- 4 мин чтения
- 24283
Найпопулярніша вакансія року, шукачі-рекордсмени та зарплата в 500 000 грн: підсумки 2023 року від Work.ua
У яких сферах точиться найвища конкуренція між шукачами? Через скільки днів після відгуку HR-и переглядають резюме? У який місяць найвищі шанси знайти віддалену роботу? Про все це — у новому дослідженні Work.ua.


Work.ua вже підбивав «офіційні» підсумки у великому аналітичному матеріалі про результати 2023 та тренди 2024 року. Настав час розповісти про те, які пропозиції роботи були найпопулярнішими серед шукачів та яку найбільшу зарплату пропонували роботодавці.
Віддалені вакансії наче медом помазано
У підсумковій аналітиці 2023 року ми розповідали про особливо високу конкуренцію серед шукачів за віддалену роботу та посади в IT. Саме такі пропозиції роботи отримали рекордну кількість відгуків за 1 день. Абсолютний рекордсмен — вакансія менеджера з обробки онлайн-замовлень магазину корейської косметики, на яку за добу відгукнулися 778 кандидатів. І хоча компанія пропонувала зарплату, що значно нижча за середню (6 000 грн), шукачів привабила можливість працювати віддалено неповний робочий день.
Ще три вакансії здобули вражаючі 500+ відгуків за 1 день. Усі вони зі сфери IT. Зокрема, 631 шукач надіслав резюме на вакансію UI/UX-дизайнера до маркетингового агентства. Компанія шукала фахівця з 2 роками досвіду. 537 відгуків надійшло на вакансію Trainee/Junior Front-end developer для розробника із 6 місяцями досвіду. І замикає трійку лідерів у IT пропозиція роботи для Front-end програміста (ReactJS). У вакансії шукачам обіцяли «невелику зарплату й багато роботи», однак вона зібрала 504 відгуки за день.
Найкращий час для пошуку дистанційної роботи — січень і жовтень. Адже у 2023 році в січні частка віддалених вакансій на ринку праці була найвищою і склала 8%. А от в абсолютних числах найбільше пропозицій віддаленої роботи було в жовтні.
Найзавзятіший шукач надіслав 414 відгуків за день
У 2023 році конкуренція серед шукачів падала від місяця до місяця. Однак деякі кандидати були напрочуд проактивними й надіслали рекордну кількість резюме за 1 день. Першість у цьому рейтингу посідає шукач, що за добу відгукнувся на 414 вакансій. Цікаво, що він надсилав резюме різноробочого, але раніше був вчителем російської мови. Не відстають від нього Head Team/Керівник арбітражної команди (Google/Facebook) із 404 відгуками за день, менеджер із розвитку, що 380 разів за добу надіслав резюме та менеджер із продажів та розвитку бізнесу, що відгукнувся на 374 вакансії за 1 день.
На тлі таких цифр за добу може здатися, що надіслати кілька сотень відгуків на місяць — дрібниці. Однак це свідчить про неабияке завзяття в пошуку роботи. За цим критерієм найжвавішими шукачі були в березні 2023 року — тоді аж 173 людини надіслали понад 200 відгуків за 1 місяць. А от найменше активності кандидати очікувано проявляли в грудні — тоді 89 шукачів надіслали понад 200 відгуків кожен.
А хто саме одержує найбільшу кількість відгуків? На Work.ua роботодавці розміщують вакансії у 28 категоріях. Понад половину (53%) усіх відгуків отримують вакансії із 7 категорій:
- «Продаж, закупівля»;
- «IT, комп’ютери, інтернет»;
- «Адмiнiстрацiя, керівництво середньої ланки»;
- «Сфера обслуговування»;
- «Роздрібна торгівля»;
- «Секретаріат, діловодство, АГВ»;
- «Маркетинг, реклама, PR».
Цікаво, що сфера IT, яка має 9 % від усіх відгуків, навіть не входить до десятки категорій із найбільшою кількістю вакансій, що вчергове свідчить про високу конкуренцію тут.
HR-и переглядають резюме через 4,5 дні після відгуку
На Work.ua активні не тільки шукачі, а й роботодавці. Завдяки функції пропонування вакансій рекрутери можуть самі писати кандидатам. І деякі з них отримували неймовірну кількість пропозицій від роботодавців за 1 місяць. Найбільше уваги здобув менеджер із продажу/адміністратор, якому компанії запропонували роботу 152 рази за місяць. Трохи менше, 134 пропозиції, отримав продавець-консультант. 129 компаній запропонували роботу людині з резюме старшого продавця. Й 118 повідомлень із запропонованими вакансіями надіслали майстру манікюру.
Коли ж рекрутери працюють із відгуками шукачів, то в середньому від моменту відгуку на вакансію до відкриття резюме минає 107 годин, або 4,5 дні. Тобто HR-и зазвичай збирають певну базу кандидатів на вакансію і переглядають їхні резюме. Однак і тут є рекордсмени — одразу кілька рекрутерів відкрили резюме шукача за декілька секунд від моменту, коли він відгукнувся на вакансію.
До речі, найвірогідніше, що ці резюме були від кандидатів на імʼя Олександр чи Ганна — саме ці імена «найпопулярніші» серед шукачів. Не відстають від них Андрії та Сергії, Тетяни й Анастасії.
Кому готові платити пів мільйона гривень
У 2023 році середня зарплата зросла на 27%, із 15 000 грн у січні до 19 000 грн у грудні 2023 року. Звісно ж, на ринку є пропозиції роботи із зарплатою в рази нижче та вище середнього показника. Але найбільшу зарплату у 2023 році пропонували директору із закупівель зернових та олійних культур — від 250 000 до 500 000 грн. Вимогами до кандидата були: щонайменше 2 роки досвіду на аналогічній посаді, навички ведення документообігу, уміння вести переговори, розуміння аграрного ринку тощо.
Де шукати таку привабливу роботу? Третину всіх вакансій у 2023 році пропонували роботодавці Київщини. Причому в Київській області (включно з містом Київ) розмістили таку ж кількість вакансій, як у 18 інших областях України разом узятих.
Знаходьте роботу мрії у своєму місті на Work.ua! Вибирайте з-поміж 75 000 пропозицій роботи у різних регіонах і галузях.
30 комментариев
Чтобы оставить комментарий, нужно войти.
Під конкретну людину, іншими словами.
Або - хохма.
1. Ні, це не вакансії такі популярні, це у програмьорів ворк.юа руки такі криві, закреслено, креативні. Механіка наступна: ти клікнув на вакансію, почитав текст, потім з цікавості подивився на номер телефону роботодавця - бац, не замітив як відгукнувся. Тут все працює саме так.
2. На зашкварному ворк.юа розвелося стільки фейкових вакансій, що треба робити по 400 відгуків, і можливо тобі пощастить і 50 з них будуть реальним пошуком працівників. Механіка наступна: роботодавець робить вигляд, що шукає працівників, проводить співбесіди. Потім пише, що твоя кандидатура не підходить, натомість вибрали іншого претендента. И баааамммм... в той же день продовжує вакансію знову. Деякі оголошення висять тут місяцями, а пошук безкінечний.
Думаєте, що так довго шукають якихось унікальних працівників, типу директора по маркетингу? Ні, пошук іде на самі примітивні вакансії, типу складальник, пакувальний, сортувальник. На таку роботу підійде перший зустрічний, тому отримуючи відмову, ти в ахтунзі думаєш: а чому я не справлюся з такими простєцкими задачами, у мене ж є 2 руки?
Ось такі "покращення". Головне, що російськомовних користувачів вигнали, а те, що розвели бардак з триндецем, так то "так має бути".
1. Компанія 25 ростерс кофі на вулиці Жовківська 30 у львові шукає уже другий рік людей на помол кави. І всі їм не такі. А ймовірніше всього збирають контакти для майбутніх спам-розсилок.
2. Компанія Арома на рясному шукає уже третій місяць людину на розлив харчових ароматизаторів. Здавалось би, що тут такого складного? але безкінечні відмови і пошук тривають вже третій місяць.
3. Компанія бренди-оптом-юа з зимної води четвертий місяць підряд знову і знову оновлює вакансію, наче шукає не сортувальницю тряпок, а розробника космічних ракет.
4. Компанія фемініста вже більше ніж півроку шукає комірника на склад десь в районі чорновола у львові. Цікаво, скільки тисяч контактів уже зібрали ці товариші, і кому будуть продавати персональні дані?
А непосредственный начальник на собеседовании сказал, что на данный момент ищут всего двух работников - на разные дни по сменах. И я видела этот склад, там много работников физически не поместятся.
В общем, очередной мутный работодатель.
Будь ласка, надішліть на [email protected] вакансії, які можуть бути неактуальними. Ми зв'яжемося з роботодавцями та все перевіримо.