Що робить няня
В загальному сенсі няня наглядає за дітьми. Вона піклується про те, щоб вони були здорові та неушкоджені, нагодовані та перебували в безпеці за відсутністю батьків. Це дуже відповідальна та важка професія, адже вона потребує постійної уваги до дітей, не кажучи про те, що няня відповідає буквально за життя своїх підопічних.
При цьому, обов’язки няні, як правило, визначаються індивідуально, в залежності від потреб сім’і. Комусь потрібна помічниця лише на декілька годин, іншим — на цілий день. Хтось шукає няню для новонародженої дитини, інші — для дошкільників чи навіть підлітків.
Скільки отримує няня
Як правило, питання зарплати няні оговорюється в залежності від графіка та вимог. Це може бути погодинна оплата чи фіксована сума. Також розмір зарплати няні може залежати від міста чи навіть району, де доведеться працювати.
на квітень 2025
*за даними 1 291 вакансій
Розподіл зарплат
Зміна середньої зарплати
«Няня» по Україні
Які навички потрібні няні
- Відповідальність. Без неї — ніяк. Няня має бути зосереджена виключно на дитині та її потребах. Така вже робота.
- Любов до дітей. Це саме та професія, яку потрібно любити. Якщо вас дратують крики, однакові запитання, дитячі сльози чи примхи, вам буде важкувато працювати нянею. Без любові до дітлахів діла не буде.
- Стресостійкість. Здається, не варто навіть пояснювати. Діти — то більше ніж квіти життя. Це капризи, травми, істерики, впертість, неслухняність тощо. А няні потрібно завжди зберігати спокій.
- Гнучкість. Так, іноді потрібно проявити немалу гнучкість у спілкуванні з дитиною, щоб отримати те, чого ви від неї хочете.
- Дисциплінованість. Хороша няня дуже дисциплінована. В неї є чіткий план чи навіть графік, за яким вона проводить час з дитиною. При цьому вона не дозволяє й дитині виходити за рамки оговорених правил, й сама чітко їх дотримується.
- Медична чи педагогічна освіта стануть великим плюсом для тих, хто планує освоїти професію.
Наскільки затребуваними є няні
Няні досить затребувані. Особливо зараз. Дуже в багатьох сім’ях працюють обидва батьків, і навіть якщо дитина ходить у дитсадок, не завжди є можливість вчасно її звідти забирати. Часто нянь наймають лише на кілька годин або на вихідні. Тож роботу чи підробіток завжди можна знайти.
Кількість вакансій
«Няня» по Україні
Де вчитися на няню
Вчитися на няню взагалі необов’язково. Але не завадить педагогічна освіта, а от закінчена медична освіта взагалі буде великим плюсом.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!
Інші професії

Бізнес-тренер
Бізнес-тренер — це людина, яка не тільки знає, як підвищити прибутковість бізнесу, працездатність колективу і прокачати командний дух, але й усіх цьому навчить.

Геймдизайнер
Геймдизайнер — це режисер комп'ютерних ігор, людина, яка курує виробництво від ідеї до релізу й навіть на етапі підтримки.