Всесвітній день свободи друку

Всесвітній день свободи друку
Дата в 2017 р.
3 травня, середа
«Свобода слова недосяжна без свободи духу», — вважав революціонер і письменник Олександр Іванович Герцен (1812-1870).

Просування ж свободи ЗМІ в Україні, на думку міжнародних експертів, залежить від темпів роздержавлення комунальної та державної преси, а також формування системи суспільних ЗМІ.

Невирішеними проблемами преси в Україні залишаються тенденційність багатьох публікацій, яка пояснюється залежністю ЗМІ від власників, що найбільш характерно для регіональної преси, припинення процесу укладення угод про принципи редакційної політики між власниками ЗМІ та журналістами, регіональні журналісти як і раніше стикаються з погрозами.

Напередодні Дня свободи друку міжнародна організація Комітет Захисту Журналістів проводить аналіз відносин преси і влади і направляє главам держав листи з описом проблем журналістів, на які варто було б звернути увагу.

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» на основі моніторингу ситуації більш ніж у 100 державах світу щорічно складає список «ворогів вільної преси».

Головним заходом в святковий день є вручення Всесвітньої премії ЮНЕСКО за внесок у справу вільної преси ім. Гільєрмо Кано. Премія заснована на честь загиблого колумбійського журналіста. Її розмір — 25 тис. доларів.


Привітати друга

Розсилка

Підпишіться на розсилку, і ви завжди зможете вчасно привітати своїх знайомих з їхніми професійними святами.


Додати свято