Вакансія від 22 травня 2024 Вище за середню

Social media manager

  • 40 000 – 60 000 грн, Ставка+%
  • Топс БВ, ТОВ

    Маркетинг, реклама, PR; менше 10 співробітників
  • Київ
  • Повна зайнятість. Також готові взяти студента, людину з інвалідністю, ветерана, пенсіонера. Досвід роботи від 1 року.
  • Англійська — просунутий
Вакансію зараз переглядає 1 шукач. Відгукніться першим!
  • Google Analytics
  • Facebook Analytics
  • Відповідальність
  • Маркетинг
  • Продаж
  • Ведення звітності
  • Розробка контент-плану
  • Медіапланування
Показати всі навичкиЗгорнути навички

Опис вакансії

Are you a creative and strategic thinker with a knack for engaging audiences online?

We are seeking an enthusiastic Social Media Manager to join our team and amplify our brand’s presence acrossvarious social media platforms. As the Social Media Manager, you will be instrumental in developing and executingsocial media strategies, creating compelling content, and driving online engagement to build our brand’s visibility andcommunity.

Key Responsibilities:

  • Develop, implement, and manage the social media strategy.
  • Create, curate, and publish engaging content across various social media platforms (e.g., Facebook, Twitter,Instagram, LinkedIn, TikTok).
  • Collaborate with marketing, sales, and product development teams to ensure brand consistency.
  • Communicate with followers, respond to queries promptly, and monitor customer reviews.
  • Stay up-to-date with the latest social media best practices and technologies.
  • Track, analyze, and report on social media performance using analytics tools (e.g., Google Analytics,Facebook Insights).
  • Manage and oversee social media content calendar.
  • Plan and execute social media campaigns and promotions.

Languages: English C1, both verbally and written.

Other European languages highly appreciated.

Work model: Hybrid (Remote/Office)

If you are interested, please send us your CV at: [відгукнутися] or get in touch via WhatsApp:+380689210162with HR: Alexandra

Salary: 1000 — 1500 USD NET

Wish you good luck!

Топс БВ, ТОВ

Маркетинг, реклама, PR, менше 10 співробітників

Більше про компанію

Схожі вакансії

Усі схожі вакансії