Сили оборони шукають різних спеціалістів

Вакансія від 23 квітня 2024 Вище за середню

Administrative Assistant

25 000 – 50 000 грн, Based on interview & your skill

AY-Assistant
Телекомунікації, зв'язок; 10–50 співробітників

Дистанційна робота

Повна зайнятість. Також готові взяти студента, людину з інвалідністю, ветерана. Досвід роботи від 1 року.

Англійська — вище середнього

Вакансію зараз переглядають 3 шукача. Відгукніться першим!
Ответственность Почтовый клиент Работа с клиентами Подбор персонала Работа с базой данных Продажи Амбициозность CV screening
Показати всі навичкиЗгорнути навички

Опис вакансії

We are looking for an Administrative Assistant to join our growing team of professionals! In our company, you will get the opportunity to develop your skills and realize your ambitions!

Job Description:

As an Administrative Assistant, you will play a vital role in our company’s operations by managing reservations, supporting our existing client base, and collaborating with our tech and sales team. Your responsibilities will include processing service appointments, handling communications with clients via phone, email, and text, calculating commissions and salaries for our tech/sales team, liaising with banks and financial institutions, assisting with invoice generation for technicians, and proactively engaging with our existing client database.

Requirements:

  • Proficient in English (B2+) and Russian (Native, C1).
  • Capable of working independently and as part of a team.
  • Ability to work remotely and self-manage effectively.
  • Availability during 9am-6pm or 10am-7pm EST.
  • Previous experience in administration or customer service is advantageous.

ARE YOU THE PERSON WE’RE LOOKING FOR? SEND YOUR CV AND NOW!

Recruitment flow:

⭕️ CV screening ---> ⭕️ Interview with Recruiter --> ⭕️Interview with manager ---> ⭕️ Job Offer

Схожі вакансії

Помічник керівника
20 000 – 25 000 грн, Romaniuk Consulting, Дистанційно

Асистент керівника
20 000 грн, Siri-Pro, Дистанційно

10 000 – 15 000 грн, SA Consulting, Дистанційно

Бізнес-асистент, помічник керівника в інтернет-магазин
2 000 – 4 000 грн, Богуславська Л. В., ФОП, Дистанційно

Асистент керівника проєкту в медіапродакшн
25 000 грн, Greative Mind, Дистанційно

Усі схожі вакансії