- 37547
Що писати про себе в резюме
Більшість шукачів вважають, що писати в резюме про свої хобі та життєву позицію — ні до чого. Пояснюємо, чому це хибна думка і як все-таки заповнити розділ «Про себе» чи «Додаткова інформація».

У розмові зі співробітницею Work.ua один роботодавець зізнався, що йому тяжко оцінити, чи підходить кандидат у команду тільки за резюме, бо в резюме зазичай дуже мало інформації саме про особистість шукачів.
Ми вирішили зʼясувати, чи справді так мало людей розповідають про свої непрофесійні якості в резюме й чому шукачі вибирають лишатися таємничими. Запустили опитування.
Виявилося, що дійсно: тих, хто пише свої захоплення, особисті якості, життєві принципи в резюме, — меншість, ледве третина. Решта ж учасників дослідження вказали, що не пишуть про хобі та погляди на життя, бо або не знають, що та як писати (11%), або зовсім вважають, що це не потрібно (переможні 61%).
Опитування проводилося в березні 2023 року. У ньому взяли участь 865 осіб
Навіщо розповідати особисте в професійному резюме
Ого! 60% людей переконані, що роботодавцям не цікава їхня особистість. Але ж це не так — насправді, і цікава, і важлива!
Щоб команда працювала результативно, її учасники мають розділяти цінності, тобто прагнути одного й того ж. Тому в багатьох компаніях придумують місію та цінності, шукають людей, які їх розділяють. Команда однодумців завжди досягає більшого та працює із задоволенням. Якщо в резюе ви напишете про свої цінності та те, що вас драйвить, роботодавець матиме шанс зразу оцінити, чи ви з ним «на одній хвилі» та чи буде ваша співпраця легкою і плідною.
До того ж задумайтеся: якщо більшість інших шукачів не пише про себе те, що роботодавці вважають цінною інформацією, а ви напишете, у кого буде більше шансів на роботу? 🤔
Де писати про себе
Розповісти про свою особистість і захоплення можна:
- У розділі «Додаткова інформація», якщо ви створюєте резюме на Work.ua.
- В окремо створеному розділі «Про себе», «Особисті якості» або «Яка я людина», якщо ви робите резюме окремим файлом або вирішили зробити собі сайт-резюме.
- У супровідному листі, якщо поспішаєте відгукнутися на вакансію й не маєте часу чи можливості відредагувати резюме.
Але в супровідному доведеться писати дуже коротко, кілька слів, два коротких речення. Бо в цьому повідомленні ще зазвичай вказують мотивацію відгукнутися на вакансію, важливі для позиції навички тощо — старайтеся повʼязати частину про себе з ними й не дуже розписуватися.
Що ж саме писати (нарешті)
Ваші цінності та погляди на життя
Наприклад: «Найбільша цінність для мене — це моя родина» — якщо в компанії теж просувають сімейні цінності, роботодавець вас запамʼятає; якщо ж у корпоративній культурі більше ухил у легкість та безтурботні веселощі — ви не змарнуєте часу одне одного.
Ваші хобі
Те, чим людина захоплюється, може багато розповісти про риси її характеру. Ось кілька прикладів:
- Спорт (біг, фітнес, йога) говорить про сильний характер, цілеспрямованість і дисципліну.
Фітнес та йогу, наприклад, вибирають люди, які вміють піклуватися про себе, цінують своє здоровʼя, а отже, будуть думати про наслідки своїх дій в довгостроковій перспективі. - Мистецтво (живопис, фотографія, музика, театр, письменство) вимагає здатності до неабиякої концентрації, вміння працювати з деталями. Таке хобі вибирають відкриті до нового, креативні люди.
- Читання — нічого й пояснювати: асоціюється з освіченістю, жагою до знань, посидючістю тощо.
- Подорожі та туризм — захоплення для сміливих людей, наділених неабиякими організаторськими навичками й вмінням планувати.
- Кулінарія як захоплення багато скаже роботодавцю про вашу відкритість до експериментів, сміливість.
- Розваги та ігри — якщо ви полюбляєте настолки та комп'ютерні ігри, дізнавшись про це рекрутер або керівник зрозуміє, що ви вмієте фантазувати, креативити, можете діяти в стані стресу та ухвалювати швидкі рішення, при цьому не забуваючи про стратегію, яку вибрали.
- І навіть захоплення переглядом кіно та серіалів не виставить вас «лінивим диванним тюленем», як можуть думати прихильники кінематографа й тому не вказувати в резюме своє захоплення. Насправді це про любов до пізнання, розуміння сучасної культури, чудову фантазію. Тож не соромтеся писати про таке захоплення в резюме.
Чого очікуєте від нової роботи, компанії
Працевлаштування — це згода двох сторін: не тільки ви маєте підходити компанії, але й робота має задовільняти вас.
Розділ резюме «Про себе» або «Додаткова інформація» — саме те місце, де доцільно розказати, як би ви хотіли почуватися на новій роботі, що бажали б отримати.
Наприклад: «Я ціную правила та завжди дотримуюся їх, тому очікую, що на новій роботі все буде офіційно та по закону». Або: «Я займаюся благодійністю, є волонтером, тож мрію, щоб моя наступна робота була в соціально відповідальній компанії». Розповідь про мрії та бажання, те, що для вас важливо в майбутньому роботодавцеві, теж допоможе рекрутеру та вашому потенційному керівникові зрозуміти, чи є у вас «метч».
Тож не соромтеся розповісти про себе в резюме. Сподіваємося, ця стаття переконала вас, що це потрібно, важливо та корисно, і дала гарні підказки, про що писати.
63 коментарі
Щоб залишити коментар, потрібно увійти.
А насчет что ты там купил - не смеши , я купил гораздо больше.
просто интернет сайт а роблят там вси пид фопами.роками мисяць в мисяць висить обьява. грубейши порушення прав робитника,там людей викидують ни за що . то если вы таки чесни не публикуйте их обьяву.не публикують.бо гроши дають.а значить ви таки як и вони.и це все рынок.хто платить той и танцюе.и нема шо писати ци дешеви статейки.ривня жовтои пресси
Но с другой стороны - Ворк мне не раз помогал найти работу и я ему благодарен, хотя и мусорных вакансий здесь полно - но ничего не поделаешь. Ребята с Ворка физически не могут отсеять зерна от плевел.
Гроші не є нашим пріоритетом. Ми щодня відмовляємо у співпраці багатьом роботодавцям, які могли заплатити великі суми. Якість і безпека сайту для нас має більше значення.
Що стосується вашої скарги. На жаль, перевірити, чому роботодавець звільняє працівників ми не можемо. Виявленням і встановленням порушень прав робітників займаються відповідні організації.
И она мне действительно не нужна для заработка хлеба. Но тебе не понять, что технарю-электронщику просто хочется общаться с такими же технарями - электронщиками, только молодыми . Потому, что старую и устаревшую электронику я и так знаю достаточно. а у молодых можно узнать что-то новое.
Но тебе это не понять.
Спорт (біг, фітнес, йога) говорить про сильний характер, цілеспрямованість і дисципліну.
Ну, и что ? Что мне ваш бег и йога ??? Долго смеялся.
Я купаюсь, плаваю зимой ,уже 12 лет, иногда даже ранюсь о льдины. И о чем это говорит ? Только о том ,что мои товарищи по работе крутят пальцем у виска. Моя жена снимает видео, чтобы поверили, поняли,что это не так страшно. И что ? За все 12 лет я не привлек ни одного своего знакомого ! А вы про бег пишите ! Какой бег ?! бутылка водки и баллон пива ! Вот он отдых !
Лучше бы создали пост для работодателей,что нужно отвечать на резюме,а не морозиться. И не пользоваться военным положением. Это было бы интересно.
И интересно - чем же мне так сильно повезло??? Очччень интересно узнать!
Щодо матеріалу про те, що шукачі просять роботодавців виправити у спілкуванні під час прийому на роботу, — він є (як і стаття про прохання роботодавців до кандидатів). Запрошую вас почитати:
https://www.work.ua/articles/job-interview/3061/
Аксіома при складанні резюме: все що ви там напишете повинно працювати на створення у роботодавця думки що ви саме той хто йому потрібен.
Наприклад: ви хочете писати сценарії для компьютерних ігор.
Тоді в резюме треба зазначити, що обожнюєте компьютерні ігри, що ви добре знаетесь на стімпанку, середньовічній історії, скандинавській міфології чи ще чому-небудь. Багато читаете, пишете пьеси. Що ви інтроверт, дуже посидючі.
Саме таких чекають на таку посаду.
Претенденту на вакансію грузчика не слід писати про захоплення компьютерними іграми:) Навіть якщо це чиста правда.
Потенційний грузчик скоріше матиме як хоббі важку атлетику.
[Вислів, що принижує владу України, прихований модератором Work.ua].
біг, фітнес та йога - це не спорт, це жалюгідний ерзац хоч якоїсь фізичної активності для офісного планктону
А щоб претендент у резюме сам писав про себе... Цілковита дурниця, на мою думку. Шкільний твір на задану тему? То може бути у рази більше за обсягом, ніж необхідний для резюме. І хай тоді претендент десь не забудеться і не згадає серед барв своєї особистості скромність. Бо подумають, що він ще й брехло. Якесь прісне шаблонне "люблю музику і спорт"? То якраз це і є аж таке "цікаве", що туди ніхто не дочитує. Та й нічого гарного до портрету особистості такі фрази не додають. Швидше, навпаки.
Претендент, шукаючи РОБОТУ, має писати все, що стосується його відповідності до цієї роботи: освіта, кваліфікації, знання, уміння, попередній досвід, досягнення.
- владею двумя мотоциклами и умею ездить на советском мотоцикле ДНЕПР с боковой коляской;
- обожаю философствовать за смысл жизни (учусь на историческом факультете (второе образование)), даже подумываю написать книгу в соавторстве;
- обожаю общаться с иностранцами (английский язык на уровне С1);
- хотел бы проводить стенд-апы либо лекции для женщин и рассказывать им "как добиться успеха и стать счастливой" (единственная проблема - я говорю правду, а не то, что женщина хочет услышать);
- на теперешней работе, кроме закупок и разной бюрократии, ухаживаю за двумя аквариумами (то есть я ещё и аквариумист).
А вообще, моя мечта - это продавать графитовые порошки сотнями тонн в месяц и получать % от продажи.
С 2010 года постоянно работаю в закупках промышленного оборудования и запчастей для предприятий тяжелой индустрии.
Имею опыт работы на доменных печах (это там, где чугун выплавляют).