- 4 хв читання
- 18637
Три причини, чому ви ніколи не знайдете роботу своєї мрії
Колеги дратують, робочі процеси перетворилися на нудну рутину, ви рахуєте дні до вихідних… але нічого не змінюєте. Цьому є три основні причини.


Працювати все життя на неулюбленій роботі — звучить, наче сюжет фільму жахів. Та, на жаль, для багатьох людей це реальність. Опитування, проведене Work.ua, показало, що тільки чверть українців можуть впевнено сказати, що люблять свою професію та місце роботи.
Можливо, ви належите до тих 75%, у яких фах чи компанія не викликає позитивних емоцій. Але чи намагаєтеся щось змінити? Якщо ні — цьому може бути три основні причини.
1. Ви не знаєте, яка вона — робота вашої мрії
— Скажіть, будь ласка, куди мені звідси йти?
— А куди ти хочеш потрапити? — відповів Кіт.
— Мені все одно… — сказала Аліса.
— Тоді все одно, куди йти, — зауважив Кіт.
— …тільки б потрапити куди-небудь, — пояснила Аліса.
— Куди-небудь ти обов’язково потрапиш, — сказав Кіт. — Потрібно лише достатньо довго йти.
Цей діалог з «Аліси в країні чудес» якнайкраще описує першу причину, чому ви ніяк не можете знайти підхожу роботу — ви просто не знаєте, що шукати. Без цього розуміння можна без кінця змінювати компанії чи професії, та все одно почуватися нещасними.
Тож перш ніж почати черговий пошук, спробуйте відповісти собі на ці питання:
- Що мені не подобалося на попередніх місцях роботи? Випишіть усе, що викликало дискомфорт. Можливо, це токсичний колектив, однотипні завдання, довга дорога до офісу, постійні перепрацювання? Так ви матимете перелік умов, які вам не підходять. І під час наступного пошуку роботи на співбесіді поцікавитеся, чи заведені в компанії овертайми.
- Ким я бачу себе через 5/10/15 років? Питання, яке так дратує шукачів, насправді є дуже корисним. Адже дає змогу зрозуміти, чого ви хочете досягнути, і від цього будувати карʼєрний план.
- Яким я бачу свій ідеальний робочий день? Увімкніть фантазію та мрійте. Намалюйте у свідомості картину ідеального робочого дня. Який він? Ви працюєте в офісі чи віддалено? Які завдання виконуєте, а що можете делегувати? А може, робочий день мрії взагалі не повʼязаний із нинішньою професією, і ваша душа прагне геть іншого?
2. Ви не дієте
Припустімо, ви відповіли на питання з попереднього пункту і зʼясували, що ваше покликання — не бухгалтерія, а графічний дизайн. Або ж вам подобається обраний фах, але хочеться працювати дистанційно. Усвідомлення є, а дій немає. Чому так?
Можливо, ви відчуваєте страх змін, або неофобію. Його причини криються в страху перед невідомим, невпевненістю в собі, тривожності тощо. Зрештою, ми живемо в такий нестабільний час, що потребуємо стабільності хоч десь. Проте це також може перешкоджати карʼєрному зростанню та професійному розвитку.
Що із цим робити? Пропонуємо почати з маленьких кроків. Оновіть своє резюме на Work.ua. Проаналізуйте вакансії на сайті. Надішліть хоча б пʼять відгуків на пропозиції роботи.
Сьогодні на ринку праці справжній кадровий голод, а кваліфіковані фахівці — на вагу золота.
3. Ви не вдосконалюєте навички, щоб відповідати вимогам вакансії
Можливо, ви точно знаєте, яка ваша ідеальна робота й навіть знайшли релевантні вакансії. Але там такі вимоги, що й немає сенсу надсилати резюме!
«Ну от, і тут потрібна англійська від В2…», — думаєте ви в розпачі та закриваєте вакансію.
Погана це новина чи хороша, але ми живемо у світі, який вимагає lifelong learning — навчання впродовж життя. Уже неможливо здобути освіту та зупинитися на цьому етапі. Потрібно невпинно прокачувати свої навички, підвищувати кваліфікацію та опановувати нові технології.
«Треба бігти щодуху, щоб тільки залишатися на місці, а щоб кудись потрапити, треба бігти як мінімум удвічі швидше», — писав Льюїс Керролл. І це, мабуть, найкраща метафора на сучасний ринок праці.
Пропонуємо й тут застосувати стратегію маленьких кроків. Окей, вам бракує знань англійської. Ви вже уявляєте, як витрачаєте довгі години на навчання. А воно ж займе не один рік! А що як почати з малесенького кроку: пообіцяти собі займатися вивченням мови 15 хвилин щодня? Наче небагато, правда? А коли ця звичка вкоріниться, можна рухатися далі.
Памʼятайте, що найкраще починається з будь-якого місця. Сьогодні на Work.ua роботодавці розмістили понад 100 000 вакансій. Що як серед них є ваша ідеальна робота? Можливо, саме час оновити резюме та зробити крок мрії?
Кадр із фільму «Alice in Wonderland», 2010 р.
65 коментарів
Щоб залишити коментар, потрібно увійти.
Це велика помилка вчити багато, або намагатись підлаштовуватись під вимоги «сучасності». Так, можливо Ви знайдете роботу, навіть з великою зарплатою. Та чи принесе вона задоволення і стане місцем мрії? Навряд чи. В наші складні часи більшість людей намагається просто вижити, але це теж шлях в нікуди.
Без прагнення і бажання досягти своєї мрії або в малому, або в великому, нічого не вийде. Якщо просто вивчати безліч технологій (які в більшості своїй вже вмерли до того, як починають їх вивчання), замість того, аби зробити щось своє, нове: чи то технологію, чи то винахід, чи то відкриття і т.д., то може буде витрачено навіть все життя на топтання на одному місці, хоча здається, що ніби то є рух вперед. Приклад — мова програмування «Сі», основа майже більшості «сучасних» технологій в компьютерной та електронної індустрії… Тай хто ж в Україні будує свій квантовий компьютер, не кажучи про звичайні для багатьох країн літаки і кораблі? Без розбудови промисловості, виробництва у будь якої галузі не буде економічного розвитку, а значить не буде робочих місць, руху вперед та й майбутнього для країни.
В філософії країн Сходу є такий вислів «Частіше повертайся до джерел», тобто постійно треба звертатися до основ. Це може бути що завгодно: біблія, казки, шкільний підручник, конспект з вищої математики, коли навчались в інституті 10, 20, 30 років тому, похід в гори, колискова, яку співала матуся і так далі.
Моя викладачка по економіці завжди повторювала, коли я навчався у Харьківському радіотехничному технікумі, ще наприкінці радянських часів: «Три кити економіки — інженер, вчитель та лікар». А ще вона казала, що СРСР — країна дилетантів.
Україні треба ставати країною професіоналів в решті решт. Будувати сучасну економіку, основою якої завжди є і буде наука, технології, освіта та медицина.
Але це вже інша історія, історія перемоги, молоді, стратегії та мрій.
P.S. «Бути рибалкою не легко, але ж це цікаве життя. Мені подобається виходити у море зранку. Я люблю вдихати солоне повітря. Я не той тип, щоб працювати в офісі», капітан Бланш, рибалка на креветок, рибальський човен «принцеса Міссісіпі» в Мексиканській затоці біля Нового Орлеану, Луїзіана. З курсу англійської мови в двох книгах Tuning in the USA, part 14 — New Orleans A Mix of Culture
Just do it!
)))
А ще може виявитися, що на те, що ти зробив, роззявило пащеку купа конкурентів чи просто паразитів, так роззявило, що тобі вже не хочеться робити нічого.
https://www.work.ua/articles/reading-with-work-ua/3210/
"Самовідречення від гонитви за надмірними життєвими благами, дотримання високих моральних чеснот, релігійно-духовних повчань і заповідей — ось що проповідував Григорій Сковорода".
Тобто, іншими, спорідненими ;) Ворк.юей словами, - не гонися за "роботою своєї мрії", за "кар'єрним зростанням" і за "професійним розвитком".
Висновок - Сковорода не реєструвався би на Ворк.юей, а пішов би у "волонтери". ;)
Не роботи, гірше — [образа видалена модератором Work.ua].
Кого може взяти «на роботу» [образа видалена модератором Work.ua]? Правильно — такого як він сам.)))
Наче описані досить прості речі, але ось чим я гарно скористалась з даної статті - написала, що саме мені не подобалось в моїй попередній роботі. І я зрозуміла, що мені не вид діяльності потрібно змінити (що я думала останнім часом), а нюанси, які не подобались мені на попередній роботі, адже сама робота була мені дійсно цікава.