Вакансія від 22 травня 2024
Brainberry

Lead generation manager

  • Brainberry

    Маркетинг, реклама, PR; 50–250 співробітників
  • Дистанційна робота
  • Повна зайнятість. Середня освіта.
Вакансію зараз переглядає 1 шукач. Відгукніться першим!
  • Ведення CRM
  • Комунікабельність
  • Стресостійкість
  • Уміння аналізувати
  • Аналітичне мислення
  • Робота в команді
  • Лідогенерація
Показати всі навичкиЗгорнути навички

Опис вакансії

BrainBerry Group is expanding its team and is looking for a new Lead Generation manager.

Must have:

  • Proficient Google user, expert in finding the necessary information through search.
  • Analytical skills, ability to analyze information.
  • At least a basic understanding of the IT industry.
  • Basic knowledge of the English language and ability to communicate effectively at least in writing communication.
  • Have to have knowledge of social networks like LinkedIn, Facebook and etc.
  • Diligence, stress resistance, communicability, curiosity.

Will be a plus:

  • Experience in teamwork (any area)
  • Sales experience in any industry
  • Knowledge and understanding of working with CRM systems are welcomed.
  • Skill in composing well-written emails and promotional materials (any industry) will be a plus.

Brainberry

Маркетинг, реклама, PR, 50–250 співробітників

Більше про компанію

Схожі вакансії

Усі схожі вакансії