- 3606
Що читати, щоби зростати: 5 книжок-переможців Best Book Award
Спеціально до сезону холодних вечорів Work.ua разом з культурним фестивалем BookForum підготував для вас добірку якісного читва — 5 книжок-лауреатів Премії Best Book Award. Усі від українських авторів.

Конкурс Best Book Award — головна премія масштабного культурного фестивалю, Львівського міжнародного BookForum. Конкурс з 1995 року організовує ГО «Форум видавців» за підтримки Українського культурного фонду. Щороку під час фестивалю оголошують найкращі українські книжки в різних жанрах. Участь у Best Book Award 2021 взяли 109 видавництв і 450 книжок.
Ось 5 книжок-переможців у різних категоріях, які можуть зацікавити читачів Work.ua.
«Хто завгодно, тільки не я», Галина Крук
(переможець у категорії «Сучасна українська література»)
Збірка оповідань, де сплетені ніжні, інтимні, а часом і моторошні переживання. Герої книжки насправді поміж нас, але тільки на цих сторінках ми зможемо прочитати їхні думки.
«Як Україна втрачала Донбас», Денис Казанський, Марина Воротинцева
(переможець у категорії «Війна на Донбасі, анексія Криму, переселенці»)
Історія двох областей — Донецької та Луганської. Автори — журналісти, які намагалися віднайти відповіді, чому все склалося саме так.
Марина Воротинцева — журналістка з Луганська, Денис Казанський — журналіст з Донецька. Спочатку автори писали кожен про свою область, але потім синхронізували матеріал, об’єднавши в одну сюжетну лінію. В книзі досліджено передумови ситуації на Донбасі — журналісти звертаються до історії регіону, починаючи з 90-х років.
«Ласощі для Медора», Андрій Бондар
(переможець у категорії «Фокусна тема „Гра в дорослішання“»)
Збірка есеїв, у яких автор намагається осмислювати устрій світу через власні переживання й систему цінностей.
Український письменник та перекладач зібрав у цій книжці твори короткої форми, які писав впродовж 3 років. Есеї ці — глибокодумні, подеколи з неочікуваними висновками та часто описують глибоко особисті переживання. Тож багато читачів побачать у роздумах автора себе.
«Три лини для Марії», Сергій Осока
(книжка отримала спеціальну відзнаку від директорки ГО «Форуму видавців» Катерини Шевченко)
Збірка новел, де майстерно змальовані великі історії маленьких людей.
У своїй другій збірці прозової творчості Сергій Осока, послуговуючись легким та чуттєвим стилем письма, змальовує «тривимірну картину людського життя».
«Здається, можна прислухатися і почути, як шелестить очерет, сплескує риба в ставку, як падають яблука, риплять старі двері, як змішується з вітром людське зітхання, приглушений сміх чи схлип. А ще можна відчути запахи — то густі та щільні, аж забиває памороки, то леткі й прозорі, як аромат квітки», — сказано в анотації Видавництва Старого Лева до цієї книги.
«Амадока», Софія Андрухович
(книжка-володар спеціальної відзнаки від міста Львова)
Амадока — озеро в Європі, факт існування якого не доведений. Цю величезну водойму, з якої могли брати початок декілька річок, зображали на своїх малюнках середньовічні картографи. Та потім озеро безслідно зникло. І зараз вчені сперечаються, чи існувало Амадока взагалі та чому могло висохнути.
Софія Андрухович у своєму романі розповідає про чоловіка, який, повернувшись з гарячої точки на Сході України, втрачає пам’ять. І про жінку, яка з любов’ю та терпінням допомагатиме йому повернути власне я.
Це масштабний роман, який поєднує екскурс і в Голокост на Галичині, і до київських неокласиків, і на війну на Донбасі.
Сподіваємося, наші книжкові рекомендації стануть вам у пригоді. Читайте, наповнюйтеся й діліться враженнями з колегами!
1 коментар
Щоб залишити коментар, потрібно увійти.
Piece of bullshit