- 15224
«Ліниві HR-и забирають гроші кандидатів і вишукують мінуси в резюме» — чи це правда?
Розбираємось, навіщо потрібні посередники між роботодавцем та кандидатом і яку практичну користь вони приносять обом сторонам.

Періодично на сайтах та форумах, де користувачі обговорюють питання найму та пошуку відкритих вакансій, виникають дискусії про роль HR-фахівців у цих процесах. Мовляв, робота ця — не бий лежачого, досить легка і зручна — лише звести двох людей та отримати за це гроші.
Досі існує багато міфів про роботу HR. Тому засновниця та керівниця SkillsUp, Марина Мельник, розповіла Work.ua, що з цього правда, а що — ні.

Фахівці з найму не потрібні, тому що всі вакансії можна знайти в інтернеті. Компанії працюють безпосередньо з HR — це один із найефективніших способів виявлення кваліфікованих спеціалістів. Тому часто роботодавець не розміщує привабливі вакансії на сторонніх ресурсах, а ось рекрутери мають до них доступ.
Менеджеру з персоналу байдуже, кого він наймає. Його мета — призначити вам співбесіду, а не зробити щасливим. Фахівець з найму не відправить вас на співбесіду, яка не відповідає вашим навичкам та кар’єрним цілям. Це нікому не вигідно і є марною тратою часу. Рекрутеру набагато корисніше продовжувати розвивати стосунки до того часу, поки з’явиться потрібна вакансія, яка відповідає очікуванням і досвіду шукача. HR пам’ятає талановитих, дружніх і професійних кандидатів та захоче допомогти такій людині знайти відповідну посаду.
День рекрутера розпланований, всі події розкладені по поличках та внесені до календаря. Більшість намічених справ скасовуються та з’являються нові. Наприклад, кандидати переносять час співбесіди, спізнюються чи не приходять зовсім. Тому у першій половині дня більшість рекрутерів відкладають чіткий план та діють за обставинами.
Співробітники з найму не поспішають розглядати резюме та призначати співбесіди. Мета рекрутера — не втратити цінних фахівців. Досвідчені HR зміщують цикл підбору та оформлення працівників на першу частину тижня, щоб не втратити кандидата за вихідні. Але відкладати оцінку резюме на невизначений термін хороший ейчар не стане: цілком можливо, що знайдений у п’ятницю кандидат не прийде на співбесіду в понеділок.
HR-менеджери забирають гроші шукачів. Сума, виділена на гонорар HR, віднімається із зарплати кандидата або ставки за контрактом. Це твердження хибне. Гонорар рекрутера не пов’язаний із майбутньою зарплатою спеціаліста. У компаній є окремий бюджет, який включає плату за послуги HR-фахівця.
Після прийняття працівника на роботу функції HR закінчуються. Обов’язки HR-фахівця набагато ширші. Спочатку він повинен знайти співробітника, який буде підходити компанії за цінностями, професіоналізмом та навичками. Після HR відповідає за корпоративне навчання новачків та підвищення рівня професіоналізму вже наявних співробітників.
Ще HR шукає важелі для мотивації та заохочення працівників, щоб вони ставали більш продуктивними та допомагали компанії зростати. І це не враховуючи програм адаптації та розвитку персоналу.
Рекрутери ліниві — вони просто читають резюме та надсилають їх роботодавцям. Справжній спеціаліст витратить час на пошук кандидатів, що відповідають заданим вимогам компанії. Потім проведе попередні зустрічі із шукачами, щоб вирішити, хто підійде, а хто — ні. В результаті заощадить час кандидата та гроші клієнта.
HR постійно виявляє лише негативні сторони та недоліки у ваших знаннях. Насправді фахівець з підбору персоналу зацікавлений у тому, щоб закрити вакансію. Він може підштовхнути вас до розгляду іншої посади, вимогам якої ви відповідаєте більше. Рекрутер допоможе у працевлаштуванні та зможе дати вам можливість через кілька місяців отримати постійний контракт у компанії, навіть якщо сьогодні у вас бракує досвіду роботи, кваліфікації або знань мови. Однак у такому разі шукачу необхідно прислухатися до порад HR-спеціаліста.
Менеджери з найму можуть вирішувати, брати на роботу чи ні. Остаточне рішення про працевлаштування завжди ухвалює керівник компанії/департаменту, куди шукають фахівця. Рекрутери можуть консультувати та давати рекомендації, але не можуть контролювати остаточне рішення.
Зараз цінність рекрутерів та HR-менеджерів зростає. Якщо компанія користується послугами професіоналів у сфері найму, це надає їй безліч переваг. А кандидати отримують від HR-фахівців пріоритетний доступ до конкретних посад та забезпечують доступність вакансій.
Зображення з к/ф «Диявол носить Прада», 2006 р.
65 коментарів
Щоб залишити коментар, потрібно увійти.
Вот Кампании где проходил собеседование не посредственно с руководителем или начальником заканчивалось в большинство случаев успехом. Правда должности как правило физические но зато все четко нет, да.
подсказываю выход
езжай в польшу
1. возраст
2. квалификация недоквалификация
3. слишком умный
еще можно в финляндию
здесь скоро пенсионный возраст 65 лет будет
с вакансиями до 27
Не так чтоб уж очень сильная работа - студенты упражнялись, но суть проблемы схвачена верно.
https://www.youtube.com/watch?v=3VQSgjuKjHE
Поэтому следует другой вопрос задавать: а влияет ли профессионализм HR на других людей, и тут мы получим ответ "да".
Следовательно делаем простое заключение: это специалист, которые работает с людьми, от его работы зависит по сути химия коллектива и вообще сами процессы.
Вывод: Плохой HR гораздо страшнее для компании, чем просто плохой специалист по другой специальности, т.к. они работают с людьми. В нынешнем ИТ сфере допустим - много неопытных ашэров, просто жуть...но правда есть девушки - просто "звери", в хорошем смысле слова, отбирают спецов аки боженьки ;)
обученные там же
делают выборку по ключевым словам, потом тупо делают спам-рассылку по всем выбранным резюме
часто вакансии/требования и на 50% не совпадают
Или класика, мы компания бла бла бла, давно на рынке, постоянно ростем и тд. Какую вы зарплату хотите?
Я. 10т.
Минута молчания.
Я а что для постоянно растущей компаеии проблема заплатить 10т?)))
Из приколов можна книгу писать.
Я. какая зарплата у меня указана в резюме?
Я не знаю, и тд... Но вы бы пошли на зп на 6т ниже?
Я. А вы?
Какая разница кто вы и чем занимаетесь если вы не можете оплатить мои услуги на рынке? Если вместо ответить какая у меня зп вы делаете тайну покрытую мраком. И надеетесь что кто к вам поедет на без предметный разговор... Даже большие компании жмут зп и мне они не интересны так же как компании с таинственной зп.)))
В этой сфере слишком много некомпетентных особ, устроенных по блату, потому что "красивая девочка" или "щас в каждой солидной фирме должен быть такой". От самой фирмы тоже очень зависит, ведь если это шарага, то от HR-ра там тоже ждут нечто соответствующее.
Помимо знаний и опыта, эта должность предполагает ещё определённые способности(как и многие профессии), которые, конечно, присущи не всем. Вот так и будет у нас гора некачественных психологов, эйчаров, учителей и прочих профессий, куда идут потому что "модно", "на другое не смогли поступить" и "хорошая специальность для девочки".
Всё остальное - читайте в учебнике грамматики.
Полезное чтение, особенно перед письменным публичным изложением мыслей и знаний. :-)
Надіслала резюме польською мовою, набираю через два дні питаю, чи отримали CV, отримала у відповідь, що його продивились, в той час як я чекала на лінії:)), і сказали, що тепер я маю перекласти його, на російську:)).
І ще, треба задавати такі питання, тим хто шукає роботу, а не тим хто керує на ринку праці, тим паче в Україні:)).
Маю сумнів в об'єктивності поданої інформації в Вашій статті:)). Хто робив аналітику ринку праці:)?
Через лінивих і жадібних половина найкращих Людей і спеціалістів живуть і працюють де ін-де, але не в Україні, нажаль.
І ще, за кордоном, зі мною говорять російською, коли я говорю, що я з України:)), дивно правда:).
Можна переписувати книжки з історії:)), але історію переписати не можливо.
А дальше интересный вывод:
криворукие и рукожопые людишки это инструменты Бога. И этот Бог с их помощью намекает, что в жизни есть более интересные занятия, чем труд на мошенников.
И чем больше двуногого скота вас окружает, тем быстрее происходит различного рода прогресс.
До тех пор, пока человек упорствует в своём невежестве, его будут одолевать паразиты.
И гонять по собеседованиям.
Далекая от реалий жизни.
За все время работы адекватные HR менеджеры мне не попадались.
Если удавалось попасть на руководителя отдела - это 100% успеха.
Эйчар это всегда разочарование
В резюме не всегда можно описать профессиональные и приобретенные навыки.
А как писали выше - 95% Хед Хантеров это валютные Инстаграмщицы.
Адекватных в поиске специалистов к сожалению нет.
Все куплено или по блату.
Но видимость работы создавать нужно, за это ведь платят.
Поэтому они и шуршат.
Размещают Вакансию потому что надо, а в это время придерживают её для своего человека.
В такое время например ждут что Диплом защитит.
С удивлением для себя узнал, спасибо люди просветили.