День інкасатора

День інкасатора
Дата в 2017 р.
1 серпня, вівторок
Інкасатори відзначають сьогодні своє професійне свято. Від цих людей багато в чому залежить надійність і безпека грошових коштів і матеріальних цінностей

Цього дня в 1939 році була створена служба інкасації при Держбанку СРСР.

Необхідність транспортування та охорони грошових коштів та цінностей виникла одночасно з їх появою в кінці IX століття в Київській Русі. Головними торговцями і казначеями в Києві виступали Князь і бояри. Вони й забезпечували охорону торговельних караванів силами своїх дружин.

З тих самих часів гроші транспортувалися або власниками, або людьми, яких вони спеціально для цього наймали. І завжди, коли грошей було багато, їх супроводжували озброєні люди, готові захищати їх від грабіжників.

З виникненням потреби збору грошової готівки підприємств торгівлі, інших організацій та доставки їх в установи банків, із загальної функції збору та перевезення грошей виділився її різновид — інкасація, а разом з нею виникла і професія інкасаторів.

Інкасація (від італійського incassare, класти в ящик) — збір та доставка готівки, іноземної валюти та інших цінностей в операційну касу банку.

Зростання банківського сектора економіки неминуче тягне за собою збільшення обороту грошових коштів. Виникаючі проблеми перевезень цінних вантажів сприяють подальшому розвитку служб інкасації.


Привітати друга

Розсилка

Підпишіться на розсилку, і ви завжди зможете вчасно привітати своїх знайомих з їхніми професійними святами.


Додати свято