​​Ми вже розповідали про те, як цивільним підтримувати військових не словом, а ділом. А також ділилися практиками, які можна ініціювати у своїй компанії, щоб зробити внесок у наближення Перемоги. Серед них — навчання тактичної медицини, волонтерство, найм ветеранів та донація крові.

Минулими вихідними команда Work.ua випробувала ще одну практику — вишкіл цивільних. Розповідаємо, як все відбувалося та чому це важливо робити кожній українській компанії.

Як все відбувалося

Теплого жовтневого дня на військових вантажівках ворківців доставили на тренувальний полігон 25 ОПДБр.

Довідково: 25-та Окрема повітрянодесантна Січеславська бригада — це елітний підрозділ Збройних Сил України, що відзначається високою професійністю, мужністю та відданістю своїй справі. Завдяки своєму бойовому досвіду та значущому внеску у захист України бригада заслужено набула репутацію одного з найкращих військових підрозділів країни.

51 сміливець був готовий пройти вишкіл і спробувати «солдатської каші». Учасників зустріли інструктори й поділили на 4 команди. Далі всі відправилися на різні локації:

  • Знайомство з РПГ. Ми познайомилися з видами реактивних протитанкових гранатометів. Це переносна зброя, призначена для ураження бронетехніки, укріплень і живої сили противника. Потримали в руках, звели до бойової готовності, прицілилися й зробили постріл, холостий, ясна річ, випробували віртуальний тренажер «Джавелін». Також дізналися про слабкі місця для ураження різних типів танків, бойових машин, бойових машин піхоти та десанту.
  • Локація з автомобільною технікою. Тут ми познайомилися зі спеціалізованим бронеавтомобілем українського виробництва «Новатор» і бойовою машиною піхоти. На останній навіть проїхалися з вітерцем. Але для того, щоб втриматися зверху на цьому транспорті, знадобилася неабияка сила. Хоча він і розвивав швидкість до 30 км на годину, нас добряче трусило з боку в бік. 
  • Тактичні навчання. На цій локації ми вчилися працювати у двійці, виконували завдання з відстрілу з упору лежачи, бігли у повному екіпіруванні з автоматом, кидали гранати та тренувалися «бігти» й «крити», вчилися вести стрілецький бій у команді. Це виявилося найважчим, але й найцікавішим випробуванням, оскільки вимагало неабиякої фізичної підготовки. Хоча інструктори стверджували, що це був полегшений режим. Також поновили свої знання зі збирання та розбирання автомата.
  • Локація з БпЛА. Практика роботи з безпілотниками стала ще одним корисним досвідом. Ми дізналися про безпілотники противника, їхні слабкі й сильні місця.
  • Локація з мінами. Розібралися з видами мін, замінуванням й розмінуванням територій, з непростою професією сапера, новітніми технології, що допомагають фахівцям не наражати себе на додаткову небезпеку, як правильно орієнтуватися на полі бою та розпізнавати мінні загрози.
  • Навчання навчаннями, а обід за розкладом. Під час обіду у справжній солдатській їдальні ми скуштували смачний борщ та інші страви — тут було з чого вибрати. Після важких тренувань усе здавалося неймовірно смачним. А ще ми переконалися, що наших військових годують добре.

Як окремо зазначали інструктори, ця війна стала війною технологій. Використання дронів, різноманітних програмних забезпечень, друк деталей на 3D-принтері допомагають нашим захисникам і захисницям зберегти безцінні життя. Тому українцям вкрай важливо вкладати ще більше ресурсів у розробку та виготовлення новітніх технологій. 

Також військові розповіли, що бригада має свій рекрутинговий центр у Дніпрі (вул. Гоголя, 14а). Військові наголошують, сюди можуть прийти всі охочі, дізнатися про наявні вакансії та обрати для себе відповідну позицію і доєднатися до лав бригади.

Чому вишкіл цивільних це важливо

Для роботодавців та компаній важливо організовувати вишколи з цивільної безпеки для своїх працівників з кількох причин:

  1. Безпека та збереження життя. Основна мета вишколу — навчити людей, як діяти в критичних ситуаціях, показати, як це роблять військові. Це може допомогти зберегти життя та здоров'я у надзвичайних обставинах.

  2. Соціальна відповідальність компанії. Організація навчань свідчить про турботу про працівників та прагнення забезпечити їм належний рівень безпеки, що формує позитивний імідж роботодавця.

  3. Психологічна готовність та зниження стресу. У страху очі великі. Саме тоді, коли люди не готові до того, з чим можуть стикнутися, й не знають, як діяти в критичних ситуаціях, виникає паніка та стрес. Тож знання дій в екстремальних умовах допомагає почуватися впевненіше, знижує рівень напруження та покращує психологічний клімат у колективі.

  4. Підвищення згуртованості колективу. Спільні тренінги об'єднують працівників, формуючи командний дух і покращуючи комунікацію між ними.

В умовах війни в Україні, де загроза повітряних тривог, ракетних ударів та інших небезпек є постійною, такі тренінги мають особливе значення. Підготовлені працівники здатні діяти швидко і правильно, зменшуючи ризики для себе та оточення.

Відгуки

Команда Work.ua вдячна 25-й окремій повітрянодесантній Січеславській бригаді за професійних інструкторів, навчання та тепле, часом відверте, спілкування. А ще за почуття гумору — наші військові не втрачають його навіть у складних умовах.

Це була справді непересічна подія для кожного учасника. Ви тільки почитайте ці натхненні відгуки:

«Усі локації сподобались, а особливо тактика. Тільки один день “на мінімалках” спробували себе в ролі військових, і розумієш, які наші військові молодці, скільки всього витримують. Перемоги нам».

«Сподобалась локація з технікою, тактичні заняття. Там, де був інтерактив разом з теорією. Сподобався професіоналізм інструкторів. Окрема подяка за атмосферу, яка панувала в цей день, всім учасникам та організаторам. Ван лав».

«Афігенний вишкіл 🥰 Хоч на 1% зрозуміла, як проходить підготовка наших військових. Безцінний досвід. Дякую 💙💛».

«Хочу подякувати всім — як компанії, так і нашим мужнім героям, які передають цей досвід. Неможливо обрати щось одне, тому що вся програма була дуже цікавою, хочу сказати тільки те, що це — були справжні Герої. Здоровʼя хлопцям та перемоги ❤️».

«Дуже щаслива, що компанія організувала такий захід. Було достатньо важко, але пізнавально та корисно. Цікаво поспілкуватися з інструкторами й самій відчути, що відчувають наші воїни на фронті щодня».

«Сьогоднішній день дав змогу зрозуміти, у яких умовах готують наших захисників. Для мене це був цікавий досвід — починаючи від теорії та закінчуючи практикою. Всі інструктори приємні. Сподіваюсь, що наша Перемога дуже близько і всі скоро повернуться до того, чим займались до усього цього».

«Це точно новий досвід. Занурення на 10 годин у життя, наближене до рекрутського. Поспілкуватися з інструкторами, послухати їхні військові розповіді, побути в їхньому середовищі, де вони головні, фахові знавці своєї військової справи навчають тебе, діляться досвідом».


Погоджуєтеся, що традиційні корпоративи, вечірки й бенкети — не на часі? Спробуйте поєднати тимбілдинг з вишколом — це інвестиція у безпеку, згуртованість команди та нові корисні навички.