Яку мову використовувати в побуті чи вдома — то є особисте рішення кожної людини. Тут можна дискутувати, і кожен має право на свою думку. Інша справа — бізнес. Тут діють закони ефективності. Той, хто їх порушує, просто гине в конкурентній боротьбі.

Ця новина — пояснення для всіх працівників і фундамент для ухвалення рішення керівниками. Якщо хочемо перемоги в майбутньому, маємо зробити рішучий крок уже сьогодні та перейти на українську. Бо російська буде вбивати й ослаблювати нас і нашу країну, і наші бізнеси.

Чому перехід на українську життєво важливий для бізнесів?

Відповідь на це запитання має візіонерську (ціннісну) та прагматично-бізнесову складові. Обидві зараз однозначно за перехід бізнесу на українську.

Прагматичний бізнес-погляд

Перехід на українську мову для бізнесів сьогодні просто стратегічно важливий і вигідний з точки зору ефективності. Підтримка двох мов для бізнесу затратніша і до того ж російська точно призведе до репутаційних втрат. При цьому українська вже 100% має бути навіть в східних регіонах.

1. Підтримка двох мов — дорожча і сповільнює процеси. Намагання підтримувати дві мови у документообігу, проведенні нарад, листуванні, навіть просто в офісному спілкуванні потребуватимуть значно більше ресурсів.

2. Репутаційні ризики. Частина суспільства після початку війни однозначно перейшла на українську, і кожен бізнес, що намагатиметься зі своїх причин ще підтримувати російську, буде наражатися на хейт та нерозуміння. Бо так фактично підтримують мову та культуру окупанта.

3. Внутрішні конфлікти в колективах. Підтримка російської в компаніях буде призводити до конфліктів у колективах. Можливо, неявних, але вони будуть. Чому — дивіться попередній пункт.

4. Англійська як друга, а не російська. Кожен бізнес, що задумується про майбутнє, а не тільки сьогодення, вже зараз має починати розвивати англійську як другу робочу мову. У конкуренції та ефективності завтра будуть перемагати ті, хто зможе краще взаємодіяти із західним світом і його представниками. А розвивати три мовні версії сайту — то вже точно перебір.

Візіонерський погляд

Якщо ваша компанія чи бренд хоче просувати ще й цінності, вона має допомагати Україні в боротьбі з ворогом. І поки наша армія боронить землі України фізично, ми маємо будувати другий рівень захисту — це культура і мова.

Таким чином і з візіонерського (ціннісного), і з чисто прагматично-бізнесового погляду перехід на українську мову сьогодні — не тільки стратегічно правильний, а й єдино можливий вибір для бізнесів, щоб залишатися ефективним та розвиватися в Україні.

Щоб допомогти з переходом, ми розробили детальний суперчекліст «Як бізнесам переходити на українську мову».

Яка різниця, яка мова? Навіть серед наших захисників повно російськомовних. Їм же це не заважає боронити Україну?

Не заважає. Але якщо ми справді хочемо стратегічної перемоги, а не постійної війни, то маємо побудувати додатковий кордон — культурний, на рівні ідей і сенсів. А культурний кордон напряму пов’язаний з мовним. Якщо не зробимо цього, завжди будемо залишатися під впливом ідей ворога.

Послухайте ось цей подкаст — як відбувалося захоплення України через просунення ідей та як працює колонізаторство.

А чому взагалі не відмовитися від російськомовних версій на сайтах?

Більшість вебсайтів сильно залежні від Google, який через пошук приводить на них людей. І поки люди вводять частину запитів російською, бізнеси не можуть позбутися російськомовних версій сайтів, бо сильно програють конкурентам, які їх не видалять.

Але рішення є — кожен сайт може додати на сторінки повідомлення про те, що російська забирає в нас перемогу і краще перейти на українську. Приблизно таке, як додали ми:

Так зможемо разом, пояснюючи та підтримуючи одне одного, зробити цей перехід. Якщо у вашої компанії є сайт з російськомовною версією — додавайте плашки з поясненням, що російська небезпечна на всі російськомовні сторінки.

Також дізнайтеся, як зробити українську версію сайту за замовчуванням і не втратити позиції та трафік.

Нумо ділитися досвідом і надихати одне одного

Що Work.ua зробив для просування переходу на українську?

Ще у 2018 році до усіх законів ми одними з перших зробили українськомовний інтерфейс усталеним (тобто основним, за замовчуванням).

Відсьогодні ми вирішили додати на всі російськомовні сторінки банер-розтяжку, який пояснює, що використання російської робить нас набагато слабшими й повільно вбиває. Подивіться відео про те, як російська мова вбиває та колонізує і чому.

Також ми тепер виділяємо позначкою з українським прапором усі компанії, що публікують опис і вакансії винятково українською. Таким самим значком позначаємо й українськомовні резюме. Додали заклики перекласти резюме українською всім, у кого воно поки російською.

У своїй компанії, головний офіс якої, до речі в Дніпрі, ми рухаємося за нашим чеклістом переходу на українську: проводимо збори українською, розпочали перехід спілкування в командах, уже переклали всі зовнішні комунікації в офісі, продовжуємо переклад документації.

У клієнтській підтримці ми тепер спілкуємося винятково українською. Переходимо на російську, тільки якщо співрозмовник нас сам про це попросив.

Ми також повністю позбуваємося російськомовного інтерфейсу в нашому застосунку.

А що для переходу на українську вже зробили ви чи зараз роблять у ваших компаніях?

Поділіться в коментарях думками, досвідом та ідеями, чому варто переходити на українську в особистому житті та компаніях та як це краще робити? (Відразу хотілось би попередити, що в коментарях до цієї новини ми не будемо обговорювати альтернативні думки у формі образ і хейту, тож вони можуть видалятися.)

Будемо також раді ділитися прикладами з ваших компаній у нашому блозі. Публікувати матеріали, обговорювати, разом знаходити рішення. А поки поділимося посиланнями на приклади, що вже знайшли в інтернеті:

Нумо продовжувати ділитися історіями та досвідом. Надсилайте матеріали про перехід ваших компаній на українську на нашу ел. пошту [email protected].

Об’єднаймо наші компанії навколо української. Разом переможемо!



341 комментарий

Олег Фоменко 24.10.2022, 11:47
Чудова новина!! Дякую за Вашу позицію!!
Юрий Кирпа 24.10.2022, 20:22
Нет разницы на каком языке говорят. Самое главное что ты в душе Украинец а не балабол
Taras Maksymcuk 24.10.2022, 21:00
дуже шкода, що така вата ще існує...
всі бачать зараз наслідки цієї "какая разніца", але до деяких певно не дійде чи не хочуть , щоб дійшло
огидно на таких дивитись
Леся Данилюк 24.10.2022, 23:36
Якщо людина вважає себе українцем, вона ніколи не буде віддавати перевагу іноземній мові і пропагувати та підтримувати її.
Якби не було різниці, рашка не вкладала б колосальні кошти , щоб, пардон, втюхати всюди свій язик і зараз би на тимчасово окупованих рашкою териоріях України не спалювали б в першу чергу підручники з української мови та української літератури.
Иван Слободянник 25.10.2022, 00:44
+1 и пусть весь мир сгорит. но я РУССКО ГОВОРЯЩИЙ.
Анастасія Цибіна 25.10.2022, 05:51
Як це низько в війну відстоювати право на російську мову!🤢 Все життя розмовляла нею, а після повномасштабного вторгнення як відвело!! І соромно, що не зробила цього раніше. Атут я в шоці прості ! ВАЛІЗА - ВОКЗАЛ - расєя
Олександр Грищенко 25.10.2022, 01:44
Вам немає різниці? Тоді чому ви послуговуєтеся саме москальською мовою? Виходить, що для вам різниця є, але ви намагаєтеся довести протилежне! Відповідно ви ЩОНАЙМЕНШЕ не щирі у своїх висловлюваннях, а відповідно й вірити вам не варто!
Александр Горошко 24.10.2022, 11:48
Дай Боже)
Володимир Пивовар 24.10.2022, 12:28
Супер👍
Михайло Котик 24.10.2022, 11:49
Лише так!
Олександр Касянчук 24.10.2022, 11:50
Молодці!!!
Игорь Деменко 24.10.2022, 11:50
Не владею украинским языком
Ліліанна Ваць 24.10.2022, 11:52
Ваші проблеми
Геннадий Козаренко 24.10.2022, 11:53
Гражданин Украины? Живёшь в Украине? Должен владеть. Я украинским владею с детства. Но и от русского отказываться не собираюсь. Да это и просто невозможно – сколько литературы (в т. ч. технической) на русском.
Микола Данилюк 24.10.2022, 12:18
Вперше чую, щоб технічної літератури на русском було більше ніж англійською)) походу народи, які не знають російської, неосвічені і повні дурні))
Дмитрий Волшуков 24.10.2022, 14:11
Он имел ввиду, что тех.украинской меньше. Про анг. Вообще ничего не говорится.
Лера Дарієнко 24.10.2022, 12:26
Їдьте у москву і буде вам там рос мова всюди ,русні таке подобається
Milky Way 24.10.2022, 15:01
То вчіть. Якщо українська мова піддається французам, корейцям, канадцям тощо, то чому ви - людина, яка народилася в Україні - не можете вивчити її?
Anatolii Zakovorotnii 24.10.2022, 18:03
Тебе рано или поздно придется научится, во-первых, потому что пошел медленный, но верный тренд на переход(мои друзья, я, блогеры в YouTube осознанно перешли), во-вторых - русский язык будут остро и негативно воспринимать. Тебя не будут осуждать за ошибки в процессе обучения, но если через условные 5 лет этот процесс продвинется дальше, а ты и дальше будешь говорить по-русски, тебя мягко говоря не поймут.
Геннадий Козаренко 24.10.2022, 11:51
Чому ж підтримка англійської не дорожча, а російської дорожча? Насправді є тільки один пункт – ненависть до всього російського. В мене були інтереси в Росії до війни, сподіваюсь, залишаться і після. Крім того майже вся література (технічна документація тощо) – російською. Чому я повинен відмовлятися? Я краще буду намагатися підтримувати 3 мови, невже не зможу? Хоча, в мене є неприємне передбачування, що скоро в Україні за російську (у побуті тощо) будуть вбивати.
Артур Міхно (керівник Work.ua) 24.10.2022, 11:57
Генадій, дійсно, підтримка будь-яких двох мов "дорожча" ніж однієї бо сповільнює процеси. Тут не важливо про яку мову йдеться. Але важливі причини навіщо на це йти.
Та якщо з одного боку ми хочемо дистанціюватися від ворога, а з іншого мати можливість більш тісної взаємодії з розвиненим світом, то за такі можливості є сенс "платити" і часом, і ресурами.

Тому відмова від російської так чи інакше дасть змогу дати більше ресурсів на все інше, в тому числі на можливість поступового освоєння і впровадження англійської.
Анастасия Ганчо 24.10.2022, 12:01
Підтримую вас двоими руками. The logic is pretty weird.
Микола Данилюк 24.10.2022, 12:20
Якщо б ви раціональніше тратили свій час і були зацікавлені в вивченні англійської (міжнародної) мови більше ніж російської, зараз проблем з технічною документацією не було б від слова зовсім) Безглузді відмазки, навіть читати противно.
Богдан Матвіїв 24.10.2022, 12:31
Дуже дивна думка щодо технічної літератури, тому що порівняння не вірні взагалі. Найбільше саме англійською мовою і також ця інформація є свіжою, ніж російською в даному випадку. Переклад займає багато часу, а для технічної інформації це має велике значення, щоб бути конкурентноспроможним.
Иван Шевченко 24.10.2022, 13:40
Сравните техническую литературу на английском и на русском. Какая литература английская или русская ближе по нормам к украинским нормам
Юрий Марковский 24.10.2022, 14:54
Вам людина каже , шо знаэ росiйську, i на нiй технiчноi лiтератури набагато бiльше. Вам аби сперечатись ?(до чого тут англiйська? На нiй ще бiльше, але людина ii не знаэ)
Ковальчук Роман, Ковальчук Р., приватна особа 24.10.2022, 15:19
Проблема не в мові, а в ментальності її носіїв
Владислав Сірик 24.10.2022, 17:53
Геннадій, ну якщо вам не подобається відмова від мови окупанта,будь ласка валізи,білети до московії та вперед до параши жити, нічого не треба буде змінювати,але тоді забудьте про Україну . Курва,я взагалі поляк котрий народився у Польщі там же ходив до садочка,але виріс в Україні і якось вивчив українську, російську та частично англійські мови. А ви українець й не можете вивчити українську?🤯 Розмовляти українською трохи важче ніж писати але можна з практикою навчитися. Бізнес краще вести з заходом там більше дохід ніж з парашею..
Оля Іванець 24.10.2022, 21:15
Ну, вбивати не будуть, але коли чую у Львові російську, так хочеться під зад тому йолопові дати! ))
Олексій Поляков 24.10.2022, 21:30
Так
Євген Колесник 25.10.2022, 14:12
"Чому ж підтримка англійської не дорожча, а російської дорожча?"
Бо підтримка англійської відкриває можливості для вашого бізнесу. Можливо зараз ще невідомо які, але вони точно вам сподобаються.
А підтримка російської підсилює легкість завести відносини з росією. І згодом це призводить до біди.
На цей момент англійська – міжнародна мова. Тобто все нове буде надруковано англійсько. Або в першу чергу перекладене на англійську.
Доречі, навіть молодь з колишніх радянських республік не вивчає російську. Наприклад грузинськи програмісти використовували англійську коли спілкувались з українцями в одній компанії. І якось вони без російської впорались.
Олена Кочетова 24.10.2022, 11:51
Дякую за вашу позицію. Дійсно, усі разом переможемо!
Сергій Малишев 24.10.2022, 11:54
Все вірно, по іншому не може бути!
Катерина Колодязна 24.10.2022, 11:55
Дякую за вашу позицію)
Олег Заболотній 24.10.2022, 11:55
Тільки так)))
Тарас Білик 24.10.2022, 11:55
Ви тільки зараз це зрозуміли? Я від народження говорю мовою яку мені Бог дав , там де я народився, а це Україна.
Геннадий Козаренко 24.10.2022, 11:58
Мене в Україні (тоді казали "на Україні") народила мати – росіянка, але українською володію зі школи.
Сергій Дудченко 24.10.2022, 11:56
Увы.Мне придеться уехать.Украинский для меня невозможный для изучения.Если не выпустите,буду прорываться на Родину с боем.
Валера Литвинов 24.10.2022, 12:02
Так вперёд, чего ждёшь?
Дмитро Лук'янчук 24.10.2022, 12:06
Дорога вам стелиться. Якщо ви живете у якійсь країні, то має е хоча б розуміти мову і вміти на ній говорити. А так, всесвітнє болото на звалище вас чекає
Всеволод Наливайко 24.10.2022, 16:12
Давно пора
Олена Сичова 24.10.2022, 20:15
Да у вас и русский язык не то, чтобы идеален.)
Олег Власюк 24.10.2022, 11:57
Все вірно.
Зоряна Керрум 24.10.2022, 11:59
Так, часи колонізаторства повинні залишитись в сірому минулому! Час змінюватись і змінюватиметься наше майбутнє разом з нами!
НІ- всьому російському.
Татьяна Шепетовская 24.10.2022, 12:00
Згодна! Тільки українською мовою розмовляти!
Дмитрий Давыдов 24.10.2022, 12:04
Полный бред, с ума сошли, причём work ua не первые и явно не последние. Война, да, напала расия, да. НО! Нужно оставаться в здравом уме. Причём здесь ЯЗЫК ОБЩЕНИЯ??? Этим мы показываем расии которая пришла спасать от ущемления русскоязычных, что тут действительно это есть. Ущемления русскоязычных не было, пока не пришла рашка "спасать" Украину от ущемления. Чем Украина лучше Расии в таком случае? Всё начинается с малого. Сегодня отказываются от русского компании разные, а завтра любого гражданина Украины сажают за русское слово. Я с детства общался и буду общаться на русском! Нужно быть в ЗДРАВОМ УМЕ! Язык - язык общения и НЕ БОЛЕЕ. Украина потихоньку превращается в рашку и это печально
Артур Міхно (керівник Work.ua) 24.10.2022, 12:07
Дмитре, дякую за вашу думку.
Але якщо ви почитаєте уважно новину, а ще краще послухаєте ось цей підкаст, то можливо ваше бачення зможе по-трохи змінюватися:
https://youtu.be/yyI72Xw-SW4
Віктор Файчук 24.10.2022, 12:48
Україна справді , незважаючи на масові вбивства росією , дуже повільно віддаляється від московії.
І саме здоровий глузд має підказувати , що мова це індетифікатор .
До чого мова спілкування?
Саме до того , що кордони мають бути вибудовані скрізь. В тому числі і на побутовому рівні.
І що до утисків...
Таки і сьогодні є утиски від саме вас , російсько мовних.
Бо 90% україномовних толерантно переходят на російску в спілкуванні з вами.
А от ви вперто (я б сказав упорото) не бажаєте зрозуміти , що виявляєте неповагу до українців.
Думаю навіть , що розумієте...
Але вас тішить що ви це можете.
Десь так...
Всеволод Наливайко 24.10.2022, 16:13
Був би то просто «язик» і просто «абщєніє» його б терором не нав’язували і мову би не знищували … нехай щастить на расєюшку
Елена Никова 25.10.2022, 11:29
Полностью согласна. Коренная одесситка. Весь город всегда говорил на русском. Все друзья, родственники, сотрудники, соседи - все окружение и просто случайные люди (в транспорте, магазине, на улице) - все говорят на русском. Переходить на украинский не собираюсь, хоть и знаю его в совершенстве. И никакого отношения к патриотизму не имеет, на каком языке ты говоришь.
Данил Ковалёв 25.10.2022, 13:23
Полностью согласен
Татьяна Андриевская 25.10.2022, 13:55
Для тих хто ще досі не розуміє суть і значення мови наведу цитату з рос. вікіпедії. Прошу окрему увагу приділити значенню мови у цьому контексті - "Националисты считают, что каждая страна должна управлять собой, без вмешательства извне (самоопределение), что нация является естественной и идеальной основой для государственного устройства[4], и что народ является единственным законным источником политической власти[5][6]. Национализм выступает за создание и поддержание единой национальной идентичности, основанной на общих социальных характеристиках, таких как культура, язык, религия, политика и вера в общую историю[7][8]." Це визначення - правдиве. Невже вам не чутно наголосів пропаганди на саме такі важелі як "спільна мова" та " спільна історія" ? Зміни ці два моменти і люди з теріторіями - у твой владі (привіт совєти). Для тих хто цікавиться історією можете пошукати за яким принципом визначав і вбачав територію майбутньої України сам Степан Б.
Вячеслав Мельниченко 24.10.2022, 12:07
Какая разница на каком языке я говорю, ничего не меняется
Артур Міхно (керівник Work.ua) 24.10.2022, 12:08
Послухайте, тут достатьно детальна відповідь: https://youtu.be/yyI72Xw-SW4
Всеволод Наливайко 24.10.2022, 16:15
Підписка і лайк!
Слава Нації!!!
Смерть російській пєдєрації
Елена Диденко 24.10.2022, 12:38
Все правильно. Мова не робить людину людиною. Виховання та навчання - так. А мова спілкування должна оставаться только языком общения, не более. Офіційні документи та спілкування на зустрічах, нарадах тощо - так. В між собою...хоч російською, хоч англійською, хоч китайською ...
Лилия Чернова 24.10.2022, 12:50
підтримую !
Олена Кіба 24.10.2022, 12:57
👍
Олег Данилюк 24.10.2022, 13:21
Якщо нема різниці, то й розмовляй українською мовою. Різниці ж все одно немає (для тебе).
Юрий Клименко 24.10.2022, 12:09
У всі часи відомі люди вивчали багато мов п'ять, сім та навіть більше, чім більше людина знає мов тим краще ій спілкуватися у світі, біліше світогляд, та і в бізнесі теж платять набагато більше як що людина знається на іноземних мовах то дуже добре! Інша справа що зараз це питання дуже актуально для нашої країни, тому і поступово переходимо на рідну нам мову Українську, в усіх сферах нашого буття, тому такі кроки теж підтримаю!
Олег Кепов 24.10.2022, 12:10
Згодний.Треьа говорити по Українські.Слава Україні.
Анна Захарченко 24.10.2022, 12:11
Я думаю, що саме з мови починається перемога🙏
Ілля Лебонтов 24.10.2022, 12:12
Нарешті!
Дуже бісять вакансії російською...
Михаил Нечипорук 24.10.2022, 12:18
То есть самим перейти на чисто украинский невыгодно, но других подбиваете,
Артур Міхно (керівник Work.ua) 24.10.2022, 12:27
Ми і самі переходимо і інших надихаємо.

Щодо новини і чеклісту — почитайте уважно. Там мова якраз йде про те, що такий перехід не може відбутися в один момент, тому ми і самі робимо це поступово і іншим показуємо, що варіанти є. Але важливо рухатися, а не просто стояти на місці.
Валентина Василик 24.10.2022, 12:18
А як тепер відрізняти норм компанії від русифікованих?
Наталія Москаленко 24.10.2022, 12:20
Все вірно - живеш в Україні зобов'язаний знати мову. Потрібно навчитись поважати себе, своє.
Роман Степаняк 24.10.2022, 12:20
Правильно! Поскоріше і побільше компаній зробили б так само,а ті що нерозміють нехай виїдуть з України туди де (панємают).
Олександр Павленко 24.10.2022, 15:36
Українська мова це частина нашої духовності, історії та підтримка усім хто зараз виборює майбутнє Незалежності України.
Олексій Фарат 24.10.2022, 12:24
Молодці! Все буде Україна і до перемоги!
Inna Potapenko 24.10.2022, 12:26
Молодці, це гарний приклад
Марія Сидоренко 24.10.2022, 12:26
Дякую! Все правильно
Вікторія Долгій 24.10.2022, 12:27
Я російськомовна киянка, думаю на російській, але коли мене змушують спілкуватись в особистому житті і посилають у рашку, мене це дратує і вимагає давати опоненту спротив. Ви розпалює таким чином міжнаціональну ворожнечу між населенням різних регіонів всередині України. Невже, під час війни, це робиться навмисно, щоб ослабити нашу єдність?
Артур Міхно (керівник Work.ua) 24.10.2022, 12:30
Вікторія. Ця новина починається словами "Яку мову використовувати в побуті чи вдома — то є особисте рішення кожної людини. Тут можна дискутувати, і кожен має право на свою думку. Інша справа — бізнес. Тут діють закони ефективності. Той, хто їх порушує, просто гине в конкурентній боротьбі."

Це не про особисте життя. Це про життя компаній і держави.
Про особисте — окрема розмова і тут точно кожен має вирішувати сам за себе. Хоча пояснювати і надихати змінити вибір ніхто теж не забороняє.

Я ось всім раджу послухати ось цей підкаст, що пояснює як мова допомагає одній країні колонізувати іншу: https://youtu.be/yyI72Xw-SW4
Яніна Швайковська 24.10.2022, 13:07
Якщо Work.ua перейшов на мову, це добре. Справді, це деяким чином допомагає в боротьбі з російською пропагандою. Яку мову використовувати в побуті це не тільки особисте рішення людей, але й наша Конституція це право захищає в статті 24 "...Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками". Тут нема чого сперечатися, Закон захищає. Погано те, що навіть за приватну телефонну розмову у маршрутці оточуючі можуть напасти на російськомовну людину. Це не мій випадок, але знаю про таке.
Олег Данилюк 24.10.2022, 14:03
По-перше, думати якось мовою людина не може, бо думає вона образами. А сукупність образів «одягає» в певну знакову систему, яка називається мовою. Це відомо з курсу психології. Поцікавтесь.
По-друге, в себе в кухні ви маєте право розмовляти хоч китайською аби було з ким. А от за межами своєї оселі ми всі повинні шанобливо ставиттися до своєї державної мови. Інакше, які ж ми після цього українці?
Леся Данилюк 24.10.2022, 23:29
Пані, ви не дратуйтеся та не вигадуйте, тому , що ніхто не може вас змусити спілкуватися певною мовою у вашому особистому житті. Інша справа - ваша особиста позиція, яка свідчить про вашу підтримку саме іноземної , а не державної мови.
Якось же ви навчилися думати російською, тому, впевнена, що навчитеся думати і мовою держави , в якій живете і громадянкою якої є.
Дмитро Долгополов 24.10.2022, 12:27
Скажу тільки: нарешті!!
Сергій Матюшко 24.10.2022, 12:28
Давно потрібно було!!!
Максим Гриб 24.10.2022, 12:30
Підтримую
Ирина Иванченко 24.10.2022, 12:30
Двома руками за українську. Багато ще відстоює російську по бичачі.Сумно, невже не зрозуміло. Це єтнічні росіяни, які народилися в Україні.
Дмитро Метлюк 24.10.2022, 12:32
Сильно, нема ради... Українізовувати свою платформу кілька років, то ну просто героїчний вчинок (сарказм)...
Людмила Гук 24.10.2022, 12:34
Невже? Нарешті !
Степан Кондрів 24.10.2022, 12:34
Супер.
Александр Безкоровайный 24.10.2022, 12:36
инглиш также працюе
Юлия Мельник 24.10.2022, 12:36
Українською. Я теж спілкувалася
російською, але зараз тільки українською. Не можно підтримувати загарбників!!!
Людмила Кузьменко 24.10.2022, 12:39
Разговор будет не ровный . Понемат ь понемаю не все. Да согласна.
Світлана Васьківська 24.10.2022, 12:39
Супер! Давно пора всім це зробити!
Александра Кіньшина 24.10.2022, 12:41
👍
Дмитрий Полищук 24.10.2022, 12:41
Згоден
Віталій Мовчан 24.10.2022, 12:42
Одна з кращих платформ для пошуку роботи. Чому? Тому що помітний прогрес. Дякую! Сил та наснаги рухатися далі!
Артём Брюханов 24.10.2022, 12:42
Це добре!
Анатолий Душин 24.10.2022, 12:42
Когда уже можно будет выехать из этой страны - дурдома🙏
Алексадр Ведмидь 24.10.2022, 12:43
Та все равно какая мова... лишь бы работа была достойно оплачиваемая, а то платят нищенские зарплаты и рассказывают про мову
...
Татьяна Дземанчук 24.10.2022, 12:44
Дуже дякую гарна група
Marta Zagranovska, Mnemos serviсes 24.10.2022, 12:45
Повністю згідна і підтримую Вашу позицію
Анатолий Панасенко 24.10.2022, 12:47
Мова мае значеня. Можеш розмовляти як хочеш. А рідну мову повинен знати...
Иван Беда 24.10.2022, 22:08
Особисто я вільно володію українською мовою.
Геннадій Коновалов, Коновалов Г, приватна особа 24.10.2022, 12:48
Підтримую. Потрібна справа
Марина Галичук 24.10.2022, 12:50
Підтримую💙💛
Ростислав, R Digital 24.10.2022, 12:50
Вы сами себе противоречите в статье. Переход на украинский по умолчанию - ок.

Сначала пишете, что поддержка 3-х языков это накладно и сложно, а потом пишите, что не хотите закрывать русскую версию, т.к. это потеря трафика.

Мы будем вести 3 версии сайта, это наш выбор. В том числе и потому, что действительно, трафика по русско-язычным запросам много.
Артур Міхно (керівник Work.ua) 24.10.2022, 12:55
Ростіславе, не зовсім так.
Ми робимо поступові кроки.
Я пишу про те, що розумію, що багатьом бізнесам всюди в один момент може бути справді проблемою відмовитися від російської мови.
Так це факт і пояснюю чому.
Але ж ми всі можемо робити поступовий перехід і об'єднуватися навкруги розуміння цього. І робити ці кроки.

Впевнений, що якщо більшість сайтів, що через втрату трафіку не можуть поки повністю закрити російські версії, зроблять наприклад такий хід як пропонуємо ми, то це значно змінить ситуацію в майбутньому.
Ростислав Приймук 24.10.2022, 12:52
А що слабо компанії Work.ua перейти виключно на українську та скасувати російську версію? Чи ловити хайп про повідомлення ,що ми типу на українській , але російську залишаємо... є більш цікаво?
Work.ua - ваша новина це признак слабкої позиції двохзначності... Запитайте Кучму (з його багатовекторністю) до чого така позиція призвела в майбутньому!?
Артур Міхно (керівник Work.ua) 24.10.2022, 12:58
Ростиславе, дякую за питання.
Відповідь є в цій новині.

А чому взагалі не відмовитися від російськомовних версій на сайтах?

"Більшість вебсайтів сильно залежні від Google, який через пошук приводить на них людей. І поки люди вводять частину запитів російською, бізнеси не можуть позбутися російськомовних версій сайтів, бо сильно програють конкурентам, які їх не видалять.

Але рішення є — кожен сайт може додати на сторінки повідомлення про те, що російська забирає в нас перемогу і краще перейти на українську. Приблизно таке, як додали ми".

Іншими словами — це перший крок. В застосунку Work.ua, де такої залежності не має, ми з цього тижня повіністю видаляємо російськомовну версію.
Ростислав Приймук 24.10.2022, 13:22
Будемо уважно слідкувати за Вами ... щодо знищення повністю російського контенту у Work.ua. Створіть краще польськомовну версію замість москальської..
Віктор Кузьмінський 24.10.2022, 12:54
Чудова новина, ви молодці!
Ростислав, Global Spirits (ТМ Хортиця, Шустов, Ореанда, Мороша) 24.10.2022, 12:54
Підтримую!
Отдел Подбора И Адаптации, Оптіма-фарм, ЛТД 24.10.2022, 12:55
Ворк.юа дякую за адекватну позицію на усіх рівнях! Бажаю процвітання Вашому бізнесу.
Юлія Шиферсон 24.10.2022, 12:56
Чудово, вітаю вас, дуже правильне рішення!
Инна Иванова 24.10.2022, 12:57
Це дуже файно...Підтримую захід перехода повністю на украіську мову...
Наташа Голубенко 24.10.2022, 12:57
Супер, 😄😄😄
Алла Струтинская 24.10.2022, 12:58
this is so wrong! pity i don't have russian keyboard on my laptop. but this is such a b shit!
Сергій Шевченко 24.10.2022, 13:00
Так повинно бути. Разом ми сила.
Александр Корчменюк 24.10.2022, 13:03
Смартфон вже давно з укрїнським інтерфейсом. Навіть в побуті вже переходимо всією сім‘єю.

Дуже не вистачає в вашому інтерфейсі перекладача, яким можна булоб автоматично перекласти резюме, усе разом. А не копипастити в гуглтранслейт чи набивати вручну.
Андрій, Резонанс, ТОВ 24.10.2022, 13:03
В нашій компанії язика не було ніколи.
Work.ua молодці, напрямок вірний 100%. Питання: коли з вашого сайту повністю зникне російська?
Ольга Стрижакова 24.10.2022, 13:07
Дякую за iнформацiю
Ольга Стрижакова 24.10.2022, 13:08
Дякую за iнформацiю
Артем Стояновський 24.10.2022, 13:08
Давно пора, тисячоліття маємо свою мову.
Вікторія Гусарева 24.10.2022, 13:08
Супер!!!
Юрко Ничик 24.10.2022, 13:08
Красунчики!
Хтось має починати і показувати всім приклад)
Сподіваюся дожити до моменту, коли в Україні люди будуть гуглити українською
Валентина Пустовойт 24.10.2022, 13:09
Супер, так має бути. Разом ми сила
Евгений Кошелев 24.10.2022, 14:59
Валентина? А ми дійсно 🔥 разом???
Ольга Кишинська, Аметрін ФК, ТОВ 24.10.2022, 13:10
Це все звісно все чудово, підтримую перехід на українську. Але не розумію прапор поруч з резюме на українській. Ми наче кандидатів, які написали резюме на російській відсюємо, або даємо одразу менше шансів. Дискримінація невелика виходить. Тому що, на фоні заголовку резюме з прапором поруч, губиться резюме без прапора поруч. Ти менше звертаєш уваги. Таким чином work.ua наче виділяє резюме українською, показуючи, що ці кандидати краще. Але ж це не об'єктивно. Чим саме вони краще? Тим що написали резюме українською? А їх навички, компетенції?
Хоча я погоджуюсь з думкою про перехід в бізнесі повністю на українську.
Дякую.
Артур Міхно (керівник Work.ua) 24.10.2022, 13:13
Зробити резюме українською чи розмістити вакансію українською може будь-яка людина чи бізнес. Головне — бажання.

Ми в свою чергу допомагаємо їм швидко знайти один одного тим, хто розуміє чому це важливо для його особистої чи бізнесової ефективності і майбутнього.
Світлана Корнієнко 24.10.2022, 13:11
Клас!! Нарешті. Ви супер.
Ирина Локтева 24.10.2022, 13:13
Вы нацисоналисты, шовинисты и прпагандисты если отказываетесь от русского и других призываете
Олег Данилюк 24.10.2022, 14:25
А що поганого в націоналізмі? Націоналізм - це любов до свого рідного. Хіба любити це погано? Майже всі країни світу будують свої політику за національним принципом. Вони теж погані?
Надежда Поплавская 24.10.2022, 13:13
Тільки українська! Друга - англійська. Ніяких конфліктів не буде. В Україні всі знають українську та не всі мають бажання нею спілкуватися. Не маєш бажання - в росію, все!!!
Алла Щёголева 24.10.2022, 13:32
Дискриминация?
Олег Данилюк 24.10.2022, 13:48
Шкода, що цього не зробили на початку 90-х. Зараз подібні «проблеми» не виникали б.
Ярослав Пронюк 24.10.2022, 13:14
Интересная статья...
Сперва автор пишет: "Яку мову використовувати в побуті чи вдома — то є особисте рішення кожної людини.".
Но потом автор ведёт к мысли о том, что выбора быть не должно (манипулируя, как это принято сегодня в Украине):
"1.Підтримка двох мов — дорожча і сповільнює процеси...
2. Репутаційні ризики...
3. Внутрішні конфлікти в колективах...
4. Англійська як друга, а не російська."..
Не буду комментировать каждый из четырёх пунктов (а там есть что комментировать).

Эта статья — политическая, несмотря на то, что автор подчёркнуто апеллирует к бизнес-интересам. И тут нет противоречия, так как "политика — концентрированная экономика". Противоречие же в том, что все эти "новшества" нам подают под лозунгами свободы (в том числе и выбора). Но в реальности это не так.
А вот если говорить о культуре, то надо говорить не об украинской культуре, но о буржуазной (и тогда всё становится на свои места).
Ну и (вопрос, напоследок) — Ворк.юа планируют сделать полностью (без варианта выбора) украиноязычным?
Артур Міхно (керівник Work.ua) 24.10.2022, 13:27
Ярославе, відповім вам як автор цієї статті.

В побуті чи вдома — це не на роботі.
Думки які я наводжу далі вони стосуться компаній і бізнесів. І тези які наводжу далі пояснюють чому для компаній і бізнесів це важливо.

І так, ця новина, вона звісно політична. Бо політика і економіка вони дуже тісно переплітаються. Зараз ми вже це (маю надію всі) на прикладі війни добре бачимо.

Стосовно повного переходу на український інтерфейс — так, звичайно це буде наступним кроком.
Вже цього тижня ми повністю видаляємо російськомовний інтерфейс з застосунка, а в подальшому хотіли б це зробити і з веб-сайтом.
Чому не робимо з сайтом відразу я також пояснив в новині.
Юрій Коробенко 24.10.2022, 13:37
Артур - не звертайте увага на "какая разніца". Це дорога не те що в нікуди, а прямо на той світ через "братерські обійми", які ми щодня "отримуємо"!
Олег Данилюк 24.10.2022, 13:15
Підтримую всебічно! А якщо вашому сайту потрібна людина, котра контролювала б та вичитувала контент з метою пошуку помилок в українській мові, то з радістю розгляну ваші пропозиції. Слава Україні!
Виктор Трибой 24.10.2022, 13:16
Так
Олександр Даценко 24.10.2022, 13:17
Дякую за позицію!
Радислав Филатов 24.10.2022, 13:18
Чтобы предлагать переход на новую версию программного продукта или новой услуги, как мы все знаем, всегда необходим тестовый период и условия для этого перехода. Я например, никогда не учился в украинской школе, учился в киевском ВУЗе на русском языке и общался на нем со студентами более чем из 80 стран мира, я поработал более чем в 10ти ведущих украинских компаниях, в которых бизнес общение было на русском языке. Я знаю сотни семей где он говорит на русском, а она на украинском и наоборот и это не мешает никому любить Украину и быть ее патриотом. Хотите перехода на новые условия в социуме предоставьте людям бесплатные курсы, создайте программы, создайте возможность для данного проекта в компаниях на базе курсов обучения, со стороны профессиональных специалистов. Всегда важно понимание, взаимоуважение внутри любого бизнеса, и тем более среды сотрудников, партнёров, клиентов.
Артур Міхно (керівник Work.ua) 24.10.2022, 13:21
Все вірно.
Само про це ми і пишемо у чеклісті "Як компаніям перейти на українську" і явно кажемо, що варто це робити поступово.

Разом з тим пояснюємо чому важливо робити перехід в бізнесах на українську і що варто починати і рухатися: https://www.work.ua/articles/2980/#checklist
Надежда Поплавская 24.10.2022, 13:26
Так пишуть ті, хто не бажає ні в побуті, ні в бізнесі послуговуватись українською. Я закінчила російський ВУЗ не Київський, само собою українська там не звучала в принципі, але для мене це не проблема взагалі. А вам треба програми створювати, курси якісь, розуміть вас треба... Це пролітична упередженість чи розумова відсталість, що?
Максим Фесак 24.10.2022, 13:21
Чудове рішення! підтримую!
Ірина Цяпко 24.10.2022, 13:23
Я підтримую.якщо живеш в Україні розмовляй українською.у нас не повинні розмовляти мовою окупантів.
Олег Данилюк 24.10.2022, 13:44
Стовідсотково підтримую!
Владимир Авдан 24.10.2022, 13:32
Отказываюсь от использования work.ua. Никто не в праве указывать то, каким языком мне пользоваться.
Роман Аксёнов 24.10.2022, 13:36
Верное решение. Теперь большинство пользователей будут отказываться от использования этого сайта
Никита Курочка 24.10.2022, 13:39
Благодарю за поддержку
Владислав Козленко 24.10.2022, 16:08
Помиляєшся, наприклад для мене відсутність роснявої це привід користуватися сервісом:) І судячи з коментарів таких як я багато
Олег Данилюк 24.10.2022, 13:40
Звідки така ненависть до державної мови? На кацапстані теж можна так само безкарно наплювати на їхню говірку привселюдно?
Володимир Ломако 24.10.2022, 14:40
Розкажи це окупантам.
Ой, ні вони ж за використання української просто вбивають.
Словом, іди за карабльом...
Инна Левандовская 24.10.2022, 15:45
Согласна с Вами на 100% У человека должен быть выбора нас насильно заставляют говорить по украински! Мне 60,я кореная киевлян ка, всегда говорили по русски. Можно говорить по украински и быть тварью, а по русски быть Человеком!!! При чем тут язык??? Я против, это насилие.
Владислав Козленко 24.10.2022, 16:09
При тому що єдина державна мова це українська, проживаєш в Україні, розмовляй державною. На росії за українську можуть вбити
Zhanna Eva 25.10.2022, 15:16
На 100% з Вами згодна. В мене російськомовний регіон, більша половина навіть не читатиме такі оголошення.
Та і взагалі, чому мені мають вказувати за мої гроші. Якщо work не змінить рішення, багатьом доведеться з ним попрощатись і мені також .
Юрій Коробенко 24.10.2022, 13:33
Однозначно +
Юрій Коробенко 24.10.2022, 13:35
Добавлю тим, хто не бажає переходити на російську: якщо ви родом із совка (по віку) - ну, то вже тяжко, розумію, але терпіть. А якщо молодь - тоді просто в голову не лізе, чому така підтримка російського?! Може ви країною помилилися?
Андрій Гаудан 24.10.2022, 13:33
напишіть інструкцію, як можна видалити обліковий запис з вашого сайту, і відписатися від розсилки. Хто не хоче, повинен мати можливість припинити співпрацю із вашим сайтом. Дякую.
Дмитро (модератор Work.ua) 24.10.2022, 14:21
Андрію, інструкція з видалення облікового запису є у розділі «‎Допомога»‎: https://www.work.ua/help/15/.
А щоб відписатися від розсилок, перейдіть у розділ «‎Налаштування сповіщень»‎: https://www.work.ua/jobseeker/my/account/notification-settings/ та приберіть галочки біля тих, які вам не потрібні.
Олесь Клименко 24.10.2022, 13:34
А що заважало це зробити раніше?
Наталія Орел 24.10.2022, 13:54
Відсутність тренду) Бо це звичайне лицемірство, і тоді, і зараз
Артур Міхно (керівник Work.ua) 24.10.2022, 14:14
Перший крок з переходу на українську ми зробили одними з перших ще у 2018 році задовго до всих трендів: https://www.work.ua/news/site/992/
Алла Щёголева 24.10.2022, 16:39
От вам точно низкий поклон,дело говорите!!
Надо было зто всегда делать,а не под шум войны вот мы патриоты!
Антон Русанов 24.10.2022, 13:36
Я протягом майже всього свого життя був російськомовним. Зараз повністю вас підтримую. Треба переходити на українську найшвидче. Це треба було зрозуміти ще після 14 року. А якщо дехто невзмозі цього зрозуміти після 24го лютого - дуже шкода. Напевно потрібен ще деякий час
Никита Курочка 24.10.2022, 13:39
Відбиті)
Владислав Козленко 24.10.2022, 16:10
Хто?)
Андрій Гаудан 24.10.2022, 13:40
Владимир Авдан 24.10.2022, 13:45
Спасибо!
Rxdfcc Wedsfx 24.10.2022, 13:46
Спасибо!
Олег Олегов 24.10.2022, 13:41
я украинец и мне удобно общаться на рюском . и кто сказал , что это рюский язик ? можна подумать запорожские козаки общались только на украинском! какой эдиотизм!
Яна Стрільчук 24.10.2022, 15:25
ну так спілкуйтесь вдома російською. користуйтесь функцією гугл перекладача.
Вова Коваленко 24.10.2022, 13:42
Супер👍
Андрій Колісник 24.10.2022, 13:42
Слава Україні
Олена Гончар 24.10.2022, 13:44
Підтримую!
І годі панькатися з незгодними. Уже напанькалися - аж до війни дійшло. Ми націоналісти? Так! Кому не подобається - світ великий. Мій шеф родом із С.-Петербурга. Вивчив українську, говорить без акценту. Його мотивація: я живу в Україні, де державна мова - українська. От і все.
Хто хоче - навчиться. Хто не хоче - придумає мільйон відмовок.
Rxdfcc Wedsfx 24.10.2022, 13:44
Поскажите , как я могу удалить свой профиль?
Дмитро (модератор Work.ua) 24.10.2022, 13:51
Перейдіть на сторінку видалення облікового запису: https://www.work.ua/jobseeker/my/account/delete/ та натисніть «Видалити обліковий запис».
Якщо щось не вийде, напишіть нам на [email protected], допоможемо.
Антон Русанов 24.10.2022, 13:57
Як можно швидче))
Андрей Дружинин 24.10.2022, 13:46
Никогда, я не откажусь от родного языка!!
Не путайте, господа, русский язык и литературу от российской сиюминутной пропаганды!
Кстати, положения Конституции еще никто не отменял!
Алла Щёголева 24.10.2022, 16:40
Поддерживаю!
Олег Млавець 24.10.2022, 13:48
Сміливе і правильне рішення, підтримую
Ольга Мокійчук 24.10.2022, 13:49
Рішення, яке 31 рік уже як мало прийти до усвідомлення кожного!
Данил Йолкин 24.10.2022, 13:49
Ок, goodbye work.ua and hey hh.ru!
Неля Лущик 24.10.2022, 13:52
Так !!!
Іванна Пушко 24.10.2022, 13:53
Давно пора перейти всім, бодай на роботі на державну мову. На жаль, я вже два роки як потрапила під реорганізацію установи і мене у віці 53 роки скоротили як і решту 40відсотків інших працівників. На моє щастя пенсійний вік у Швеції становить 67 років. Тут я вивчаю швецьку і підробляю, чого я не можу знайти в рідній Україні, лікар фтизіопедіатр, загальний стаж 44 роки, лікарський 24 роки і 8 місяців. Ось така історія. А рідною українською мовою я розмовляю з народження, хоча і закінчувала російську школу. Слава Україні! Слава ЗСУ! Україні бути але без корупціонерів.
Valerii Skrypnyk 24.10.2022, 13:54
Підтримую
Александр Коренюк 24.10.2022, 13:54
Тільки так молодці давно треба було це все запровадити
Наталія Гордієнко 24.10.2022, 13:56
Ой гарно написано та чому ваша сторінка початково не українською? А потоім вже могли б обрати собі мову на якій зручніше/зрозуміліше...
Дмитро Скорик 24.10.2022, 15:23
Початково українською. Про це і в статті йдеться і якщо набрати work.ua, то спочатку іде саме українськомовна версія. Ви могли перейта на сайт по по посиланню на російськомовну версію.
Дмитро (модератор Work.ua) 24.10.2022, 15:35
Наталіє, за замовчуванням Work.ua саме українською.
У вашому обліковому записі обрана російська мова, тому у вас усі сторінки сайту російськомовні.
Щоб змінити мову, у правому верхньому куті оберіть українську або англійську.
Тетяна Пісковець 24.10.2022, 14:01
Дякую ❤️
Михаил Христенко 24.10.2022, 14:04
Это неправильное решение. Ограничение прав русскоговорящих граждан Украины в интернете.
Ярослав Цупа 24.10.2022, 14:09
Вчися української - не буде ніяких обмежень. Та це виціцяно із пальця - обмеження...Ми свою мову і культуру , та самобутність захищаємо. Дійшло? А не подобається - сам знаєш куди...
Антон Русанов 24.10.2022, 14:12
Моя родина зараз живе у Німеччині (завдяки рускагаварящім гражданам рф). І щось не вимагає, щоб з ними спілкувалися українською або російською, а вчать німецьку. Тож і ви зробить зусилля
Владислав Козленко 24.10.2022, 16:12
Які обмеження? Вчи державну, а ні то живи в "рускогаварящей стране", Україна не російськомовна країна, тому це правильне рішення:)
Наталія Ульянівська 24.10.2022, 14:05
Дякую!!!
Марія Томишинець 24.10.2022, 14:09
Я навіть не розглядаю вакансії мовою ворога.
Оксана Гриценко 24.10.2022, 14:12
Дякую 💚 нарешті. Ми повинні позбутися імперського російського тягара. Поки російська пропаганда кричала про притєснєніє узькагаварящіх, на ділі у нас всюди була рос мова, до 2014 неможливо було знайти немало книг українською, а в деяких регіонах взагалі неможливо було знайти українську книгу, техніку з українським інтерфейсом... Та і досі в моєму катастрофічно зросійщеному місті купа вулиць називаються на честь російських катів, а мер це всіляко захищає, 80% вивісок російські, лише зараз з'являються люди, які як і я переходять на українську. Мова це наш культурний щит. А щодо російськомовних військових вже була не одна історія про френдліфаєр та нічне розпізнавання "свій/чужий". Тому їх згадка російськомовними це часто лише маніпуляція. Нам треба відроджувати і берегти своє, а не гратися в "какая разніца". Різниця велика і важлива.
Egor Eroinchik 24.10.2022, 14:13
Всë очень просто и елементарно!! Открывайте конституцию Украины и читайте по поводу языка там всё чётко написано!!! Русский технически грамотнее украинского, английский ещо сложнее и непонятнее, который начали использовать вместо русского, а ещо появлятся верит который вообще не понятен. А вы тут развели демагогию как раз для ума стада((
тем самым вы обижаете грамотное население страны(( нацизм = фашизм . Я українець і живу в Україні. Мова то дестабілізація населення.
Сергій Важненко 24.10.2022, 14:14
Я перекладач (ENG-RUS). З 2014 не працюю з ворогом. Пенсіонери, єднаймося та спілкуймося Соловїною!
Микола Румига 24.10.2022, 14:19
Дуже круто, молодці. Російська мова - це мова вбивць українів. Росія країна терорист. Нічого російського в Україні не має бути.
Ольга Гаврилюк 24.10.2022, 14:21
WORK, Ви молодці! Коли, як не тепер? Що би ще мало статись, аби всі зрозуміли, що мова ідентифікує нас як націю? Уже сталося найгірше з можливого, хіба не зрозуміло?
Майбутнє за Вами і такими, як Ви. Бо ніщо не зупинить ідею, час якої настав. Автор цього вислову - взірець патріота і незламного борця за Україну. Слава Україні!
Сергей Лыска 24.10.2022, 14:27
Багато сайтів за умовчуванням зробили Українську мову, а на російську користувач може переключитись сам. Нажаль дуже велика кількість населення взагалі не знає державну мову, і навряд чи вивчить її (люди літнього віку за 60 років), але вони все одно користуються інтернетом. Це треба розуміти. І потрошку користувачі самі почнуть писати пошукові запити Українською.
Володимир Жуковський 24.10.2022, 14:28
Росіяни на окупованій території України прибирають українські назви, палять українські книжки, а ми тут "лагідно закликаємо" не писати текст вакансії російською.

Заборонити писати російською взагалі. Українцям ця мова неприємна!
Сергій Важненко 24.10.2022, 14:29
Чи можу спілкуватись російською?
Шевченко за мене вже відповів: «...можу, але не хочу» (поема «Сон»)
Сергій Важненко 24.10.2022, 14:32
Не тільки Земля під ногами, а навіть язик ворога має палати на Українській Землі!
Volodymyr Yefremov 24.10.2022, 14:38
файно,
підтримую!
Сергей Кутовой 24.10.2022, 14:39
Вы таким образом кого собираетесь "победить" - меня, коренного стопроцентного украинца? Я лучше откажусь от ваших услуг, чем от родного языка.
Не уподобляйтесь идиотам. Не лейте воду на мельницу Кремля. Не раскалывайте страну.
Володимир Ломако 24.10.2022, 14:50
То, тобі, "карєнному стапрацентнаму украінцу" маленький український банер на російськомовній сторінці так пече, що ти тепер кушіть нє зможеш?
Więc jakim jesteś Ukraińcem po tym? Idź stąd. Ta strona jakoś przetrwa і bez Ciebie.
Олена Топорець 24.10.2022, 14:39
Розсилки work.ua - це те, що завжди приємно отримувати. Не часто, але завжди в саме серденько 💔 дякую.
Марта-Наталія Матвієнко 24.10.2022, 14:41
Дуже дякую вам за позицію!
Альона, Штилюк Д.С., ФОП 24.10.2022, 14:42
Підтримуємо. Переходимо на українську там де ще не перейшли раніше. Дякуємо за вашу позицію!
Володимир Ломако 24.10.2022, 14:43
Креативно. Молодці!
Dmytro Klid, Legion studio 24.10.2022, 14:52
ДЯКУЮ! Нарешті!

Чудовий кейс відповідального бізнесу. Разом переможемо.
Святослав Юрас 24.10.2022, 14:52
Дякую. Це безцінно, що тут описано.
Слава Україні!
Ковальчук Роман, Ковальчук Р., приватна особа 24.10.2022, 14:54
Чиєю мовою розмовляєш, того армію будеш кормити
Олег Данилюк 24.10.2022, 14:58
Правильно!
Юлія Фультинська 24.10.2022, 14:58
Дякую Вам! Ви молодці!
Anastasiia Ryzha 24.10.2022, 15:10
Ви все вірно зробили. Дякуємо за таке рішення. І не слухайте тих, хто обстоює свої права як російськомовний українець. Колись ми ще могли це толерувати, але не зараз, коли росіяни (люди, які розмовляють РОСІЙСЬКОЮ) вбивають нас!
Viktor Lobov 24.10.2022, 15:10
Хочу нагадати політичне гасло президента Петра Порошенко: армія, мова, віра. Хоча це не гасло, це формула будь-якої держави. Тому українську мову вовинні знати всі, якщо ти хочеш жити в Україні. Людям яким за 60 років і яки народились в Україні (советской социалистической Украине), всі вивчали українську мову. Я думаю, що ніхто не ображатиметься на стару людину, якщо вона якесь слово скаже російською мовою. Не можна всіх міряти під один гребінець. І на останьне: хто погано знає українську мову, треба їм допомогати, а не гнобити.
Володимир Ломако 25.10.2022, 09:59
Погоджуюся з усім окрім того, що "віра" - це частина формули будь-якої держави. Ні! Це швидше формула азіатських деспотій. Більше того, є значна кореляція між розвиненістю держави, достатком громадян в ній і віддаленістю цієї держави від будь-якої релігії. Але для України гасло Порошенка абсолютно доречне саме тому, що наш ворог використовує своє схиблене "праваславіє" як ідеологічну зброю проти нас.
Дарья, Retoucher.Space 24.10.2022, 15:11
дякую, ви круті!
Сергій Левін 24.10.2022, 15:16
Дякую за позицію! Підтримую!
Слава Україні!
Дмитрий Коваленко 24.10.2022, 15:17
я тільки за ,
і хочю свою
біографію резюме,перекласти на Украінську.
але в застосунку ненашов ,функціі
як перкласти на Украінську мову.
хіба ,що тільки треба по морочиться з цим
Дмитро (модератор Work.ua) 24.10.2022, 15:25
Дмитре, так, текст резюме та ваші ПІБ потрібно перекласти вручну, функції перекладу тексту у застосунку немає.
Щодо мови застосунку, то щоб її змінити, перейдіть у розділ «Налаштування», далі «Мова застосунку».
Володимир Жуковський 24.10.2022, 15:19
Work.ua - сайт пошуку роботи номер 1 в Україні! Дуже дякуємо за позицію. Пора вже показати цим москворотим, що їх говірка нам не потрібна
Дмитрий Коваленко 24.10.2022, 15:19
зробіть як просто перекласти ,на Украінську
Сергей Комский 24.10.2022, 15:21
Лучше бы сделали переводчик резуме как это сделано на автомобильном сайте Авто риа . Захотел кнопку нажал и у тебя украинское резюме . Быстро и без ошибок . А сейчас это похоже на лозунги . Желание есть что то поменять, но делать удобство для пользователей КБ не хватает .
Володимир Ломако 25.10.2022, 10:05
Зовсім без помилок буде лише тоді, коли роботи-перекладачі почнуть розуміти те, що вони перекладають. А поки, навіть неперевершений перекладач Google, який, схоже, відчуває англійську значно краще за мене потребує контролю за собою.
Яна Стрільчук 24.10.2022, 15:22
дякую вам за позицію
Нина Голи-Оглу 24.10.2022, 15:28
Мова не може впливати на економіку та бізнес, якщо українці будуть вчити та знати більш мов, то це буде краще для суспільства. Нав‘язування мови - це шкода для суспільства. Людина повинна сама усвідомити що їй треба знати свою рідну мову. Я, наприклад, люблю розмовляти українською, та якщо до мене звертаються російською або англійською- то я відповідаю їм такою ж мовою. Істинна культура- поважати бажання співрозмовника.
Александр Пивнев 24.10.2022, 16:37
Согласен на все 100%
Володимир Ломако 25.10.2022, 10:16
А я 30 років свого життя поважав співрозмовника. А на десятому році незалежності України помітив, що це, бляха, в дідька одностороння повага, тому що з пари сотень співрозмовників, на українську переходило добре якщо двоє. І лише тоді я зрозумів, що своєю "повагою" я просто 30 років брав участь у вбивстві української мови. Не повторюйте моєї помилки.
Алексей Михайлушкин 24.10.2022, 15:34
Огромное колличество воинов защищающих Украину сейчас и отдавших за нее жизнь говорят и говорили на русском языке! Им это расскажите и объясните почему так должно быть! А то что вы написали это бред недалёких людей! Не позволяйте тварям разжигающим ненависть внутри действовать!
Артур Міхно (керівник Work.ua) 24.10.2022, 15:39
Так, багато російськомовних захищають Україну. І прямо про це ми навіть писали в новині:

Яка різниця, яка мова? Навіть серед наших захисників повно російськомовних. Їм же це не заважає боронити Україну?

Не заважає. Але якщо ми справді хочемо стратегічної перемоги, а не постійної війни, то маємо побудувати додатковий кордон — культурний, на рівні ідей і сенсів. А культурний кордон напряму пов’язаний з мовним. Якщо не зробимо цього, завжди будемо залишатися під впливом ідей ворога.
Послухайте ось цей подкаст — як відбувалося захоплення України через просунення ідей та як працює колонізаторство: https://youtu.be/yyI72Xw-SW4
Володимир Жуковський 24.10.2022, 15:41
українські воїни воюють за українську мову. У випадку, якщо московити окупують нашу територію, російська мова нікуди не зникне, а українська буде знищена.
Так що якщо не любиш українську мову, то вали до ростова
Олег Данилюк 24.10.2022, 16:10
Яка мова є мовою ЗСУ? Нагадай, будь ласка.
Светлана Горобец 24.10.2022, 22:32
Больше половины защитников говорят на русском! И что???
Ковальчук Роман, Ковальчук Р., приватна особа 24.10.2022, 20:00
...Еще большее колличество воинов нападающих на Украину сейчас и отдавших здесь жизнь говорят и говорили на русском языке!... Не позволяйте тварям их защищать! ...

Шановний модератор, що ви постійно виправдовуєтеся перед усякими михайлушкинами ?!
Русскому Ивану поки на валенок не станеш і не скажеш "Эй!", він не зрозуміє.
Ольга Шалайська 24.10.2022, 15:35
Дякую за Вашу сміливість оголосити публічно таку ініціативу!
Інна Мустафа 24.10.2022, 15:42
Нарешті!
Аркадий Левин 24.10.2022, 15:55
З моєї особистої точки зору ці осучаснені переходи з російської на українську виглядають дитячим садочком. Використовую три мови в спілкуванні і мене це не сповільнює. З деякими партнерами розмовляв українською ще до вторгнення і вторгнення не змінило цю ситуацію. С некоторыми партнерами до сих пор веду переговоры на русском и тоже проблем нет. Питання не в тому на якій мові розмовляти, а в тому якою людиною бути. І від цієї позиції я не відійду.
Оксана Абраменко, Львівська консалтингова група 24.10.2022, 15:58
Молодці! Відгукнулась думка про культурний кордон. Тішить, що клієнтська підтримка також буде українською. В нас колись був менеджер з дуже милозвучним прізвищем - Карасик Ігор ( привіт йому) і на початку співпраці , ми були його єдина компанія зі Львова і одним з небагатьох україномовних клієнтів. Після року співпраці російською, наш менеджер почав практикуватись з нами говорити тільки українською. Така співпраця стала комфортнішою і нам , і менеджеру.
Дякую за вашу позицію!
Ігор Карасик 24.10.2022, 16:06
Оксано, вітаю 🙌
Дякую вам, це дуже приємно читати. І вам передаю величезний привіт, разом йдемо до перемоги 💙💛
Оксана Абраменко, Львівська консалтингова група 24.10.2022, 21:09
Дякую, Ігоре !
Елена Зарубина 24.10.2022, 16:00
Підтримую рішення вашої команди повністю! У побуті вибір мови спілкування - це право кожної окремої людини ( ніхто у вашу сім'ю не лізе з вимогами), але бізнес в Україні повинен перейти на укр. мову якомога скоріше.
Елена Гончаренко 24.10.2022, 16:08
Сегодня это звучит, как провокация. Перестаньте стравливать людей. Миллионы украинцев говорили, говорят и будут говорить на русском языке. Что государство может им предложить сегодня? Если вы хотите кризис, вы его получите, выдвигая подобные лозунги. Мы раньше жили и общались между собой, каждый на своем родном языке, пока нам не навязали эту якобы проблему. Язык - это инструмент общения, не более того. А если и дальше будут раскачивать эту тему, получат новые столкновения интересов. А мы хотим просто мирно жить. Хватит разделять и властвовать. Пора начать принимать мудрые и взвешенные решения.
Маряна, Oksima 24.10.2022, 16:12
Дякую за свідому позицію!
Тимур Прилука 24.10.2022, 16:15
Это фашизм!
Директор Максипринт 24.10.2022, 16:24
Шановний, на яку роботу чи посаду Вас візьмуть в росії, якщо Ви не будете розмовляти російською? В якій країні світу люди ведуть бізнес не державною мовою?
Всеволод Наливайко 24.10.2022, 16:18
Таке враження шо в узькоговорящіх видераєш шось з писка … вони з піною з рота захищають узький язик який прийшов в Україну терором і знищенням світу нації і забороною всього українського а їм все одно «какая разніца» … з такими «українцями» ворогів не треба
Светлана Горобец 24.10.2022, 22:30
Русский язык-не узкий, как Вы сказали! А один из сложных в мире! Не нужно оскорблений! Не хотите-не говорите! И забудьте его [ненормована лексика видалена модератором Work.ua], и все! Какие проблемы….
Ярослав Лукьяненко 24.10.2022, 16:18
В нашій країні більшість людей вільно володіє як українською, так і російською мовою. Перехід якісних продуктів в мережі Інтернет на справжню і єдину мову країни, в якій такий продукт реалізується, є правильним рішенням! Цілком Вас підтримую!
Александр Денисенко 24.10.2022, 16:26
Вы просто тупые, упоротые кретины)
Arthur Guketlev 24.10.2022, 16:35
👍👍👍💛💙❤🖤🇺🇦🇺🇦🇺🇦✌🏻✌🏻✌🏻
Оксана Денечко 24.10.2022, 16:45
Коли я декілька місяців назад неодноразово писала скарги на оголошення про роботу "мовою вбивці українського народу", то менеджери не втомлювались запевняти мене, що "не можливо повністю перейти на українську мову, незважаючи на чинне законодавство"...

Добре, що деякі люди хоч потрохи починають приходити до тями і робити певні висновки. Шкода тільки, що заплачено надто високу ціну - сотні тисяч вбитих, закатованих, скалічених людей...
Артур Міхно (керівник Work.ua) 24.10.2022, 22:17
Оксано, ми дійсно поки не вводили обмежень якою мовою робляться комменти, чи розміщуються резюме чи вакансії.
Залишали це на стороні користувача і поки залишаємо.
З іншого боку маємо на меті максимально пояснювати, чому використання українською буде більш ефективним і для бізнеса і для людини, що живе в Україні.

Віримо, що моментальні обмеження призведуть лише до втрати користувачів. А поступово можно досягнути кращого результату.

До того ж не забувайте, що нам ще треба враховувати конкурентне поле. І так чи інакше це теж важлива складова, т.к. ключова цінність для шукачів — це максимальна кількість вакансій.
І якщо якась компанія ще не встигла змінити мовні стандарти, то вірю, що спочатку треба дати час на це. В тому числі допомагаючи і надихаючи зробити цей перехід.
Артем Островерх 24.10.2022, 16:49
Якісна стаття, хоч я і сам багато чого з того знав, але досить добре структуровано, доступно, особливо тим, хто з цією сферою взагалі не стикався. Дуже дякую за ваш вклад в нашу Перемогу, в глобальному сенсі. Ви гарний взірець для інших, не набридне це нагадувати :)
Альона Хомко 24.10.2022, 17:00
Чудова стаття! Мова завжди мала, має і матиме ключове значення. Дякую за позицію❤️
Ирина Москалец 24.10.2022, 17:01
Дякую за такі корисні статті які завжди хочеться читати бо це справді допомагає у житті і Ви надихаєте на Перемогу!
Игорь Шмагун 24.10.2022, 17:17
Схиляюся до української , бо це моя рідна мова!
До біса рашистів разом с великим и могучим!
Михайло Пука, Добра Вода, ПрАТ 24.10.2022, 17:18
Молодці!
Анатолий Яцола 24.10.2022, 17:18
Цілком погоджуюсь!Слава Україні!
Людмила Данилова 24.10.2022, 17:54
Погоджуюсь на всі 100%. Дякую.
Illya Piven 24.10.2022, 17:59
Молодці, давно пора
Володимир Чорний 24.10.2022, 17:59
Гарне рішення , підтримую.
Vasyl Kozak 24.10.2022, 18:05
Повністю підтримую!!! Слава Україні. Наша мова повинна процвітати а не бути пригніченою москальською!
Наталя Берегова 24.10.2022, 18:10
Вподобайка!
Ірина Сурган 24.10.2022, 18:19
Слава Україні!
Олексій Поляков 24.10.2022, 18:39
Ще до 24 лютого мені дуже не подобалось, що сайти не за замовчуванням були українською, а треба було перемикати. Звісно, навіть, я бувало лінувався перемкнути. А ще бісить, коли з російської перекладають на українську, і хоч би, редиска (нехороший человек) "вручну" відредагував - як переклав гугл кострубато, так і залишили - ледацюги, дармоїди, какієразніци, планктон.
Олексій Поляков 24.10.2022, 18:42
Я й браузери ще з 14-го року перевів на українську, хотів і інтерфейс Віндовс перемкнути, а ніфіга - каже, що це можливо тільки у ліцензійній Віндовс, а де ж вони у нас, дикунів і піратів, ліцензійні.
Стьопа Бутин 24.10.2022, 18:47
Дуже правильно!
Слава Україні!
Ми переможемо!
Ірина Ткаченко, Медичний центр здоров'я 24.10.2022, 18:49
В Україні має бути лише одна мова - українська.
Крапка.
На кухні...будь-яка..
Петро Овчарук 24.10.2022, 19:00
Доброго здоров'я, правильне рішення. Слава Богу, слава Україні!
Лариса Король 24.10.2022, 19:01
Дякую, за вашу позицію і цей лист. Україна переможе! Вона вже перемогла, бо у неї такі сини та доньки. Слава Україні!
Вікторія Березанська 24.10.2022, 19:03
Молодці! Так тримати! Переможемо разом!
Татьяна Сличук 24.10.2022, 19:07
Бред
Людмила Шкарапута 24.10.2022, 19:15
Дякуємо! Підтримуємо! Хай процвітає запашна, різнобарвна, гнучка, щира і дошкульна українська мова!
До перемоги над ворогом!!! Слава Україні!
Аліна Андронік 24.10.2022, 19:23
Дуже класна ідея, вподобайка!
Час повертатись до рідної-солов’їної повністю.

А для тих, хто плюється аж, коли доводить, що в Україні має бути дві мови - будь ласка, в особистому спілкуванні говоріть як хочете, а бізнес і сфера обслуговування має бути державною.
Олексій Поляков 24.10.2022, 21:21
Згоден
Антонина Черепинец 24.10.2022, 19:23
Говорити українською, і в бізнесі також - це справа кожного, але потрібно і донести до людей важливість єднання на генетичному рівні через мову і ДНК. Грамотність перш за все! Ми переможемо. Це Україна.
Ірина Блінкова 24.10.2022, 19:25
👍
Олексій Поляков 24.10.2022, 21:20
ДНК тут ні до чого - навіть у представників різних рас молекули ДНК майже не відрізняються.
Олексій Поляков 24.10.2022, 21:21
ДНК тут ні до чого.
Віктор Ткач 24.10.2022, 19:40
Слава Україні!
Зараз, як ніколи, важливо зберегти державність а мова це найперше в державі.
Дякую всім, хто зробив хоч найменший крок в цьому напрямку!)!)!)
Наталья Яценюк 24.10.2022, 19:44
підтримую
Светлана Слюсаренко 24.10.2022, 19:53
Я згодна, хоч і роблю ще помилки, та буду дуже старатися і вчитися, думаю в мене все вийде.
Олексій Федоришин, Голдпак, ТОВ 24.10.2022, 19:56
Дякую. дуже приємно.)
Сергій Швець 24.10.2022, 19:57
Дякую за Вашу позицію! Підтримую! Україна переможе!
Андрей Костюк 24.10.2022, 20:07
Молодці! Схвалюю, супер ...
Юліан Мироненко, Військовий коледж сержантського складу 24.10.2022, 20:17
Дуже приємно здивований таким рішенням! Сподіваюсь, інші ресурси візьмуть з вас приклад
Владимир Сибилёв 24.10.2022, 21:06
Повнiстю пiдтримую
Людмила Пилипів 24.10.2022, 21:09
Підтримую
Светлана Горобец 24.10.2022, 21:19
Живу в Запорожье с 1994 года, но мне удобно на русском!!!
Олена Фоменко 24.10.2022, 21:23
Ви неймовірні! Це супер ініціатива! Дякую!
Диана Молчанова 24.10.2022, 21:27
Прекрасно! Это Ваш выбор и я его уважаю)
Володимир Песляк 24.10.2022, 21:36
це добре !
Дмитро Іванов 24.10.2022, 21:44
Для України має значення українська мова! Як не крути.
Franek Makomba 24.10.2022, 21:46
Potreba tezh pomenyat na Latinski alfaviti.
Юрій Мущицький 24.10.2022, 22:08
було б добре на всіх касах,почепити вивіску "російська мова акупанта"і кожен покупець автоматично замислювався.
Мазур Галина, Мазур Г., ФОП 24.10.2022, 22:11
Давно пора.Мова,Віра і Армія!Ми повинні берегти своє і пам‘ятати що робили з нами москалі.І навіть якщо москаль спуститься з неба до нас ангелом-не вірте йому!
Тетяна Наливайко 24.10.2022, 22:26
Вітаю !!! Молодці!!!. Так і тільки так !!!.
Ольга Андрієвська 24.10.2022, 22:41
Українською мовою розмовляти, писати, бо ми українці та живемо в Україні ! Це головний аспект знати рідну мову, а хто не знає - навчитися не важко. Ніякої лояльності не повинно бути, тільки вимогливо та поступово.
Леся Данилюк 24.10.2022, 23:11
Прекрасна позиція!
Ми, українці, зобов’язані підтримувати і розвивати свою, українську мову, не інакше!
Кацапська мова - минуле, до якого не потрібно повертатися!
Слава Україні!
Альона Білан 24.10.2022, 23:13
Молодці! Це для нашої спільної безпеки в майбутньому!
Роман Рябич 24.10.2022, 23:29
Уже побежал менять язык и ломать барьеры эффективности🙄
Маряна Шульга 24.10.2022, 23:56
Ми живемо в Україні і повинні розмовляти тільки українською
Олександр Грищенко 25.10.2022, 01:41
"А що для переходу на українську вже зробили ви?"

Я написав статтю під назвою "Як полегшити перехід на українську мову" та постійно поширюю її в різних групах Фейсбука. Нижче наводжу коротку інформацію про неї.

Українською говори!
Для тих українців (і не тільки!), хто бажає перейти на спілкування державною мовою або ж лише нещодавно перейшов на українську та відчуває певний брак українських слів та висловів, я підготував статтю під назвою "Як полегшити перехід на українську мову". Сподіваюся, що вона стане вам у пригоді. При бажанні ви можете вільно копіювати та поширювати її.

https://www.facebook.com/notes/олександр-грищенко/як-полегшити-перехід-на-українську-мову/185796055649326/
Олександр Грищенко 25.10.2022, 01:53
Вашу ініціативу щодо переходу на українську мову цілковито підтримую! Ця тема наразі актуальна для України, як ніколи раніше! Зараз російськомовність - це неприхований колабораціонізм!

Двомовними можуть бути тільки поневолені народи. Панівні - НІКОЛИ!

Російськомовний громадянин України - це нащадок окупантів і перевертнів. Це факт, проти якого нічого заперечити тим, хто забиває мізки облудливим терміном "русскоговорящій укрАінец". Софія Дніпровська

Українська мова - це альфа і омега буття української нації. Бо як не стане української мови - зникне й український народ. Мова в нинішніх історичних умовах є одним із потужних факторів національної безпеки.
Петро Васьків

Україна остаточно відійде від московської орди, коли стане нарешті україномовною.

Той, хто зневажливо ставиться до рідної мови, не може й сам викликати поваги до себе. Олесь Гончар

Громадяни, нелояльні до української мови, ніколи не будуть лояльні й до самої України. Адже мова - це її суть. Сергій Оснач

Люди, які не шануюють своєї мови, своєї історії та культури, не шанують себе. В очах іноземця вони, щонайменше, виглядають дивними, викликаючи лише жалість. Та ніяк не повагу...

Залишаючись російськомовною, людина пролонгує свою належність до російського світу, навіть якщо ти особисто це заперечуєш, це все одно так. Психолінгвістики ніхто не скасовував. Її закони жорсткі та невблаганні. Людина є тим, чим її робить мова. Євген Шкодун

Мова – це не просто спосiб спiлкування, а щось бiльш значуще. Мова – це всi глибиннi пласти духовного життя народу, його iсторична пам’ять, найцiннiше надбання вiкiв, мова – це ще й музика, мелодика, фарби, буття, сучасна, художня, iнтелектуальна i мисленнєва дiяльнiсть народу. (Олесь Гончар)

Чия мова - того й влада!

Російськомовність - це позиція, це світогляд людини і відношення до України і Українського Народу, це ставлення і зневага до наших Героїв, відношення і зневага до Історії, Мови і Культури. Російськомовність в Україні - це щоденне і публічне заперечення Української Нації.

Людина, яка не володіє мовою народу, на землі якого живе, - або гість, або окупант, або раб цього окупанта...
Карл Маркс
Сергей Думанский 25.10.2022, 03:17
На Одесском языке разговариваю, других не учил!!!
Яна Трішкіна 25.10.2022, 04:55
Правильно. Всі громадяни своїх країн мають розмовляти державною першочергово. Іноземці які приїжджають в Україну, спілкуються зі мною українською, а українці які з дитинства її чують - принципово не розмовляють. Ок якби хоч країна дружня була, а так вже скільки століть вони знущались над українським народом, то ще й їхньою мовою розмовляти, заграючи з ними і даючи привід нападати на нашу територію знову.
Адже, одним з бредових причин "чому РФ напала на Укр" є те що вони прийшли сюди визволяти російськомовних. Ну то радійте тепер, росіяни прийшли вас визволяти від нормального життя. Продовжуйте далі спілкуватись міфічною мовою окупанта)))яка скоро зникне, як і сама РФ
Видумане довго не існує
Сергій Цибулько 25.10.2022, 06:58
ОК. Російська мова, як і російська церква, як і російське кіно, є в першу чергу складовою війни РФ проти цивілізованого світу, а вже потім інструментом спілкування.
Сергій Цибулько 25.10.2022, 07:12
Хто мислить досить прагматично - уявіть собі, що українська мова в наш час свого роду ППО (протиповітряна оборона) проти інформаційної війни РФ. Українською на вас виливають в рази менше брехні і маніпуляцій ніж російською. Українська як індикатор сприймання від своїх. Хто ж відмовиться від ППО?
Володимир Кучерявий 25.10.2022, 08:18
Молодці! Порада. Подумайте, як зробити український контент економічно вигіднішим. Наприклад, затруднити реєстрацію російською чи кидати втричі більше реклами на сторінки з російською мовою, підняти тариф на піблікацію іноземною мовою. Почніть боротись за чистоту соловїної! Забираючи росизми, забирайте і інші інородні вкладення. Подивіться, скількома англомовними слівцями Ваші працівники оперують в статтях українською? Почніть боротись за чистоту мови і тоді Ваші зусилля будуть СВЯЩЕННИМИ! Тоді народ Вас зрозуміє!
Александр Переяслов 25.10.2022, 08:21
Після нападу рфії відмовляюся спілкуватись кацапською мовою. Т.Г. Шевченко заповідав чужому навчайтесь, та свого не цурайтесь.
Світлана Дивульська 25.10.2022, 08:26
Чудово. Нарешті
Александр Кременко 25.10.2022, 08:48
Правильне рiшення, та своечасне!!!
Андрій Прибила 25.10.2022, 09:01
Молодці давно треба було
Oleksandr Tymkovich 25.10.2022, 09:56
Абсолютно підтримую дану позицію. Це справді важливо для нашої країни, особливо у цей час. Молодці.
Olenka Oooh 25.10.2022, 10:14
Читаєш коменти російською, і переконуєшся в тому, що російська мова блокує інтелектуальний розвиток та розриває логічні зв'язки у мозку
Віктор Залевський 25.10.2022, 10:17
👍
Юлія Сякалюк 25.10.2022, 10:23
Підтримую!
А російськомовні коментарі - жах. Все перекрутили, схожі на наших сусідів-агресорів з їхньою логікою і відсутністю причинно-наслідкових зв'язків:)
Иван Горюхин 25.10.2022, 10:30
Очень спорное заявление.
Оно актуально. Однако нужно понимать, что Моиссей 40 лет водил свой народ по пустыне, чтобы умерло поколение знавшее рабство. Умерло, а не было убито!
А Украина это мирное государство и мирный народ!
Радикальные методы никогда ни к чему хорошему не приводили!
Володимир Ломако 25.10.2022, 10:56
Чуваче, вивісити маленький банер на російськомовній сторінці українського сайту, це для тебе - радікальная мєра? Що у тебе, бляха, в голові?
І ще, Україна - не "мірнає гасударство". Україна ось вже майже дев'ять років веде війну з агресором. Ау, прокидайся!
Ruslan V 25.10.2022, 11:40
Новина про мову просто супер, мова ворога така сама зброя як і ракета або куля.
Сам из русскоговорящей семьи и русскоязычного города. Те кто за 30 лет не выучил просто не хотел учить либо думал «какая разница» так вот теперь либо учите либо варитесь в этом потому-что Украина будет переходить на украинский язык полностью, имея украинский как государственный и английский как международный нравится вам это или нет. Хватит уже, пожили с русньой и ихним языком 30 лет. Привело к геноциду украинцев и оккупации наших территорий ещё с 2014
Я взагалі не розумію як після 24.02.2022 можна далі використовувати цю мову окупантів.
Сергій Рибалко 25.10.2022, 11:41
Слава Україні. Давно пора, вітаю ваше рішення.
Галина Голіян 25.10.2022, 11:49
Де ви раніше були? Піклувались за рейтинг? Положили на потреби українців, які не терпіли російську, але змушені були повсюди шукати та читати інформацію російською. Повномасштабна війна триває вісім місяців і ви тільки тепер закликаєте перейти на українську мову? Вас навіть не зупинив закон про мову. Штрафи вам не страшні. Все російськомовне шобло( ті, що переживають за рейтинг і бабоси) терміново стали щирими українцями лише після змін на лінії фронту. Гидко.
Артур Міхно (керівник Work.ua) 25.10.2022, 11:59
Ще у 2018 році до усіх законів ми одними з перших зробили українськомовний інтерфейс усталеним (тобто основним, за замовчуванням).
https://www.work.ua/news/site/992/

Відсьогодні ми вирішили додати на всі російськомовні сторінки банер-розтяжку, який пояснює, що використання російської робить нас набагато слабшими й повільно вбиває з закликом зрозуміти чому і переходити на українську.
Ruslan V 25.10.2022, 12:15
«Краще пізно, ніж ніколи» дякую за таке важливе рішення
Микола Оршак 25.10.2022, 12:21
Молодці. Підтримую вашу мовну політику. Дуже круто!
Сергій Цибулько 25.10.2022, 12:43
Шановний Артур Міхно (керівник Work.ua), в нічних коментарях (коли суворий ЦЕНЗОР спить) міститься багато різних думок і реакцій на них. А з початку робочого дня ці думки ХТОСЬ вичищає. На Ваш погляд то є прояв свободи слова, чи ні?. Якщо НІ, навіщо весь цей обмін думками, коли крім цензора вони ні до кого не потрапляють?
Артур Міхно (керівник Work.ua) 25.10.2022, 13:47
Сергій, ситуація наступна: тема дійсно дуже непроста і, нажаль, формує багато образ і агресії від частини людей, які сприймають цю позицію як щось, що їм забороняють.
Хоча новина починається з того, що в особистому житті кожен має на власний вибір.

Тому відразу в новині попередив, що ми не робимо тут обговорення альтернативних думок які написані не конструктивно чи агресивно.

"(Відразу хотілось би попередити, що в коментарях до цієї новини ми не будемо обговорювати альтернативні думки у формі образ і хейту, тож вони можуть видалятися.)"

Альтернативні думки, де немає явної агресії, а просто проявлена інша позиція залишаються і присутні серед інших коментарів.
Олександр Левицький 25.10.2022, 13:06
Повністю підтримую! Давно вже всім пора! Рускаязичниє [нецензурна лексика видалена модератором Work.ua]!
Яна Козловська 25.10.2022, 13:24
Чудова новина!

Не розумію як деякі українці продовжують розмовляти мовою терористів((
Владимир Тройно 25.10.2022, 13:48
А как же Булгаков, Высоцкий, Пушкин, Гоголь?
Артур Міхно (керівник Work.ua) 25.10.2022, 13:59
Прошу звернути увагу, новина починається словами:

"Яку мову використовувати в побуті чи вдома — то є особисте рішення кожної людини. Тут можна дискутувати, і кожен має право на свою думку. Інша справа — бізнес."

Стосовно вашого питання можна говорити, але то не є справа цієї новини і цих коментарів.
Андрій Карпов 25.10.2022, 14:00
А можна добавити англійської мови. Я так говорю на англійській та українській мові.
Володимир Мазурок 25.10.2022, 14:47
Повністю підтримую, бо українська це наша мова і крапка.
Андрій Царенко 25.10.2022, 14:52
Дякую!
Дмитро Бойко 25.10.2022, 16:20
Ми українці і наша мова українська...
Наталія Зеляк 25.10.2022, 16:30
Дуже підтримую використання української в бізнесі. І англійської, як другої. Увесь світ можна зрозуміти, говорячи англійською. Нажаль, до цього наша країна на мала такого курсу на англійську і тому, нашим людям, які не знають англійської, дуже- дуже складно перебувати в інших країнах
Артур Міхно (керівник Work.ua) 25.10.2022, 20:01
Ключова задача цієї новини була пояснити чому ми вважаємо, що використання російської мови небезпечне для майбутнього країни.
Бо мова — один з ключових інструментів колонізаторства. І чому принаймі компанії точно мають переходити на українську, бо це буде збільшувати ефективність і зменшувати конфлікти і репутаційні втрати.

Хтось, можливо, почує і навіть замислиться.
Хтось можливо залишиться при думці "какая разніца".

Вірю, що тих, хто замислиться буде більше.
Ще раз додам круте посилання, яке дуже добре пояснює як мова допомагає підкорювати і колонізувати: https://youtu.be/yyI72Xw-SW4