• 21 июля 2017
  • 319
  • 1

Роботи наступають. Та чи виграють?

На ринок праці чекають великі зміни. Людство досягне такої продуктивності праці, що не всім треба буде працювати, — Сергій Марченко.

Футуристи прогнозують, що у найближчі 20-30 років у розвинутих країнах половина працівників поступляться своїми робочими місцями роботам. Вже зараз замість людей починають працювати роботи-диригенти та навіть журналісти. І це інтелектуальна праця, а що вже говорити про ручну. Ми наближаємося до того моменту, коли все роботизується.

Таку ж думку в інтерв'ю журналу «Країна» висловив директор з розвитку Work.ua Сергій Марченко.

«Фізичної роботи скоро просто не буде. Наприклад, у нас на сайті водій — одна з найпопулярніших професій. А от у 4 штатах США вже дозволено їздити дорогами загального користування автомобілям з автопілотом. Цілком імовірно, що за 5 років взагалі не залишиться водіїв, бо автопілот — це зниження аварійності, менші видатки. І так в усьому», — зазначив експерт.

Тобто, глобальний тренд такий — роботи буде менше. Та постає закономірне питання: що робити людям, які залишаться без роботи?

За словами Сергія Марченка, в майбутньому працюватимуть лише ті, кому це треба. «На ринок праці чекають великі зміни. Ми досягли такої високо продуктивності праці, що не всім людям Землі треба буде працювати. Вони можуть займатися спортом, блогерством, чим завгодно», — наголосив він.

В Україні роботизація має не такі швидкі темпи. Так, згідно з опитуванням, проведеним Work.ua, 28% роботодавців готові в майбутньому замінити працівників на роботів, а 53% — відповіли, що все ж таки візьмуть на роботу людину.


За матеріалами журналу «Країна»

1 комментарий

Неля Федорова 25.07.2017, 22:14
Остальным кинут какойнибуть вирус и уморят за не нужностью объявив какую нибудь эпидемию. Перспективы ещё те!!!

Чтобы оставить комментарий, нужно войти.