Сили оборони шукають різних спеціалістів

Вакансія від 18 квітня 2024

Junior Full Stack Developer (PHP/JS)

Synapse Code
IT; менше 10 співробітників

Дистанційна робота

Повна зайнятість, неповна зайнятість. Також готові взяти студента, людину з інвалідністю, ветерана. Досвід роботи від 1 року. Незакінчена вища освіта.

Англійська — вище середнього

Вакансію зараз переглядає 1 шукач. Відгукніться першим!
CSS JavaScript HTML PHP MySQL SQL Git Bootstrap Відповідальність jQuery Laravel Symfony
Показати всі навичкиЗгорнути навички

Опис вакансії

Intro

We are a small IT-services company that is focused on development of Shopify Custom Apps. We are looking for a talented full stack developer for ongoing projects.

About the project

The project is an app that synchronizes data between Shopify store and 3rd party services.

Requirements

  • Basic knowledge of Symfony or Laravel
  • PHP 7/8
  • Javascript, jQuery
  • MySQL, SQL
  • CSS, HTML, Bootstrap
  • English level ≥ Intermediate
  • Basic Git

Responsibilities

  • Development of Shopify Apps from the scratch
  • Support of company’s projects
  • Deliver projects in time
  • Working with time-tracker

We offer

  • Remote working
  • Flexible schedule (Monday-Friday)
  • Paid vacation
  • Lack of bureaucracy

Схожі вакансії

Junior Full Stack Developer 70/30 (React, Node)
This is Software, Дистанційно

Junior PHP Developer
Netpeak Group, Дистанційно

Str. Junior Full-Stack Developer (JS, С#)
IT-Enterprise, Дистанційно

Junior PHP developer
15 000 – 20 000 грн, Perfectum CRM+ERP, Дистанційно

Full-stack програміст на Python (Strong Junior)
29 000 грн, Аптека АНЦ, Дистанційно

Усі схожі вакансії