Сили оборони шукають різних спеціалістів

Вакансія від 15 квітня 2024

Архітектор

30 000 грн, $800

RSD
Будівництво, архітектура, дизайн інтер'єру; 10–50 співробітників

Дистанційна робота

Повна зайнятість. Досвід роботи від 1 року. Вища освіта.

Вакансію зараз переглядає 1 шукач. Відгукніться першим!
MS Office AutoCAD Комунікабельність Відповідальність Малювання Дизайн Дизайн інтерʼєру Проєктування
Показати всі навичкиЗгорнути навички

Опис вакансії

Architectural and engineering firm in New York City has an immediate opening for a full-time motivated and talented AutoCAD draftsperson.

Duties and Responsibilities:

  • Proficient skills in AutoCAD to create Architectural Drawings for temporary structures such as sidewalk sheds, support scaffolds, and construction fences.
  • Must have the ability to work independently while coordinating and prioritizing tasks with project team leaders.
  • Work with principal engineer to make corrections to the drawings under tight deadlines.
  • Ability to Read, Understand, and Compose Product/Design Specifications.

Requirements:

  • Degree in Architecture, Interior Design, Building Technology, or related equivalent drafting experience.
  • Minimum one years of professional experience.
  • Proficient in AutoCAD is a MUST.
  • Proficient in Microsoft Office.
  • Active Verbal and Written Communication Skills.
  • Candidate must have a good grasp of the English language.

Compensation — TBD upon interview, based on experience.

Employment type: Full-time — remote.

To apply, please send resume in PDF format to: [відгукнутися]

Схожі вакансії

Архітектор
15 000 – 45 000 грн, BTrend, будівництво будинків під ключ, Дистанційно

Архітектор-дизайнер, 3D-візуалізатор, концептолог, менеджер проєктів в дизайн-студію
15 000 – 45 000 грн, Сімпекс Трейд, ТОВ, Дистанційно

Архітектор-проєктувальник
1 500 грн, Профи-ПО, ООО, Дистанційно

Архітектор (Revit)
BIM-Architecture And Engineering, Дистанційно

Маркетолог, архітектор автоворонок
25 000 – 45 000 грн, Leeloo.ai, Дистанційно

Усі схожі вакансії