Сили оборони шукають різних спеціалістів

Вакансія від 15 квітня 2024 Вище за середню

SEO-manager (English)

60 000 – 80 000 грн, Заробітна плата за результатом співбесіди

SEOQuick
Маркетинг, реклама, PR; 10–50 співробітників

Одеса

Повна зайнятість. Досвід роботи від 2 років.

Вакансію зараз переглядає 1 шукач. Відгукніться першим!
SEO Відповідальність Serpstat Ahrefs Аналітичне мислення SE Ranking Користувач ChatGPT
Показати всі навичкиЗгорнути навички

Опис вакансії

The ideal candidate will analyze, review, and implement changes to websites so they are optimized for search engines. This candidate will be able to implement actionable strategies that will improve site visibility.

Responsibilities

  • Review and analyze client sites for areas needing improvement
  • Prepare detailed strategy reports
  • Create and launch campaigns
  • Improve clients 'rank' in major search engines
  • Work with developers and designers

Qualifications

  • English language — Advanced/Fluent
  • Bachelor’s degree in Information Technology or related field
  • 2+ years of work experience in an SEO studio or company
  • Strong analytical skills
  • Work experience in website tools such as ahrefs, GPT, Seranking, Serpstat or similar
  • Understanding of all search engines and functions as well as marketing

Схожі вакансії

Middle+ SEO Specialist
55 000 грн, ABP, Одеса

Асистент маркетолога, SEO-спеціаліст
15 000 грн, Intermedia Logistic Group, Одеса

SEO-менеджер
33 квадратних метри, українська мережа будівельно-господарських магазинів, Одеса

SEO-специалист
20 000 – 40 000 грн, Авто Трейд Груп, Одеса

Усі схожі вакансії