- 3 хв читання
- 2150
Освітні програми для працевлаштування ветеранів: інструменти для роботодавців і команд
Зібрали добірку курсів для роботодавців і працівників компаній про працевлаштування та взаємодію з ветеранами. Вони допоможуть зрозуміти працівників з бойовим досвідом і підготуватися до їхнього найму.


Кількість ветеранів зростає, а разом із нею підвищується актуальність питання їхнього працевлаштування. Ветерани потребують більше інформації про вакансії та можливості роботи. Роботодавцям своєю чергою потрібні нові знання і розуміння, чи готові їхні компанії до пошуку та найму ветеранів, інформація про інструменти підготовки підприємства до повернення ветеранів.
Work.ua проаналізував інфопростір і зробив добірку відеокурсів, які можуть стати у пригоді, коли компанії дізнаватимуться про досвід ветеранів, їхні можливості, компетенції та шукатимуть інструменти для підготовки.
Деякі курси надають загальну комунікаційну рамку, інформацію про досвід ветеранів. Інші розповідають про працевлаштованих, шлях адаптації на підприємстві, надають алгоритми взаємодії.
Відеокурс «Практика»
Цей курс зібрав досвід ветеранів, які вже працевлаштовані на цивільну роботу, експертів та українських компаній, дружніх до ветеранів.
Курс надає консультацію, як адаптувати внутрішні політики до роботи з ветеранами, турбуватися про захисників на робочому місці та об’єднувати в командах людей з різним досвідом війни.
Він може бути корисним організаціям та компаніям, які хотіли б наймати або вже співпрацюють із ветеранами. Також він може знадобитися співробітникам, які залучені до відбору, онбордингу та супроводу нових колег. Курс складається зі 6 відео.
«Люди з досвідом війни. Гідність. Повага»
Освітній серіал навчає коректній взаємодії з ветеранами й ветеранками, чинними військовими. Упродовж 11 серій можна дізнатися про особливості комунікації в родині, колі друзів та просто в магазині, парку чи публічному місці. А також, що може вирізняти людину з бойовим досвідом, які в неї бувають стани та реакції.
У серіалі зібрана корисна інформація для роботодавців та громад, які одними з перших зустрічають захисників. Українські експерти дають рекомендації, як допомогти ветеранам, військовим звернутися за психологічною допомогою у разі потреби.
«Як фахівцям центру зайнятості працювати з ветеранами та розуміти їхній військовий досвід»
Курс розроблений VeteranHub для спеціалістів Центрів зайнятості, щоб зрозуміти досвід, навички та можливості ветеранів. Це посібник і відеокурс з софтскілів для кар’єрних радників, спеціалізованих кар’єрних радників про особливості роботи з ветеранами для їхнього кращого працевлаштування.
У курсі йдеться про етичне спілкування з ветеранами, те, як зрозуміти реальні потреби ветерана, як допомогти їм перетворити військовий досвід на корисні роботодавцям навички.
Відеокурс «Реінтеграція ветеранів в організацію»
Це серія коротких відео, у яких чітко сформульований дієвий процес взаємодії з ветеранами для тих, хто з ними працює: керівників організацій та колег. Курс допомагає зрозуміти, яким чином налагодити емоційний контакт із ветеранами, як домовлятися, а головне — як допомогти їм адаптуватися та надалі розвиватися в організації. Курс складається з 5 відеоуроків.
Відеокурс «Взаємодія з ветеранами»
Розказує про взаємодію з ветеранами війни, які повернулися з фронту до цивільного життя й проходять шлях адаптації на підприємствах. Тут ви знайдете конкретні поради для керівників та колег, а також пояснення, як з’являються міфи про ветеранів і як з цим працювати. Проєкт створено у співпраці з військовою психологинею, кризовою інтервенткою Оленою Нікольською. Курс містить 8 лекцій.
Курс «Спілкування без бар’єрів» у застосунку BetterMe: Mental Health
Курс розроблений психологами для розвитку етичного спілкування у суспільстві. Він покликаний навчити екологічно виражати емоції, будувати діалог та опановувати навички управління власними почуттями у комунікації з людьми з ампутацією.
У рамках курсу можна знайти відповіді на такі запитання: як визначити, що нас бентежить та над чим варто працювати, як почати розмову, коли всі слова здаються недоречними, як перестати відчувати сором і провину перед людиною з інвалідністю.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти.