Що робить зварник
Зварник з’єднує різноманітні металеві конструкції, деталі, вироби, ємності й трубопроводи.
Ці фахівці працюють на будмайданчиках, створюючи конструкції і системи різних комунікацій, у промисловості, де застосовують свій досвід і навички в машинобудуванні, суднобудуванні та інших областях — таких, як енергетика, нафтопереробна промисловість, сільське господарство. Від якості роботи зварника залежить довговічність і стійкість будівельних конструкцій, робота і термін служби різної техніки.
Професія зварника поділяється на кілька спеціальностей: електрогазозварник, зварник ручного дугового зварювання, оператор автоматичних зварювальних апаратів.
Скільки отримує зварник
Хороший зварник цілком може заробляти більше деяких IT-фахівців. Адже зварники високого розряду з досвідом цінуються роботодавцями дуже високо. Оклад в основному залежить від професійної сфери і складності виконуваної роботи. Якщо фахівець працьовитий і постійно підвищує свою кваліфікацію, то гідний заробіток йому забезпечено.
на квітень 2025
*за даними 1 195 вакансій
Розподіл зарплат
Зміна середньої зарплати
«Зварювальник» по Україні
Які навички потрібні зварнику
- Знати електричні схеми, конструкції різноманітних зварювальних машин, автоматів, напівавтоматів, джерел живлення.
- Розумітися на властивостях металів, які підлягають обробці.
- Розуміти принципи дії електрозварювальних машин, апаратів для дугового зварювання, газозварювальної апаратури, іншого обладнання, а також правила їхнього використання.
- Вміти виконувати різні види зварних з’єднань, типи швів, побудову зварювального шва.
- Знати норми техніки безпеки, охорони праці, протипожежного захисту.
- Бути фізично витривалим і спритним, терплячим, мати хороший зір.
Наскільки затребувані зварники
Дуже і дуже! Зараз професія зварника є однією з найбільш затребуваних у будівельній сфері. В умовах браку персоналу ці фахівці на особливому рахунку, тому що зварювальні роботи потрібні майже на кожному виробництві.
Кількість вакансій
«Зварювальник» по Україні
Де вчитися на зварника
Вивчитися на зварника можна в коледжі. Пройти перепідготовку чи підвищити кваліфікацію можна в центрах професійної освіти, в деяких — абсолютно безкоштовно.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!
Інші професії

Системний адміністратор
Системний адміністратор — це фахівець, який підтримує правильну роботу комп'ютерної техніки і програмного забезпечення, а також відповідає за інформаційну безпеку організації.

Бібліотекар
Бібліотекар — головна людина в бібліотеці, той, хто завжди знає, де знаходиться потрібна вам книга, а якщо ви не визначилися, що почитати, — обов'язково порадить. Бібліотекар — це ідеальна професія для любителів книг.