- 758
Кожен сьомий українець — без роботи: що відбувалося з ринком праці у 2024
У 2024-му рівень безробіття в Україні знизився до 14,3%, але дефіцит кадрів і далі тисне на бізнес. Подробиці — у новині Work.ua.
У новому звіті Трекера економіки Центру економічної стратегії аналізується, як українська економіка пережила 2024 рік — зокрема, в ключових тенденціях на ринку праці:
- Безробіття зменшується. Середній рівень безробіття в Україні знизився до 14,3%. Для порівняння, у 2023-му він становив 17,4%, а у 2022-му — 18,5%. Попри покращення, без роботи залишався кожен сьомий українець.
- Високий попит, низька зайнятість. Хоч вакансій стало більше, ринок праці лишався нерівномірним, що свідчить про структурне безробіття. Бізнес продовжив стикатися з серйозною нестачею людей.
- Нові тренди на ринку праці. Дефіцит кадрів загострив конкуренцію між роботодавцями, що сприяло зростанню реальних зарплат, навіть вище, ніж до повномасштабної війни. Щоб впоратися з нестачею працівників, компанії активно залучали жінок, студентів та літніх працівників на посади, які раніше займали переважно чоловіки.
- Жінки у незвичних професіях. У 2024-му жінки дедалі частіше опановували нові професії: працювали водійками вантажівок та громадського транспорту, зварювальницями, слюсарками. Цьому сприяли державні та міжнародні навчальні програми.
- Проблеми зберігаються. Попри позитивні зрушення, перенавчання займає час, а кількість економічно активного населення продовжує зменшуватись через мобілізацію та виїзд українців за кордон. Тому дисбаланс на ринку праці, ймовірно, триватиме ще кілька років.
Раніше Work.ua розповідав, що середній заробіток штатних працівників складає 21 473 грн.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти.