Що робить виконроб
Виконроб — керівник середньої ланки, що завідує окремою будівельною ділянкою. Усім будівництвом зазвичай керує інженер-будівельник, а у невеликих компаніях виконроб може бути відповідальним і за весь проєкт (аж до спілкування з замовниками).
Перш ніж стати до управлінських обов’язків, виконроб знайомиться з технічною документацією, планом робіт, вносить свої рекомендації та пропозиції. На своїй ділянці виконроб повинен організувати роботу будівельної бригади — точне виконання будівельниками плану робіт у поставлені терміни, дотримання норм будівельних процесів. Він стежить за тим, щоб усі були на роботі вчасно, виконували робочі обов’язки сумлінно й дотримувалися техніки безпеки, щоби виплата зарплати робітникам відбувалася за затвердженим графіком.
До обов’язків виконроба входить облік кількості будматеріалів, їхній розподіл, контроль наявності. Також він повинен вести облікову документацію по своїй ділянці і брати участь у здачі об’єкта в експлуатацію.
Скільки отримує виконроб
Зарплата виконроба вища за зарплату рядового будівельника. У невеликих будівельних компаніях вона може залежати від того, скількома проєктами одночасно займається виконроб. У великих — від того, наскільки масштабний об’єкт або ділянка у відповідальності виконавця робіт.
Іноді роботодавці пропонують виконробу отримувати зарплату у вигляді відсотка від прибутку. А іноді на додачу до зарплати нараховують премію за виконання робіт вчасно і якісно.
на квітень 2025
*за даними 390 вакансій
Розподіл зарплат
Зміна середньої зарплати
«Виконроб» по Україні
Які навички потрібні виконробу
- Будівельна освіта, знання будівельних стандартів, особливостей різних процесів, будматеріалів, вміння читати й самому створювати плани будівництва.
- Лідерські якості, організаторські здібності.
- Уміння вести документацію.
- Навички командного тайм-менеджменту.
- Знання техніки безпеки на будівництві.
- Уміння працювати з людьми.
- Відповідальність.
Наскільки затребувані виконроби
Прораб потрібен на будь-якому будівництві, від одноповерхового будинку до зведення стадіону або хмарочоса, тому що без виконавця робіт організувати реалізацію будівельного плану дуже важко.
Кількість вакансій
«Виконроб» по Україні
Де вчитися на виконроба
Щоби претендувати на посаду виконроба, вам потрібна будівельна освіта. Отримати її можна у вищому навчальному закладі або в технікумі.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!
Інші професії

Вихователь
Вихователь — це педагог, який займається навчанням та вихованням дітей дошкільного віку.

Бармен
Бармен — майстер коктейльної справи. Він знає, як зробити сухий мартіні та що треба збовтати, а не змішувати.