Міжнародний день альпінізму

Міжнародний день альпінізму
Дата в 2017 р.
8 серпня, вівторок
Міжнародний день альпінізму відзначається щорічно 8 серпня. Це свято з'явилося на честь річниці першого підкорення вищої точки Альп — вершини Монблан, висота якої 4810 метрів над рівнем моря.

Спроби підкорити Монблан активно відбувалися ще на початку XVIII століття, але всі вони завершувалися невдачею. Першими її підкорили лікар Мішель-Габріель Паккард і провідник Жак Бальма в 1786 році. Сміливці Паккард і Бальме за добу зійшли на Монблан. Цікаво, що зараз рекорд належить іспанцю Кіліану Джорнету і складає всього лише 4 години і 57 хвилин.

Вас можна вважати альпіністом, якщо ви скопуєте грядки на дачі льодорубом і не спускаєтеся сходами, а дюльферяєте. А якщо серйозно, то своїм святом цей день вважають не тільки безстрашні підкорювачі гірських вершин, а й люди, що займаються промисловим альпінізмом.

У світі з кожним роком стає все більше висотних будівель, і такі фахівці можуть помити вікна і фасади, провести їх фарбування та ремонт, встановити рекламні щити, змонтувати кондиціонер і виконати інші зовнішні операції.

Work.ua бажає вам міцного здоров'я і підкорення нових вершин, альпіністи!

Привітати друга

Розсилка

Підпишіться на розсилку, і ви завжди зможете вчасно привітати своїх знайомих з їхніми професійними святами.


Додати свято