Цього дня в 1939 році була створена служба інкасації при Держбанку СРСР.

Необхідність транспортування та охорони грошових коштів та цінностей виникла одночасно з їх появою в кінці IX століття в Київській Русі. Головними торговцями і казначеями в Києві виступали Князь і бояри. Вони й забезпечували охорону торговельних караванів силами своїх дружин.

З тих самих часів гроші транспортувалися або власниками, або людьми, яких вони спеціально для цього наймали. І завжди, коли грошей було багато, їх супроводжували озброєні люди, готові захищати їх від грабіжників.

З виникненням потреби збору грошової готівки підприємств торгівлі, інших організацій та доставки їх в установи банків, із загальної функції збору та перевезення грошей виділився її різновид — інкасація, а разом з нею виникла і професія інкасаторів.

Інкасація (від італійського incassare, класти в ящик) — збір та доставка готівки, іноземної валюти та інших цінностей в операційну касу банку.

Зростання банківського сектора економіки неминуче тягне за собою збільшення обороту грошових коштів. Виникаючі проблеми перевезень цінних вантажів сприяють подальшому розвитку служб інкасації.