• 13 грудня 2021
  • 8792
  • 37

Тисяча за вакцинацію: як отримати та правильно витратити

З 13 грудня можна записатися на отримання мотиваційної виплати за щеплення. Work.ua розповідає, як це зробити, на що можна буде витратити 1 000 грн від держави та скільки дають часу.

Зображення з х/ф Harry Potter and the Philosopher’s Stone, 2001 р.

Зображення з х/ф Harry Potter and the Philosopher’s Stone, 2001 р.

Уже з понеділка 13 грудня українці можуть подати заявку на отримання 1 000 грн, яку Володимир Зеленський пообіцяв усім, хто отримав дві дози вакцини проти COVID-19, — послуга запрацювала в пілотному режимі.

 (послуга запрацювала в пілотному режимі).
 (послуга запрацювала в пілотному режимі).

Як записатися на отримання грошей

Крім повноліття (виплату призначено особам 18+), повного курсу вакцинації та наявності «зеленого» сертифіката у «Дії», всім охочим знадобиться:

  • Оформити спеціальну картку для виплат — «E-Підтримка» у застосунку або у відділенні банку. В ініціативі беруть участь А-Банк, Альфа-банк, Монобанк, ПриватБанк, та Укргазбанк. Зверніть увагу: можливо, для оформлення спеціальної картки вам потрібно буде оновити застосунок банку. Щоб оформити спеціальну картку офлайн, зверніться у відділення одного з банків-партнерів.
  • Залишити заявку на нарахування коштів. Зайти в розділ «Послуги» в «Дії», вибрати послугу «E-Підтримка» та вказати однойменну карту для виплат. Або застосунок сам запропонує вам записатися на отримання тисячі. Щоб у «Дії» зʼявилась послуга «E-Підтримка», цей застосунок теж треба буде оновити до останньої версії.

Коли будуть гроші та як витрачати

Програма запрацює з 19 грудня (щоб потрапити у перший етап нарахувань, заявку треба подати до 29 грудня).
Програма запрацює з 19 грудня (щоб потрапити у перший етап нарахувань, заявку треба подати до 29 грудня).
Програма запрацює з 19 грудня (щоб потрапити у перший етап нарахувань, заявку треба подати до 29 грудня).

Програма запрацює з 19 грудня (щоб потрапити у перший етап нарахувань, заявку треба подати до 29 грудня). Як Work.ua розповідав раніше, гроші планують розподілити протягом останніх місяців 2021-початку 2022 року.

Витрачати гроші можна на такі товари та послуги: залізничні та авіаквитки по Україні, театри, кінотеатри, музеї, виставки, концерти, спортзали, книжкові магазини. Також Президент оголосив, що для українців старшого віку доступна ще одна категорія — ліки.

«Громадяни у віці 60+ зможуть вже з січня витратити 1 000 грн на соціальні потреби, зокрема на купівлю ліків. Умова: повна вакцинація проти COVID-19. Урядовці отримали необхідні доручення», — написав Володимир Зеленський у твіттері.

І ще декілька важливих нюансів:

  1. Грошима можна скористатися тільки для сплати перелічених категорій товарів і послуг. Перевести тисячу на іншу картку не вдасться.
  2. Витратити виплату можна тільки у магазині або закладі, який ухвалив Кабмін. Не хвилюйтеся, багато бізнесів уже почали ділитися, що вони є партнерами програми, також це можна уточнити у продавця чи менеджера.
  3. Витрачати всі кошти в одній категорії або в одного партнера програми необовʼязково — можна в різних надавачів послуг. І не обов’язково одноразово.
  4. «На витрату 1 000 грн є 4 місяці з моменту їх зарахування на картку», — повідомляють у Мінцифрі. Якщо ж ви не встигнете скористатися тисячею за цей час або у вас залишиться частина грошей — вони повернуться державі.

Більше інформації шукайте на спеціальному сайті «E-Підтримка», а потім біжіть оформлювати картку та починайте планувати, як розпорядитися тисячею :)


Читайте також

37 коментарів

Александр Цыганков 14.12.2021, 15:42
Зашел поржать с комментов, а я тут один такой ....
Ирина Глущенко 14.12.2021, 15:48
Видимо, у всех просто нет слов)Ну тут и правда сказать нечего
Константин Миронюк 14.12.2021, 20:30
Не один)))
Світлана Колосовська 14.12.2021, 15:49
Вот мне интересно как бабуля в селе потратит эту тыщу? У нас же все бабули поголовно юзают смартфон с нфс и сидят в инете и совершают там покупки...
Анна Громова 15.12.2021, 06:45
А у «бабуль» є діти а ще краще онуки , які сидять в Інтернеті днями та ночами, тож хай хоч якось допоможуть своїм найріднішим 🌞
Иван Змерзлый 14.12.2021, 16:12
Павло Татаренко 14.12.2021, 18:18
Ще один зашквар: «На витрату 1 000 грн є 4 місяці з моменту їх зарахування на картку». Навіщо давати, якщо відбираєте назад?
Та сама "бабця у селі" буде дуже "щаслива", коли виявить, що гроші зникли саме тоді, коли вона нарешті знайшла спосіб їх витратити...
Олександр Боровой 14.12.2021, 20:27
Сложно коментировать очередные дешевые пиары властных структур проявляющих заботу о предпринимателях, пенсионерах, малоимущих и инвалидах, чернобыльцах, авганцах , атошниках среди которых уже многие не трудоспособны, но вынуждены искать работу и трудиться, чтобы как-то выживать...а нам демонстрируют графики о росте прожиточного минимума,о росте пенсий, средних зарплат и очередных их повышениях о выявлениях преступности, кто где и сколько ворует и нам это интересно - органы работают, а страна нищает, что-то здесь ни так.Сколько еще поколений сменится , что может произойти в нашей стране трудно представить.
Печерский Игорь Иванович, Артком Плюс, ТОВ 16.12.2021, 19:20
а ты задницу с дивана подыми и иди на улицу ищи единомышленников и будем гнать эту очередную, безмозглую власть
Михаил Шумаев 14.12.2021, 21:03
Мне стыдно брать эту подачку. Низкий поклон господин президент.
Інна, Друкарня Поліграфсервіс, ТОВ 17.12.2021, 17:13
Згодна з Вашим коментарем!!!
Олег Харченко 14.12.2021, 23:17
Мою 1000 грн. Пусть Президент возьмёт себе на деревянный чехол в котором он будет лежать.
Олег Afvbkbz 15.12.2021, 05:03
))
Леся Чернова 15.12.2021, 09:32
це вже занадто
Печерский Игорь Иванович, Артком Плюс, ТОВ 16.12.2021, 19:18
за то по сути верно...
Евгений Янковский 15.12.2021, 07:59
Да ну. Как может,так и делает. То,что в перечень внесли аптеки--ну молодца,додумались впоследок.
Ругать всегда проще.
Борис Задорожный 24.01.2022, 21:17
Ага, если калеке инвалиду 56, [нецензурна лексика видалена модератором Work.ua] он получит а не лекарства.
Леся Чернова 15.12.2021, 08:18
Чому тільки й мови про бабусь, які мешкають у селах. там живуть і молоді люди, але в селах немає ні спортзалів, ні кінотеатрів, а про подорожі та книги я взагалі мовчу. В більшості сіл і аптек немає.
Печерский Игорь Иванович, Артком Плюс, ТОВ 16.12.2021, 19:18
точно
Борис Задорожный 24.01.2022, 21:19
Оце вам і Зе-справедливість. Тільки на гілляку Зе-сморід!
Олег Харченко 15.12.2021, 11:03
Хорошо людям в возрасте 60+ нужно лекарства, а тетям инвалидам не нужно лечиться. [образа видалена модератором Work.ua] просто слов нет. Пусть эти шакалы что приняли этот закон возьмут ту тысячу себе на поминальный обед.
Иван Мишенин 15.12.2021, 13:35
Да....
Если бы,действительно-это хотелось зделать от честного сердца и чистой души,можно было бы и не миркантильничать по мелочам....
Просто:всем привитым на карту с смс уведомлением.А карты нет...-?Касса банка в помощь.
Почему-то думаю,что проще озадачить, своей же работой, 100 чел.,а не миллионы ради своего выживания!
Леся Чернова 15.12.2021, 14:52
згідна
Принцесса Ксена 15.12.2021, 14:26
Не все ведь воспользуются ЭТИМИ деньгами, но кто-то сможет. Мелочь- а приятно. А кто-то плюнет на это всё. Это его дело.
Леся Чернова 15.12.2021, 14:51
звісно, що приємно але хотілося витратити на власний розсуд
Вячеслав Власюк 15.12.2021, 15:13
Ідіотізм клоунських правителів, що не зроблять, то [ненормативна лексика видалена модератором Work.ua].
Борис Задорожный 24.01.2022, 21:21
Роблять все тільки через [нецензурна лексика видалена модератором Work.ua]. Навмисне?
Ирина Душкина 15.12.2021, 16:56
За наши налоги стимулируется посещение общественных мест во время эпидемии. Аплодирую стоя.
В то что хоть кого-то эта якобы тысяча мотивирует вакцинироваться, не верю.
Ольга Олійник 15.12.2021, 18:28
На гроші отримані від вакцинації ви не зможете здійснити благочинність, бо це не передбачене. А дітки хворі на SMA не зможуть отримати лікування. Думаю, що це не спеціально, а просто забули врахувати. Було б непогано виправити це і додати розділ для витрат грошей отриманих за проведення повного курсу вакцинації на благочинність. Бо є люди, які захотять це зробити.
Наталия Лапа 15.12.2021, 23:09
60+ могут покупать лекарства,а до 60 - развлекайтесь,
если денег нет на лекарства-умирайте,но перед этим сходите в кино и купите книгу. Полный бред! Болеют все одинаково. Я согласна, лучше бы на благотворительность разрешили потратить, кому кино не интересно. Сейчас всинтернете можно все посмотреть и почитать.
Печерский Игорь Иванович, Артком Плюс, ТОВ 16.12.2021, 19:17
СОГРАЖДАНЕ! Не берите эту подачку, откажитесь...КСТАТИ а вы знаете что с нее по сути нужно налог заплатить? Это ведь ваш доход, а с-но идеологу зеленых Гетманцеву -платить должны все...
Николай Юрченко 17.12.2021, 11:02
Цитата: "...для украинцев постарше доступна еще одна категория — лекарства". А, тут вот, медики утверждают, что "согласно результатам научных исследований, выпиваемые ежедневно 30 граммов качественного коньяка оказывают положительное воздействие на человеческий организм. Коньяк способствует снижению артериального давления и стимулированию работы сердца. Помимо того, этот напиток может помочь снять головную боль или приступ стенокардии." Дык, у меня такой вопрос: Товарищи! Где можно получить коньячный эквивалент ентой тыщи на руки для, так сказать, дальнейшего оздоровления всего организьму? Обчество согласно даже на какой-нть дешёвый заменитель типа бренди "Слънчев бряг"!
Борис Задорожный 24.01.2022, 21:25
Этому обчеству не нужен ваш здоровый организьм. Он только и ждет когда вы сыграете в ящик.
Мирослава Тополева 17.12.2021, 21:49
Ось вам люди кіт в мішку, але мішок дірявий....
Марина Хоменко 19.12.2021, 23:09
Судячи по коментарях, українці тільки хворіють, їдять і скиглять про бідність, всюди шукають підставу і негатив… Гидко читати! Поки люди так мислять далеко ми не виїдемо, на жаль…
Игорь Анган 21.12.2021, 10:21
Это радует. Схожу в оперный и муз.комедию. А тысячу жены потратим на цирк и филармонию. Жаль этих крох не хватит, придётся докладывать. Я бы ещё и в кино сходил, и в пару музеев. И в бассейн бы наведался бы, а ещё есть разные творческие курсы... Эх, тысячи мало... Вот десятка бы, развлекла.
Борис Задорожный 24.01.2022, 21:26
Вся страна - палата №6...