Вживання російської небезпечне

Чому ми так вважаємо
Перейти на українську

Сили оборони шукають різних спеціалістів

Вакансия от 1 мая 2024

Data analyst

Meest
Транспорт, логистика; больше 1000 сотрудников

Львов, вулиця Зелена, 147.
3,6 км от центраНа карте

Полная занятость. Опыт работы от 1 года. Высшее образование.

Вакансию сейчас просматривает 1 соискатель. Откликнитесь первым!
MS Excel SQL Користувач 1С Python Ведення бухгалтерського обліку Відповідальність MS Power BI Програмування Планування бюджету Ведення звітності Power Query Power Pivot DAX Складання фінансової звітності Візуалізація
Показать все навыкиСвернуть навыки

Описание вакансии

Responsibilities:

  • Financial reporting and budgets, reporting structure, KPIs.
  • Basic knowledge of accounting.
  • Basic knowledge of mathematical statistics, analysis, and forecasting.

Required Skills:

  • SQL and/or 1C queries.
  • 1C programming language and/or experience with other scripting languages is a plus.
  • Basic knowledge of ETL, and ability to work with large datasets.
  • Advanced knowledge of Excel.
  • Power Query/Power Pivot as a plus
  • Power BI (Power Query/DAX/visualization basics) as a plus
  • Python/R for analytical needs as a plus.

Education:

Education in field of economics, mathematics, economic cybernetics, statistics, data analytics, etc.

Похожие вакансии

Бізнес-аналітик
Подорожник, мережа аптек, Львов

Business analyst
!Fest, холдинг емоцій, Львов

Кормотех, ТОВ, Львов

OKKO, Львов

Бізнес-аналітик, консультант
One Service Consulting LLC, Львов

Все похожие вакансии