День працівників сільського господарства

Тракторист-машиніст

Тракторист-машиніст — це водій трактора. І якщо ви думали, що трактористи потрібні тільки в сільському господарстві, нам є, чим вас здивувати.

216
вакансій
25 000
середня зарплата
задоволеність

Що робить тракторист-машиніст

Перший і головний обов’язок — керувати трактором. Другий і не менш важливий — доглядати за машиною: лагодити її, готувати до роботи, тримати в чистоті й порядку.

Трактор — дуже корисний винахід людини, що полегшив і прискорив процеси в безлічі галузей праці, не тільки сільськогосподарські роботи. Тому обов’язки оператора трактора — тракториста-машиніста — різноманітні й залежать від місця, де він працює.

Почнемо все ж з сільського господарства. На сільгосппідприємствах такі професіонали:

  • займаються підготовкою полів до посіву, різними меліоративними заходами;
  • беруть активну участь у посівній кампанії;
  • проводять удобрювання посівів і знищення шкідників на полях;
  • займаються збором і перевезенням врожаю;
  • а також підготовкою кормів, їхнім транспортуванням тощо на тваринницьких фермах.

Крім фермерських підприємств трактористи задіяні в лісових господарствах, де займаються проріджуванням насаджень, лісозаготівлею; на будівництві; на заводах; у гірничій промисловості (наприклад, на вугледобувних шахтах). А ще трактористи задіяні в житлово-комунальній сфері — це вони керують снігоприбиральною технікою і риють котловани для прокладки комунікацій.

Залежно від досвіду, можливості виконувати більш складні операції трактористам-машиністам привласнюють розряд — від 2-го до 5-го.

Скільки отримує тракторист-машиніст

Зарплата тракториста не надто висока. Вона залежить від сфери господарства, в якій він працює, від розряду самого фахівця і складності процесів, за які відповідає. У сільському господарстві на зарплату впливає сезонність робіт. Так, у зимовий час тракторист-машиніст зазвичай отримує мінімальну ставку, а влітку зарплата, як і обсяг роботи, виростають у рази.

Середня зарплата
25000 грн
Розподіл зарплат
14 000 грн
56 000 грн

В середньому «Тракторист» в Україні заробляє 25000 грн. Це медіана заробітних плат за даними з 299 вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком «Тракторист» і за схожими запитами-синонімами «Комбайнер», «Tractor driver», «Водій трактора» та ін. за останні 3 місяці. Діапазон, що містить медіану, виділено на графіку.

Які навички потрібні трактористу-машиністу

Переваги та недоліки в роботі тракториста-машиніста

    • Затребувана в багатьох галузях професія.
    • Може бути досить прибутковою.
    • Зацікавить усіх, кому подобається працювати з технікою (тим паче, що сучасні трактори й комбайни дуже технологічні).
    • Робота в сільському господарстві — сезонна.
    • Часто ненормований робочий день.
    • Професія з неоднозначною репутацією (завдяки фольклору, тракториста часто уявляють вимазаним мазутом чоловіком, який не проти прикластися до пляшки, хоча це не так).
    • Слабкі перспективи кар’єрного росту.

Як самі трактористи-машиністи оцінюють свою професію

За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих шукачів з досвідом роботи трактористом.

Кар’єрне зростання

3.0

Зарплата

3.0

Задоволеність професією

4.5

Безпека

2.5

Баланс між роботою та життям

2.5

Наскільки затребувані трактористи-машиністи

Звичайно ж найбільш затребувані трактористи в сільському господарстві. При цьому, є й інші галузі, де дуже потребують операторів тракторів — будівництво, гірничодобувна промисловість, лісове господарство тощо.

216
вакансій на сайті

Де вчитися на тракториста-машиніста

Щоб стати трактористом-машиністом, потрібно закінчити професійно-технічне училище, технікум або коледж. Там навчать не тільки керувати трактором, але й обслуговувати його.

Також існують курси трактористів-машиністів.

Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.


Ще більше інформації про курси та навчальні заклади.

Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!

Інші професії

Нотаріус

Нотаріус

Нотаріус — це професійний юрист, уповноважений державою засвідчувати законність та достовірність найрізноманітніших фактів, дій та документів.

Менеджер з персоналу

Менеджер з персоналу

Менеджер з персоналу — це фахівець, який, в залежності від правил компанії, займається підбором, адаптацією, звільненням і навіть розвитком персоналу.