- 2 хв читання
- 614
Роботодавці у Китаї змушують працівників йти з офісу раніше
Мета — покращити економіку та встановити баланс між роботою й особистим життям. Однак самі працівники налаштовані скептично і не вірять у щирість компаній. Чому так відбувається, дізнавався Work.ua.
Останнім часом китайські роботодавці почали активно обмежувати понаднормові години роботи, пише The Economist.
Виробник побутової техніки Midea розпочав кампанію, згідно з якою працівники мають залишати офіс щодня о 18:20. А на заводі відомого виробника дронів DJI тепер просять іти додому не пізніше 21:00. Хоча користувачі соцмереж уже встигли розкритикувати такий графік за надто пізню годину.
Ці кроки підтримуються китайською владою, яка веде боротьбу з «нейзюань» — явищем, коли додаткові зусилля не гарантують потрібного результату, а лише призводять до перевтоми, стресу та тривоги.
Влада також прагне збільшити внутрішнє споживання, щоб люди витрачали більше грошей. Тому обіцяє зменшення трудового навантаження, дотримання права на відпочинок і відпустку та збільшення державних свят на 2 дні.
Проте не всі вірять у щирість компаній. У мережі лунають скептичні думки: «Хіба можуть ті самі роботодавці, які десятиліттями підтримували культуру перепрацювань, раптом стати адвокатами балансу між працею та життям?». Дехто підозрює, що зміни зумовлені європейською забороною на імпорт продукції, створеної з допомогою примусової праці.
Чи хотіли б ви, щоб українські компанії впровадили подібну ініціативу для покращення балансу між роботою та особистим життям?
Щоб залишити коментар, потрібно увійти.