Сили оборони шукають різних спеціалістів

Вакансія від 4 квітня 2024

Диспетчер, логіст

20 000 – 60 000 грн, The salary can be higher depending on your experience and performance.

Скаковський Д.В., ФОП
Транспорт, логістика; менше 10 співробітників

Тернопіль

Дмитро Скаковський
0985619519

Повна зайнятість. Також готові взяти студента.

Англійська — вище середнього

Вакансію зараз переглядає 1 шукач. Відгукніться першим!
Керування транспортними засобами Відповідальність Стресостійкість Організація логістики Управління транспортною логістикою Ініціативність Працьовитість Моральність
Показати всі навичкиЗгорнути навички

Опис вакансії

Position: Dispatcher

Dispatch company is looking for dispatcher in Ternopil.

Duties:

  • searching and routing the loads for vehicles;
  • working closely with the drivers, planning and assisting the trips;
  • contacting and communicating with the drivers and brokers on a daily basis;
  • making sure the delivery process goes smoothly, clarification of all details with brokers.

Requirements:

  • upper intermediate English;
  • bring initiative and personal responsibility along;
  • be a quick decition-maker and have high stress resistance;
  • knowledge of transport logistics is welcomed.

Office-based work only.

Office hours:

  • Mo-Fri, 3:00PM — 1:00AM.

Looking for hardworking hardworking people. If you feel like a good fit and are willing to join our team please forward your resume to [відгукнутися] with a subject «Dispatcher» or contact us:

0965028150, Dmytro

Схожі вакансії

20 000 – 60 000 грн, Шостак О.С., ФОП, Тернопіль

Диспетчер-логіст
30 000 – 70 000 грн, Worldwide Trucking, Тернопіль

Logistics specialist, диспетчер
25 000 – 70 000 грн, USA Dispatch and Logistics, Тернопіль

Логіст, диспетчер з вантажних автомобілів в Україні, країни СНД та ЄС
9 000 – 25 000 грн, Патмос, ПП, Тернопіль

25 000 – 75 000 грн, Божемський П. М., ФОП, Тернопіль

Усі схожі вакансії