Що робить хірург
Хірург займається різноманітними видами операцій та асистує під час них. Слідкує за післяопераційним відновленням, займається діагностикою, лікує захворювання опорно-рухового апарату, допомагає при вивихах і переломах. Лікар веде документацію хворого, дивиться, щоб не було ускладнень після операцій.
По допомогу до хірургів звертаються, коли необхідно видалити апендицит, пухлину чи вроджену аномалію, зробити кесарів розтин або трансплантувати органи. Кожен хірург повинен вміти зупинити кровотечу і зробити перев’язку, а за необхідності — надати екстрену допомогу.
Скільки отримує хірург
Рівень зарплати хірурга залежить від його кваліфікації та спеціалізації. А також від місця роботи: в поліклініці спеціаліст отримуватиме менше, ніж в операційній. Підняти свою значущість як спеціаліста можна завдяки науковій діяльності, публікаціям в профільних виданнях, виступам на конференціях.
на квітень 2025
*за даними 104 вакансій
Розподіл зарплат
Зміна середньої зарплати
«Хірург» по Україні
Які навички потрібні хірургу
Вміння та навички хірурга залежать від його спеціалізації. Але є дещо спільне, що має вміти кожний спеціаліст.
- Хірург повинен мати ґрунтовну теоретичну базу про будову організму людини.
- Знати методи та техніки лікування захворювань.
- Вміти розшифровувати дані аналізів, УЗД та інших методів діагностики.
- Проводити медичні маніпуляції.
- Вміти користуватися хірургічною апаратурою і професійними комп’ютерними програмами.
Але професійні навички — це ще не все. Щоб стати хорошим хірургом, треба:
- Мати витримку, добру фізичну підготовку, адже інколи операції можуть тривати багато годин поспіль.
- Бути стресостійким, уважним, педантичним.
- Потрібно вміти оперативно діяти і приймати правильні рішення під час форс-мажорних обставин.
- Бути комунікабельним, тому що хірургу доводиться спілкуватися і з пацієнтами, і з медпрацівниками.
- Важливо бути готовим до ризиків на операційному столі і зберігати самовладання.
Багато професіоналів кидають улюблену професію, тому що не можуть впоратись з переживаннями через складні робочі ситуації з пацієнтами.
Наскільки затребувані хірурги
Звісно, можна вирішити, що недоліків у цієї професії більше, ніж переваг, але навіть одне врятоване життя варте того, щоб їх прийняти.
Професія хірурга завжди буде важливою і потрібною на ринку праці. Тому переживати за працевлаштування не потрібно.
Кількість вакансій
«Хірург» по Україні
Де навчатись на хірурга
В першу чергу — це медичні університети, після закінчення яких, студент повинен пройти інтернатуру та ординатуру. Окремих факультетів хірургії немає, розподіл відбувається на старших курсах.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!
Інші професії

iOS-розробник
iOS-розробник — це та людина, завдяки якій з'являються і функціонують нові застосунки, ігри, програмне забезпечення та інтерфейси для девайсів Apple.

Лікар-лаборант
Лікар-лаборант або просто лаборант — це людина, без роботи якої неможливо проводити лікування хворих у медичних установах, дати оцінку санітарно-епідеміологічного стану різних підприємств, міст, країн і навіть заарештувати винних у злочинах.