- 15983
15 найкращих IT-роботодавців України — рейтинг MC.today і Work.ua
Цієї весни видання MC.today у співпраці з Work.ua опитало співробітників 123 компаній про те, наскільки їм подобається їхня робота і колектив, і на основі цього опитування склало рейтинг найкращих роботодавців 2021 року в галузі IT.

Під час дослідження 13000 співробітників українських компаній анонімно оцінили свого роботодавця, вибираючи, наскільки правдиві або не правдиві наступні твердження:
- «Я з гордістю розповідаю іншим, що я співпрацюю з цією компанією».
- «Компанія створює гарний робочий простір».
- «Люди у нас піклуються одне про одного».
- «Тут люди святкують особливі події».
- «Мені пропонують навчання або розвиток, щоб я ставав(-ла) професійним фахівцем».
У результаті кожна компанія отримала оцінку, на основі якої роботодавців розподілили в рейтингах за категоріями «До 100 співробітників», «Від 101 до 1000 співробітників», «Понад 1000 співробітників». Work.ua розповідає, хто увійшов до п’ятірок найкращих у кожній з цих категорій.
Номінація «До 100 співробітників»
1-ше місце — Kitrum (100 співробітників)
Це IT-компанія, у якої є офіси в Харкові, Львові, Києві та Ужгороді. Співробітники поділилися, що роботодавець піклується про них: щороку переглядає зарплату, підтримує кар’єрні прагнення, допомагає в розвитку — оплачує навчання, надає вільний графік. Колектив разом займається спортом, ходить на майстер-класи, подорожує.
Під час першого локдауну роботодавець організував для команди перехід на віддаленку. А якщо хтось із колег захворіє COVID-19, йому компенсують витрати на лікування.
2-ге місце — Hurma (50 співробітників)
Компанія-творець HRM-систему для управління персоналом і проєктами. Своїх співробітників Hurma закохує регулярним переглядом зарплати, можливістю розвиватися (двічі на рік співробітники складають «карту розвитку», до якої заносять навчальні заходи, а компанія їх оплачує), можливістю працювати за гнучким графіком, ходити на лекції, вивчати англійську і просто веселитися з колегами на корпоративних заходах.
Під час пандемії роботодавець додав до соцпакету співробітників страхування на випадок COVID-19.
3-тє місце — Cpamatica (70 співробітників)
Компанія базується в Києві й допомагає брендам знаходити клієнтів і покупців. Персонал Cpamatica з відділів, пов’язаних з маркетингом, винагороджують преміями. Для інших команд зарплату переглядають двічі на рік.
«Команді оплачують сніданки, обіди, заняття в спортивному залі, навчання, участь у конференціях, які безпосередньо пов’язані з роботою», — сказано про компанію на сторінках рейтингу.
У Cpamatica теж є страхування від COVID-19, яке включає декілька безкоштовних ПЛР-тестів на рік.
4-те місце — GeoComply (100 співробітників)
GeoComply створює софт для захисту від цифрових шахраїв. Український офіс компанії розташований в Харкові (головний офіс — у Ванкувері).
Співробітникам компанії нараховуються бонуси за результатами роботи. На навчання — школу лідерів — роботодавець виділяє окремий бюджет. Є розширене страхування співробітників.
5-те місце — Uptech (68 співробітників)
Київська компанія, яка займається дизайном, веб-і мобільною розробкою. У колективі діє цікава система затвердження підвищення зарплат: коли людина відчуває, що пора б вже їй підняти зарплату, вона збирає комітет з 3-4 колег і з ними обговорює можливість і розмір прибавки, відповідної досягненням.
Номінація «Від 101 до 1000 співробітників»
1-ше місце — Grammarly (250 співробітників)
Grammarly — це онлайн-сервіс, який допомагає людям грамотно писати англійською. Взагалі в компанії працює понад 500 осіб — офіси є в Канаді, США та Україні. Штат київського офісу — 250 осіб.
Зарплати в компанії переглядають двічі на рік. Роботодавець відшкодовує витрати на спорт, послуги няні (на відаленці через карантин) та інше. Є корпоративні уроки англійської, лекції з психологом, майстер-класи й навіть талант-шоу.
У червні 2021 року весь колектив перевели на віддалену роботу в гібридному форматі. Також медстраховка співробітників тепер поширюється і на витрати в разі захворювання коронавірусів.
2-ге місце — Digis (135 співробітників)
Аутсорсингова компанія з офісами в Одесі та Чернігові.
У Digis заведено переглядати зарплату співробітників 1-2 рази на рік, а за відмінні результати виплачувати премії, є бонуси за залучення в колектив фахівців. Компанія дбає про професійний розвиток працівників, оплачує навчання, організувала курси особистісного росту та інтернатуру для різних спеціальностей.
На карантині команда перейшла у віддалений режим роботи й зберігає його і зараз. В офісі збираються для неформальних зустрічей і корпоративів.
3-тє місце — TechMagic (160 співробітників)
Компанія займається розробкою на JavaScript. Офіс розташований у Львові. Перегляд зарплат в TechMagic практикують 1-2 рази на рік. Також є бонус за залучення нових співробітників, який може досягати 1500 доларів.
У пакет для працівників входить компенсація витрат на навчання, заняття спортом, медична страховка, оплата першого прийому психолога.
У компанії є своя програма навчання, і двічі на рік на роботу запрошують студентів IT-спеціальностей, а співробітники стають для них менторами або лекторами. А ще двічі на місяць для колективу влаштовують корпоративний обід.
4-те місце — Belkins (110 співробітників)
Компанія займається залученням клієнтів в європейські та американські компанії. Головний офіс Belkins знаходиться в Києві, але є філія в Довері (місто в США), а також співробітники в Чикаго та Денвері.
До зарплати співробітників додається відсоток від виторгу компанії. Крім цього, роботодавець оплачує уроки англійської та проводить тренінги. Команда може користуватися корпоративною онлайн-бібліотекою та абонементом на доставку паперових книг BookBox.
А ще офіс Belkins — pet-friendly, туди можна прийти з собакою.
5-те місце — appflame (200 співробітників)
IT-компанія, яка розвиває власні продукти. Створений цією командою застосунок для знайомств — в десятці найкращих у світі.
Офіс appflame знаходиться в Києві. Роботодавець оплачує співробітникам курси англійської в офісі, навчання і поїздки на спортивні змагання. В офісі є сніданки та обіди, душ і кімната для сну.
Команда любить подорожувати разом. «За три роки команду возили в Кіпр, Іспанію, Шрі-Ланку, Єгипет, Мексику, Грецію», — сказано на MC.today.
Номінація «Понад 1000 співробітників»
1-ше місце — Genesis (1500 співробітників)
Genesis — це екосистема з більш як 15 компаній і інвестиційного фонду. Українські офіси знаходяться в Києві.
Зарплату співробітників тут переглядають один раз на рік, але якщо працівник досяг помітних результатів, то можуть і частіше.
У Genesis можна подавати й розвивати будь-які ідеї, незалежно від напрямку і масштабу, можна самостійно вибирати проєкти, над якими будеш працювати. Крім зарплати компанія надає медстраховку (яка охоплює і лікування коронавірусу), компенсує обіди, заняття спортом, навчання.
2-ге місце — Intellias (1700 співробітників)
«Ми забезпечуємо повний цикл реалізації IT-продуктів: перетворюємо ідею клієнта на продукт, випускаємо його на ринок і підтримуємо подальший розвиток проєкту», — сказано на сайті Intellias.
У компанії є офіси в Україні та інших країнах. Українські розташовані в Києві, Львові, Одесі, Харкові, Івано-Франківську. В офісах є дитячі кімнати, салони краси, масажні кабінети.
Перегляд заробітної плати відбувається за запитом співробітника. Кожному члену команди виділяють бюджет на професійні курси та книги.
Роботодавець піклується про здоров’я персоналу: є не тільки медстраховка, а й корпоративний лікар, компенсуються витрати співробітників на стоматолога.
3-тє місце — Eleks (1600 співробітників)
Компанія створює технології та продукти для обробки даних. У неї є головний офіс у Львові, а також представництва в Києві, Івано-Франківську та Тернополі. Але співробітникам можна працювати віддалено, з будь-якого міста і за гнучким графіком. Зарплату в Eleks переглядають 1 раз в рік, але якщо у співробітника є дуже важливі досягнення, то можуть і частіше.
«У Eleks є корпоративний університет, де вивчають англійську, німецьку, іспанську, японську мови, відвідують тренінги та інші події», — сказано в рейтингу. Також співробітникам оплачують групові заняття спортом, а під час пандемії надали розширену медичну страховку.
4-те місце — Squad (1300 співробітників)
У Squad розробники та інженери створюють системи безпеки для «розумного» дому. Є офіси в Києві та Львові, але співробітникам можна працювати з будь-якої точки світу.
Двічі на рік у компанії переглядають зарплати співробітників. Є програма преміювання за успіхи.
У Squad підтримують прагнення до знань: є корпоративна школа лідерства, курси англійської, тренінги. А ще команда розвиває музичний, шаховий, фінансовий клуби.
В офісах є кімнати матері й дитини, з початком карантину з’явилися автоматичні тепловізори та бактерицидні рециркулятори. Медична страховка покриває лікування коронавірусу, а ще будь-який співробітник може скористатися кисневим концентратором компанії для себе чи своєї родини.
5-те місце — Sigma Software (1300 співробітників)
Компанія займається розробкою програмного забезпечення та ІТ-консалтингом. Є офіси в Харкові, Одесі, Києві, Львові, Дніпрі, Вінниці та Сумах. Але співробітники самі вибирають, ходити їм в офіс або працювати з дому.
Перегляд зарплати проводиться раз на рік або ситуативно. Кожен співробітник може розвинути в компанії власний стартап завдяки спеціальному корпоративному проєкту.
У компанії є бігова, велосипедна, футбольна та тенісна команди, а ще кулінарний клуб. Під час пандемії роботодавець закупив кисневі концентратори й пульсоксиметри для команди.
Якщо хочете дізнатися, які ще компанії увійшли до переліку 100 найкращих роботодавців в IT, дивіться повний рейтинг.
16 коментарів
Щоб залишити коментар, потрібно увійти.
Господипрости, який у нас темний нарід...
У них є свій БОГ - це освіта, наука і знання. Триєдиний, доречі.
Окормляйте паству НЕУКІВ, вони ваша клієнтура. Не загаджуйте мізки нормальним людям.