Що робить редактор
Редактор може бути випусковим або літературним. Перший — відповідає за підбір інформації: вибирає теми, авторів, оцінює продукт перед випуском. А другий — допомагає автору зробити з його рукописів справжній шедевр: виправляє неточності, допомагає направити думку в потрібне русло.
Іноді це дві різні людини, але якщо проєкт невеликий, фахівець виконує обидві функції одночасно. А якщо проєкт зовсім крихітний, то це ще й автор, коректор та верстальник.
Також можна працювати більд-редактором — відповідати за дизайн верстки, як будуть компонуватись між собою текст і візуальні матеріали.
Або технічним редактором — стежити за правильністю друку в типографії, перевіряти макети видань.
Головний редактор ще й визначає концепцію всього журналу, передачі або видавництва і керує процесами всередині компанії.
Скільки отримує редактор
Зарплата редактора залежить від місця його роботи та обов’язків, які він виконує, його освіти та досвіду. Що престижніше місце роботи, то більша оплата праці. Природно, що головний редактор буде отримувати більше ніж, наприклад, літературний, бо на ньому ще й обов’язки менеджера.
на квітень 2025
*за даними 124 вакансій
Розподіл зарплат
Зміна середньої зарплати
«Редактор» по Україні
Які навички потрібні редактору
- Найвищий рівень грамотності.
- Досконале володіння тією мовою, якою випускається продукт.
- Освіченість, ерудиція і широкий кругозір, щоб розбиратися в різних темах.
- Хороший естетичний смак.
- Аналітичний склад розуму.
- Уміння вести переговори з авторами, з героями тв-шоу, замовниками або рекламодавцями.
- Володіння профільними комп’ютерними програмами.
- Посидючість, вміння концентруватися на одному завданні тривалий час.
Наскільки затребувані редактори
Професія редактора досить затребувана, тому що відкриваються нові медіа, багато компаній заводять блоги, знімають відео-контент. Але через популярність професії за гарне місце доведеться поборотися з конкурентами.
Кількість вакансій
«Редактор» по Україні
Де вчитися на редактора
У вишах є профільні кафедри, які готують редакторів, але щоб увійти до професії, можна закінчити коледж, а далі будувати кар’єру вже завдяки своєму досвіду. Також можна освоїти суміжні спеціальності — журналістику або філологію, а нюансам професії навчитися на робочому місці.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!
Інші професії

Продакт-менеджер
Продакт-менеджер — це батько будь-якого нового продукту, цей фахівець контролює і керує всім, що пов'язано з новинкою, починаючи з ідеї й завершуючи просуванням готового товару або послуги.

Стиліст
Стиліст — це людина, яка допомагає всім бажаючим знайти себе. Він як хрещена фея з Попелюшки виявляє яскраві риси зовнішності та характеру людини і підкреслює їх найкращим чином. З-під рук стиліста з'являються як найкомфортніші повсякденні, так і епатажні сценічні образи.