Сили оборони шукають різних спеціалістів

Вакансія від 16 квітня 2024 Вище за середню

Data analyst

65 000 – 70 000 грн

Agrohub
Сільське господарство, агробізнес; 10–50 співробітників

Дистанційна робота

Повна зайнятість. Також готові взяти людину з інвалідністю, ветерана. Досвід роботи від 2 років. Вища освіта.

Англійська — вище середнього

Вакансію зараз переглядає 1 шукач. Відгукніться першим!
MS Excel MS Power BI Аналіз даних Тайм-менеджмент Акуратність Робота в команді Адаптивність Надійність Візуалізація даних Уміння розставляти пріоритети
Показати всі навичкиЗгорнути навички

Опис вакансії

Вимоги:

  • Bachelor’s degree or equivalent in a relevant field.
  • Minimum 2 years of experience in data analysis or a similar role.
  • Proficiency in Excel and Power BI; experience with data visualization tools is an asset.
  • Excellent command of English and Ukrainian, both written and verbal.
  • Strong computer skills with the ability to learn new software applications quickly.
  • Ability to effectively communicate and collaborate with various stakeholders.
  • Proven ability to adapt to changing business processes and organizational structures.
  • Self-motivated with a strong commitment to teamwork and collaboration.
  • Flexible, enthusiastic, and willing to learn new skills and technologies.
  • Strong analytical, organizational and time management skills with the ability to prioritize tasks effectively.

Умови роботи: 100% remote

Обов’язки:

  • Analyze complex datasets to provide insights and recommendations for business improvement.
  • Develop and maintain dashboards and reports using Excel and Power BI for data visualization.
  • Collaborate with stakeholders to understand business requirements and translate them into analytical solutions.
  • Continuously monitor data quality and integrity to ensure accuracy and reliability.
  • Support the implementation of new business processes by providing data analysis and support.

Схожі вакансії

Перший Український Міжнародний Банк (ПУМБ), Дистанційно

Бізнес-аналітик (Creatio)

Business Data analyst
EVA.tech, Дистанційно

Аналітик
E-consulting, Дистанційно

Бізнес-аналітик

Усі схожі вакансії