- 15112
Ким бути: які нові професії будуть популярні в недалекому майбутньому
Work.ua вирішив поспілкуватися на тему майбутніх професій з Аліною Баженовою, стратегічним маркетологом, автором тренд-бука про маркетинг майбутнього FUTURE і філософії Sex & Marketing.

Що нас чекає і куди веде дорога прогресу — ніхто точно сказати не може. Одне знаємо точно: всі зміни неминуче вплинуть і на ринок праці. Вже зараз варто задуматися про своє майбутнє і, можливо, почати перекваліфікуватися. А ось в кого — розповість Аліна Баженова.

Технічний репетитор
Послуг цього фахівця скоро потребуватимуть всі, хто стикається з постійними змінами в світі технологій.
Професіонал цієї сфери зможе не тільки познайомити клієнта з новими інформаційними технологіями, а й навчатиме, як їх впровадити в конкретну сферу чи бізнес.Вже сьогодні існують технічні викладачі, але лише як вузькі спеціалісти, що супроводжують перехід співробітників IT-компаній до новиого підрозділу.
В майбутньому відбудеться масштабне впровадження інформаційних технологій до усіх бізнес-сфер, отже професія технічного репетитора стане дійсно незамінною, бо буде допомагати компаніями максимально швидко адаптуватися до технологічного стрибка.
Фармакопсихолог
Сьогодні людині важко вибирати між двома дуже важливими та затребуваними сферами: психіатрією й психологією.
Фахівці першого напряму використовують у своїй практиці медикаментозне лікування психічних розладів. І навіть у наш час не гребують використовувати сильні психотропні препарати або електричний струм.
Психологи ж практикують зцілення немедикаментозними методами, такими як гештальт-терапія, психоаналіз і психосоматика.
Тим часом наука не стоїть не місці, медицина визнає вплив стресу і моральних чинників на фізичне здоров’я, а фармацевти винаходять інноваційні препарати. В результаті цього в найближчому майбутньому виникне абсолютно нова сфера — фармакопсихологія.
Професіонали цієї галузі повинні будуть повноцінно володіти методами вербальної психології, та паралельно будуть експертами високого рівня, щоб призначати медикаментозне лікування.
Наприклад, для зцілення пацієнта буде застосовуватися комплексний підхід: гештальтерапія та прийом препарату, що знижує гормон стресу — кортизол.
Суддя комп’ютерних рішень
Ще десяток років тому будь-які рішення в конкретній сфері ухвалювалися виключно фахівцями даної сфери. В епоху швидкої зміни світу вузька експертність втрачає свою актуальність.
Для того, щоб прийняти одне рішення для конкретної галузі, необхідно зважити величезну кількість супутніх чинників.
З цією метою і буде створено технічний алгоритм — суддя комп’ютерних рішень. Один із прикладів його застосування: пацієнтові потрібно призначення препарату. Для того щоб зважити всі ризики прийому і визначити правильне дозування, в систему комп’ютерних рішень будуть завантажені актуальні аналізи пацієнта, його анамнез, генетичні особливості та спосіб життя. Після чого алгоритм видасть оптимальне рішення.
Ця система і фахівці по роботі з нею будуть затребувані в питаннях оподаткування, страхування життя, вибору освіти і в багатьох інших сферах, які ще сьогодні ми вибираємо інтуїтивно.
Продюсер коротких відео
Уже кілька років бізнес рухається в біквізуалізації контенту. Спочатку всі кинулися мінімізувати текст, збільшивши кількість наочних картинок та діаграм. Зараз активно розвивається тренд на використання відео-контенту. Велику ставку в просуванні товарів ставлять на короткі Instagram і Youtube ролики, а поняття «гуглити» поступово змінюється терміном «ютьюбити».
Всі бізнес-одиниці будуть замінювати годинні презентації хвилинними відеороликами. Тому стануть дуже затребуваними фахівці, здатні створювати короткий відеоконтент з тонни інформації.Генетичний порадник
Найімовірніше саме ця професія доповнить або повністю замінить сімейного лікаря. На відміну від терапевта, генетичний порадник буде досліджувати не просто сімейний анамнез, а й генетичний код.
Завдяки розвитку цієї галузі, люди зможуть розшифрувати свій геном, дізнатися схильність до певних захворювань, а також зайнятися профілактикою до того, як хвороба атакує.Генетичний порадник допоможе у виборі оптимального способу життя, підбере відповідні види фізичних навантажень і навіть визначить ідеальний період для вагітності. Сімейний лікар, який знає все завдяки вашій ДНК — це майбутня реальність.
А ким станете ви, коли п̶о̶д̶о̶р̶о̶с̶л̶і̶ш̶а̶є̶т̶е настане майбутнє?
31 коментар
Щоб залишити коментар, потрібно увійти.
(Из Украины в 2019 году - 2 млн уехало за границу жить и работать, 300 предприятий на гране банкротства, война , коррупция, средняя зарплата 10 тис. гр. - полный оцстой)
Sad but true.
Или ещё на стадии вакансии, человек читает требования к ней, у него возникает желание прибить того, кто это требует и искать нормальную работу в другом месте.
Ему ведь тоже, извините, жрать надо, одеваться, лечится, чинить дома краны , проводку и т.д.!!!
Правильно пишут, что даже на простые должности список требований неадекватный, зашкаливает- Нужен и Жнец и Швец и на дуде Игрец!!!
А где их взять?-Государство сейчас жизненному не учит, а IT-ишники розетки починить не умеют, но бегут за кордон!!!
Специалисты первого направления используют в своей практике медикаментозное лечение психологических расстройств. И даже в наше время они часто прибегают к использованию сильных психотропных препаратов или электрического тока.
Психологи же практикуют исцеление немедикаментозными методами, такими как гештальт-терапия, психоанализ и психосоматика.
Чаще всего мне нравятся статьи на этом ресурсе и я искренне не понимаю тех, кто их хейтит. Но вот это набор слов, стыдно читать. Психиатр - врач, который лечит патологию, болезнь. Психолог - не врач и ничего не лечит, а помогает психически здоровому человеку разобраться в себе и обстоятельствах своей жизни. Они не отличаются тем, что оба лечат психические нарушения, но один лекарствами, а второй нет.