Вживання російської небезпечне

Чому ми так вважаємо
Перейти на українську

Сили оборони шукають різних спеціалістів

Вакансия от 26 апреля 2024

IT infrastructure administrator

Біосфера, корпорація
Химическая промышленность, фармацевтика; больше 1000 сотрудников

Днепр, Запорізьке шосе, 37.
6,7 км от центраНа карте

Полная занятость. Опыт работы от 2 лет. Высшее образование.

Вакансию сейчас просматривает 1 соискатель. Откликнитесь первым!
Пользователь ОС Windows Знание офисных программ Active Directory VMware VMware vSphere Активность Администрирование Windows Server Программирование Системное администрирование Административная работа Виртуализация PowerShell Exim Group Policy Object Резервное копирование MS Azure
Показать все навыкиСвернуть навыки

Описание вакансии

The Biosphere Corporation is one of the largest producers and distributors of household, hygiene and professional products in Europe and Central Asia (TM «Freken BOK», «Smile», «Selpak», «V» ortex», «Novita», «PRO service» and many others), is asking for an IT infrastructure Administrator (VDI System Administrator) to join its team.

We are looking for a fakhivtsa who will be:

  • Administer the mail system Exchange 2016/2019.
  • Administer the mail service Exchange Online.
  • Administer Azure Active Directory.
  • Administer Active Directory.
  • Administer VMWare Horizon View.
  • Administer the VMWare virtualization platform.
  • Manage group policies.
  • Manage services using powershell.

What is important to us is the current professional knowledge and performance of candidates:

  • Vishcha illumination (IT).
  • Additional knowledge of Azure Active Directory, Exchange powershell, Veem Backup&Replacation, VMWare Vsphere, VMWare Horizon View, Active Directory Management, Windows server 2019/2022.
  • Evidence for diagnosing the failure to accept and send electronic sheets. Management of postal transport systems (Exim).
  • Dosvid robots with antispam systems.

What we are proposing:

  • Selected projects and tasks.
  • Competitive salary.
  • Manual work schedule: Mon-Fri, 9:00 to 18:00; — the possibility of partially remote work.
  • Official clearance, paid admission and medical care.
  • Professional development and development (internal development, compensation for external initial programs).

Office addresses: Dnipro metro station, Zaporizka highway 37 (Topol-1 district, right bank).

Join our team of professionals!

Похожие вакансии

Адміністратор ІТ-інфраструктури, VDI System Administrator
Біосфера, корпорація, Днепр

Адміністратор баз даних (IT)
30 000 грн, Інтерпайп, Днепр

Системний адміністратор
Centrolab, медична лабораторія, Днепр

KIDDISVIT, ГК, Днепр

Колібрі, ТОВ, Днепр

Все похожие вакансии