• 1 марта 2019
  • 356

В Україні почався масовий перерахунок пенсій: хто і скільки отримає

1 березня стартувала індексація пенсій. Це вперше за всю історію незалежності. Формула підвищення виплат враховує зростання цін і зарплат. Підрахунки відбуваються в автоматичному режимі.

Цього разу індексація принесе підвищення виплат для 8,1 млн пенсіонерів з 10,2 млн.

Хто і скільки отримає

Як заявив, міністр соціальної політики Андрій Рева, в середньому пенсії виростуть на 255 гривень. А майже два мільйони українців, яким індексація не принесе підвищення пенсій, отримають разові виплати на суму 2410 гривень.

«Кошти розподіляться відповідно до формули, яка враховує коефіцієнт страхового стажу і коефіцієнт заробітку пенсіонера. Якщо підвищення буде менше ніж 100 гривень, то буде доплата до зазначеного розміру, іншими словами — мінімальна виплата в березні складе не менше 100 гривень», — пояснив Рева.

Автоматична індексація пенсій тепер буде проводитися щорічно — це передбачено пенсійною реформою.

Кому пенсію не підвищать

Під індексацію не підпадають особи, яким пенсію нараховують не на підставі закону «Про державне пенсійне страхування», а інших законів.

Наприклад, на підставі закону про судоустрій, про держслужбу. Тобто підвищення з 1 березня не торкнеться народних депутатів, прокурорів, наукових діячів.

Також не очікується підвищення пенсій для заслужених працівників, оскільки їх пенсії вважаються на окремих підставах. Також пенсія не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів, тобто 14 970 грн. А тому, якщо після індексації пенсія перевищує цей рівень, зростання не буде.

2410 грн компенсації

В березні-квітні роздадуть по 2410 грн компенсації пенсіонерам, які отримують мінімальну виплату. Фінансувати ініціативу будуть за допомогою надходжень до Пенсійного фонду від розмитнення «евроблях».

«Це компенсація за 2015-2016 роки. І щоб не спровокувати інфляцію, це буде одноразова компенсація, але вона буде розділена. Це буде 2410 гривень. Перший транш — 1 березня, і другий транш — з 1 квітня», — уточнив віце-прем’єр єр-міністр Павло Розенко.


Читайте також

14 комментариев

Александр Филимонов 05.03.2019, 16:20
Пиар акция перед выборами и майским очередным повышением цен на энергоносители
Александр Цыганков 05.03.2019, 22:54
Та неужели! Аж на сто гривен, хоть бы не позорились. А вот депутаты уже в десятый раз себе поднимают и зарплаты и пенсии
Андрей Баранов 06.03.2019, 00:00
Поднимут пенсии? Ура!!!
Алина Безнос 06.03.2019, 04:23
Когда вы уже со своей родней нажретесь?Может на том свете вас Бог накормит,как вы кормите пенсионеров.Жилье в аду вам правда будет бесплатное
Богдан Вовкович 06.03.2019, 08:01
Простий розрахунок пенсії.За совка де б не працював в місяць заробляв 10 крб.,тепер заробляє в місяць 10 грн.,множимо
за рік 120 грн.множимо на відповідний стаж.
Оксана Цененко 10.03.2019, 16:24
откуда такой подсчет?
Богдан Вовкович 30.04.2019, 19:35
Елементарно,що вам тут незрозуміло.120грн в рік множимо на стаж 20-25-30=35=40=45-50 років,виходи
ть---2400грн.--3000грн.--3600грн.--4200грн.--4800грн
5400грн---6000грн. і т.д.Без Епселонів.Рахуйте,не морочте людей голову.
Максим Ткаченко 06.03.2019, 09:14
они, конечно, могут засунуть себе эти 100 грн сами знаете куда.
И это уже который раз, когда они кричат про рост пенсий, но я скажу, что подняли их только всяким ментам и воякам. У меня по инвалидности как была 1400 грн при "кровавом режиме", так и сейчас осталась, славаукраини. Матери, соседям и всем другим пенсионерам, которых я знаю, не подняли никому вообще... Очередной наглый [нецензурна лексика видалена модератором Work.ua]
Галина П, АлкоСПБ 30.04.2019, 16:14
Вернуть бы то, как было при "кровавом" режиме.Но на это не один десяток лет понадобится .......
Сергей Серней 06.03.2019, 13:57
Страна [нецензурна лексика видалена модератором сайту]!
Евгений Запаненок 08.03.2019, 07:06
У мене зняли 4300 гр з пенсии без мого ведома згоды у незаконный спосиб ще в 2017 все мои зусилля марни.Зазнавшиеся чиновники [образа видалена модератором Work.ua] свято верующие в безнаказанность,игнорируя законы Конституцию це пенсийны фонд м камьянское Неклеса Леся.Кирпа Н и облупр.Корнийчук
Василий Ткачук 09.03.2019, 11:27
Есть божий суд.Думаю он все сделает по справедливости.Хочется чтобы эти розенки,гросьменки и пр.пожили на такую зарплату и пенсию.
Богдан Вовкович 30.04.2019, 19:42
Згідний.Однак при совку якщо працював по безлімітному як тренер
25 крб.вмісяць і це записано в трудовій книжці і повино рахуватися в загальний стаж.Чому пенсійний фонд УКРАЇНИ не зараховує.Тоді всю трудову книжку повинні не рахувати.
Богдан Вовкович 30.04.2019, 19:53
Кровавий режим продовжує Путін,як послідовник Сталіна,Берії та інших партійних діячів.Дайте людям жити в мирі --варвари,скільки вам ще треба людської крові,щоб ви спам"яталися.СХАМЕНІТЬСЯ.
Придністрів"я,Абхазія,Грузія,Крим,Домбас.