• 31 березня 2022
  • 3862
  • 25

Внутрішні переселенці можуть отримати 2 220 грн грошової допомоги: як це зробити

В Україні запустили дві програми для виплати грошової допомоги переміщеним особам, але поки що вони діють не в усіх регіонах країни. Work.ua розповідає деталі.

Управління верховного комісаріату ООН з питань захисту біженців та представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні запустили програми з надання грошової допомоги внутрішнім переселенцям. Про це повідомили у пресслужбі Мінреінтеграції.

Допомога надається додатково до грошових виплат від держави.

Управління Верховного комісара ОНН з питань захисту біженців розпочало виплату переміщеним особам у розмірі 2 220 грн. Готівку можна отримати у відділеннях «Укрпошти». Запис на отримання грошової допомоги розпочався ще 23 березня у Львові, а зараз почав діяти в Ужгороді та Мукачеві.

Реєстрація триває за адресами:

  • м. Львів, вул. Трускавецька, 2 Б (з 9:00 до 18:00);
  • м. Львів, вул. Палія, 15 (з 9:00 до 18:00, вихідний — субота);
  • м. Ужгород, гуманітарний штаб «Совине гніздо», вул. Ференца Ракоці, 2 (пн-пт з 9:00 до 18:00);
  • м. Ужгород, пл. Ш. Петефі, 24, Ужгородський міський центр соціальних служб Департаменту соціальної політики (пн-пт з 9:00 до 18:00);
  • м. Мукачево, ЦНАП, вул. Духновича, 2 (пн-пт з 9:00 до 18:00).

За додатковою інформацією необхідно звертатись за номером телефону 0800307711.

Представництво МОМ втілює програму з надання грошової допомоги поки що тільки на Закарпатті. Розмір виплат становить також 2 220 грн на людину. За словами Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук, в перспективі дію програми можуть розширити на інші регіони.

Допомога від МОМ надаватиметься найбільш уразливим групам:

  • вагітним жінкам та матерям, які самостійно виховують дітей;
  • сім’ям із двома і більше дітьми;
  • родинам, серед членів яких є особи з інвалідністю;
  • особам похилого віку.

Для отримання грошей громадянину потрібно:

  1. Зареєструватись як внутрішньо переміщена особа у відповідній області через органи соцзахисту чи ЦНАП.
  2. У разі якщо особа підпадає під визначені категорії вразливості, вона отримує відповідну допомогу.

Раніше Work.ua писав про те, що для людей, які вимушено переїхали в межах України, планується будівництво тимчасово житла.


Читайте також 

25 коментарів

Татьяна Егорова 05.04.2022, 15:17
Хотелось бы понимать,что делать тем ,кто работал до войны неофициально,за что жить им
Ринад Ибрагимов 05.04.2022, 16:24
Центр занятости на учёт
Андрей Дюпик 05.04.2022, 17:28
А якщо із документів з собою тільки паспорт? Всі дипломи та трудова в Чернігові, а я в Києві
Светлана Горин 06.04.2022, 22:03
Была,не ставят
Валентина Зимогляд 05.04.2022, 16:29
Я из Ирпеня.сейчас нахожусь в Киеве .с 08.03.по 05.04.
Yana Krivobok 20.04.2022, 17:49
Вітаю, Валентино! Відсьогодні внутрішньо переміщені особи можуть оформити статус ВПО та отримати щомісячну грошову допомогу онлайн, через застосунок «Дія». Як це зробити, ми розповіли у цій новині: https://www.work.ua/news/ukraine/2069/
Татьяна Матвейчук В Данный Момент Не Работаю Последние Место Работы Адми 27.04.2022, 15:57
Громко сказано, могут. Я вот оформила, а треть месяца прошло и ноль!!!
Татьяна Матвейчук В Данный Момент Не Работаю Последние Место Работы Адми 27.04.2022, 16:01
А ребенок на другой фамилии , то приложение Дия вообще не регистрирует его, ну и выплата соответственно такая же. Шикарно !!! Слов нет!
Дмитрий Троян 05.04.2022, 18:56
Я из Ирпеня сейчас в Днепре больше двух недель .
Не могу найти работу , а основном отговорки , отказ , берем только местных .
Yana Krivobok 20.04.2022, 17:47
Вітаю, Дмитре! Відсьогодні внутрішньо переміщені особи можуть оформити статус ВПО та отримати щомісячну грошову допомогу онлайн, через застосунок «Дія». Як це зробити, ми розповіли у цій новині: https://www.work.ua/news/ukraine/2069/
Кристина Козак 06.04.2022, 20:46
Я живу в селе Шелюги, Акимовский район Запорожская область. Ближайший гопод Мелитополь оккупирован, работы нет, денег нет, лекарства нет, выехать невозможно. У меня ребенок с врождённым пороком сердца. Как жить дальше? Хотим кушать и жить
Юлия Кныш 10.04.2022, 10:39
Я из оккупированного города Купянска, переехали в феврале в город Харьков. Работы нет, денег нет, и как оказалось мне так как я работала неофициально и выплаты не пологаються. Как дальше жить.?Что делать? К кому обращаться?
Yana Krivobok 20.04.2022, 17:45
Вітаю, Юліє! Відсьогодні внутрішньо переміщені особи можуть оформити статус ВПО та отримати щомісячну грошову допомогу онлайн, через застосунок «Дія». Як це зробити, ми розповіли у цій новині: https://www.work.ua/news/ukraine/2069/
Людмила Ивановна 14.04.2022, 23:30
А как жить людям которые не выезжали?
Дома работы нет,а кушать хотят все?
И что делать?
Геннадий Заика 19.04.2022, 22:28
Я с супругой с Купянска который сейчас окупирован, находимся в Харькове . Нам положено 2220 грв как пересиленцам? И где в Харькове мы можем на них зарегистрироваться и как ?
Геннадий Заика 19.04.2022, 22:31
Дайте ответ! Мой номер 0662423619
Юлия Кныш 20.04.2022, 18:34
1).1562 по этому номеру.
2).В Дии ...ее надо обновить, там появится новая страница
Е пидтрымка для ВПО
Дальше заполнить все что там будет надо.
Там всё просто и подсказки что делать.
Yana Krivobok 20.04.2022, 17:45
Вітаю, Геннадію! Відсьогодні внутрішньо переміщені особи можуть оформити статус ВПО та отримати щомісячну грошову допомогу онлайн, через застосунок «Дія». Як це зробити, ми розповіли у цій новині: https://www.work.ua/news/ukraine/2069/
Оксана Романенко 27.04.2022, 00:14
Я из города марьинка, Донецкая область,как я могу оформить мом,нас 6 человек,пожилая женщина,и двое есть детей несовершеннолетних 8 и 5 лет,остальные взрослые,временно находимся в Днепре,жилье сгорело,теперь бомжи. Помогите советом,статус получили,пособие оформили,но ещё не получили. Спасибо!
Ирина Кононенко 27.04.2022, 09:12
Как быть тем, у кого нет цифрового паспорта, без которого не возможно оформить статус ВПЛ в приложении Дия ? И органы соц. служб и ЦНАП не работают, нет возможности подать заявление?
Леонид Фесенко 12.05.2022, 12:45
я зареєструвався в Дії як переселенець, по підказці оформив заяву на допомогу, вказав картку єПідтримка, бо вже отримував на неї "ковідні" гроші...
Минуло два тижні
І що далі?!
Десь вже стоїть хрестик, що іще одному допомогли ?
Все? Далі - "чекайте, мабуть щось дамо"?!
Татьяна Матвейчук В Данный Момент Не Работаю Последние Место Работы Адми 12.05.2022, 13:56
Уже три недели ппршло ,а клялись мне максимум 10 дней!! 6500 Я не получала так как не официально работала. А война девять недель !!! Я ни копеечки за всё это военное время не получила!!! Ни на себя ни на ребенка , так как другая у нее фамилия !!!!!! Я мать одиночка!!! Ни гуманитарки даже никакой!!!! Я перестала боятся войны с РФ !!!!!!!!! Я реально уже вижу, что геноцид происходит с обеих сторон!!!!!! Я реально верила , что своих не бросают , но есть прекрасная крылатая фраза расеян , которая и к нам УКРАИНЦАМ теперь тоже можно ОДНОЗНАЧНО ПРИМЕНЯТЬ: -" Их там нет"!!!!!
Татьяна Матвейчук В Данный Момент Не Работаю Последние Место Работы Адми 12.05.2022, 14:14
Здесь хоть кто-нибудь за ВПО получил деньги? Я очень рада за тех кто официально работал, им хоть по 200 долларов дали )) А тут 60 бакинских для них [нецензурна лексика видалена модератором Work.ua]!!!! Фу. Это крик души - лично мой. Это убийство моего отношения к своей родной стране!!!
Тоня Лузанова 16.05.2022, 18:29
А що робити тим,кому фірма в простою і нічого не платят. Як бути? З работу не звільняють,но і не платят! Работу у місті нема.
Виктор Мехед 24.05.2022, 20:26
люди кинути на безвихідь, не вбили кацапи то вб"є влада, у мене із 10 знайомих один працює і той в податковій