Вживання російської небезпечне

Чому ми так вважаємо
Перейти на українську
Вакансия от 13 мая 2024

Lead Generation Manager (LinkedIn)

  • Peppernode

      IT; 10–50 сотрудников
    • Удаленная работа
    • Полная занятость. Опыт работы от 2 лет.
    • Английский — продвинутый
    Вакансию сейчас просматривает 1 соискатель. Откликнитесь первым!
    • Ведення CRM
    • Відповідальність
    • Аналітичне мислення
    • Лідогенерація
    Показать все навыкиСвернуть навыки

    Описание вакансии

    Requirements

    • 2+ years of experience in IT lead generation
    • Strong analytical and research skills
    • At least upper-intermediate English level
    • Proficiency in writing engaging message sequences

    Responsibilities

    • Build and maintain a list of cold leads through various channels
    • Outreach activities via LinkedIn, E-mail, and other channels
    • Sending and testing personalized messages and connection requests to leads
    • Keep records in the CRM system
    • Adjust and execute lead generation strategy for our services

    We offer

    • 100% remote job
    • Professional development
    • Competitive salary with review based on your results
    • Flexible working schedule

    Похожие вакансии

    Все похожие вакансии