Що робить рієлтор
Рієлтор виступає посередником між продавцем/орендодавцем і покупцем/орендарем.
Але для того, щоб звести цю пару, консультанту необхідно скласти, а потім постійно поповнювати базу нерухомості, вміти її рекламувати. Також він проводить огляди, перевіряє історію операцій, які проводилися з нерухомістю та консультує з усіх питань.
Рієлтор допомагає оформляти угоди:
- їздить на об’єкти і проводить оцінку нерухомості;
- вирішує конфліктні питання;
- при необхідності бере завдаток;
- укладає договір.
Скільки отримує рієлтор
Рієлтор може працювати в різних галузях, наприклад, покупка-продаж квартир, будинків, оренда довгострокова або подобова, робота з комерційною нерухомістю. Крім сфери, рівень зарплати буде залежати і від кількості угод, оскільки рієлтори отримують відсоток від успішно закритої справи.
на квітень 2025
*за даними 993 вакансій
Розподіл зарплат
Зміна середньої зарплати
«Рієлтор» по Україні
Які навички потрібні рієлтору
Оскільки це робота з людьми, рієлтору необхідно володіти комунікабельністю, вміти слухати, володіти тактом і гнучкістю, цілеспрямованістю. А так як це — продажі, то і вмінням переконувати і вести переговори.
З професійних якостей варто виділити:
- обізнаність у ринку нерухомості — які зараз ціни, на що великий попит, якою є пропозиція;
- навички в оцінці нерухомості, щоб правильно визначити її вартість.
- вміння укладати угоди;
- вміння оформляти різні види договорів, розбиратися в документації.
Наскільки затребувані рієлтори
Рієлтори завжди будуть затребувані, тому що ринок нерухомості зростає. Але варто відзначити, що конкуренція між посередниками досить висока, тому треба заробити ім’я, перш ніж ганятися за великими сумами винагороди.
Кількість вакансій
«Рієлтор» по Україні
Де вчитися на рієлтора
Для того, щоб працювати рієлтором немає необхідності закінчувати університет або коледж, адже немає такої спеціальності. Можна закінчити факультет менеджменту, де дають знання з роботи з людьми. Всі головні навички доведеться отримувати на практиці.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!
Інші професії

Друкар
Друкар — фахівець, завдяки роботі якого ви можете почитати паперову книгу або журнал, роздати всім бажаючим свої візитки, купувати товари в гарній упаковці та багато іншого.

Комірник
Комірник — працівник складу, який займається зберіганням, урахуванням і розміщенням товарно-матеріальних цінностей, а також веде прийом і видачу товарів.