• 20 квітня 2022
  • 8361
  • 30

Отримати грошову допомогу та оформити статус ВПО через застосунок «Дія» — як це зробити

З 20 квітня вимушені переселенці зможуть отримувати додаткову щомісячну грошову допомогу та оформити статус внутрішньо переміщеної особи онлайн. Деталі розповідає Work.ua.

З 20 квітня українці, які вимушено покинули свої домівки, зможуть отримати довідку переселенця та подати заявки на щомісячне отримання грошової допомоги у розмірі 2 000 грн на дорослого і 3 000 грн на дитину. Це можна буде зробити онлайн, через застосунок «Дія», або офлайн у найближчому ЦНАПі, повідомляється на сайті «єДопомога».

Якщо ви маєте статус особи з інвалідністю, то можете додатково звернутися офлайн до органу соціального захисту, місцевого самоврядування або ЦНАПу для збільшення допомоги.

Як подати заяву на отримання статусу ВПО онлайн:

  • Завантажте застосунок «Дія» або оновіть його.
  • Переконайтеся, що у вас є ID-картка чи біометричний закордонний паспорт.
  • Зайдіть у розділ «Послуги» та виберіть «Отримати статус ВПО».
  • Укажіть своє поточне місце перебування.
  • Підтвердьте своє місце перебування за допомогою геолокації.
  • Якщо у вас є діти, можете отримати статус переселенця і для них.

Але якщо ви виїхали закордон, ви не можете отримати статус внутрішньо переміщеної особи.

Як подати заяву на щомісячну грошову допомогу для ВПО (дорослим):

  • Після того як ви надіслали заявку на отримання статусу ВПО, натисніть «Хочу отримувати допомогу».
  • Виберіть картку «єПідтримка» для зарахування коштів. Якщо у вас немає такої картки — оформить її.

Отримані гроші можна витратити на будь-що, або перевести в готівку.

Раніше Work.ua писав, що в Україні запустили дві програми для виплати грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам.


Читайте також 

30 коментарів

Василий Кузьменко 26.04.2022, 15:22
Если я не являюсь беженсем, но на данный час нахожусь в Киеве, при початку войны я втратыв роботу, хотя я работал не офисиально и являюсь безработным на данный час, я магу получить какую нибуть выплату?
Катерина Булаєва 26.04.2022, 16:13
Василію, добрий день!
Якщо ви переїхали до Києва з іншого міста через війну, ви можете податися на отримання допомоги через «Дію».
Якщо ви мешкали та продовжуєте мешкати в Києві, спробуйте звернутися до центру зайнятості. Найближчий можна знайти на мапі: https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=14qd4APq5iu-pCebH-hbmpyclTLQpz9Ve&ll=48.879267197322335%2C31.20682397034939&z=6
Игорь Мельниченко 28.04.2022, 14:58
Уже такое сделал. Никто ничего платить не будет сказали в центре занятости. То есть если я просто потерял работу из-за войны, то никто ничего платить не будет.
Сергей Полищук 26.04.2022, 15:41
Дія на даний момент не завжди працює коректно. Хто не має документа з чіпом, не може скористатися послугою статус ВПО. Навіть якщо звернутися в Цнап, велеченні черги на місяць наперед. І якщо дивом отримали довідку переселенця і вона піттягнулася у Дію, не має можливості у состосунку подати електронну заяву на допомогу, треба ще раз дочекатися черги по запису хто зна коли на написання заяви на матеріальну допомогу. Якщо навіть довідку дадуть , то час подання буде запизно зареєстровано. Пару місяців в ,, прольоті,, цев кращому випадку. Ті що подали в дії , тепер чекають з 20.04.22 р що Дія зареєструє . Бо і досі така реєстрація в обробці. 6 днів в обробці????.
Василий Кузьменко 26.04.2022, 17:19
То я сичас не магу получить буть яку компинцасию?
Павел Максаев 27.04.2022, 19:31
6 дней это пустяк!
Сын подал заявление в ЦНАПе 9-го апреля, до сих пор (прошло 18 дней!!!) не получил. Ходил туда каждый день в течении двух недель, там ответ "ждите" и больше ничего. В один из дней сказали, что если появится в Діі, то справка должна быть. Сегодня произошло чудо, в приложении появилась новая справка ВПО (до этого была старая, мы уже повторные переселенцы), но радость была немного преждевременная - справки в ЦНАПе таки ещё не было, сказали что ещё не привезли, возможно будет завтра. Интересно откуда они привозят?!!! Я в шоке!
Эльдар Шабанов 26.04.2022, 16:36
Я нахожусь на временно оккупированной территории (Запорожская область).
Я инвалид первой группы, с 3-х летним ребёнком.
Положена мне какая нибудь дополнительная соц.помощь?
За исключением пенсии по инвалидности.
A K 26.04.2022, 16:49
А что делать людям которые в зоне боевых действий???Два месяца Харьков под обстрелами, ни работы ни помощи!!!Или мне что бы получить эти "копейки" надо за деньги выехать на Западную Украину???Вам не кажется абсурдно? Те кто действительно пострадал и нуждается ничего не получают, за два месяца две буханки хлеба и бутылка воды ,это вся гуманитарка. Цены космос , кредит проценты считает ,коллектора звонят. Выход один , включать патриотизм и идти воевать. Больше выхода нет ,или грабить что бы выжить или сразу на передовую. И после такого отношения государства к народу хотят патриотов. По поводу центров занятости , из выше изложенной карты( ссылку на которую дали) ни один в г.Харьков не работает. Думаю если бы и работали особо бы ничем не помогли. Если в мирное время толку не было , а сейчас тем более. Мира всем!!!
Игорь Чмыхало 26.04.2022, 18:47
Земляк тут я с тобой согласен.
Артем Думанский 27.04.2022, 17:15
В Николаеве тоже самое.согласен!
Игорь Чмыхало 26.04.2022, 18:50
Я с Новых Домов переехал на Безлюдовку что бы получить эти копейки но без толку.
Анна Ціра 26.04.2022, 19:29
А тим, хто має кирильний книжковий паспорт, на кладовище без часу на реабілітацію. Вибачте, але чорнушний гумор якось сам напрошується при таких допомогах.
Евгений Белан 26.04.2022, 19:56
А если бомбы в городе не падали,и нету нигде абсолютно никакой работы и нечего жрать,можно получить хотя бы 200-500 грн на еду?))
Ираида Волокитина 26.04.2022, 20:43
Я маю статус ВПО з 2015 року (переселенка з Криму). Допомогу на оплату ком. послуг 450 грн. отримувала пів року в 2015-2016 році. Під час бойових дій в Києві я нікуди не виїзжала. Підприємство призупинило зі мною трудовий договір з 01.03.2022р. на невизначений час. Я живу в орендованій квартирі. Чи можу я розраховувати на отримання виплати 2000 грн? І що для цього необхідно зробити?
Андрій Манжула 26.04.2022, 22:25
Насколько мне удалось разобраться в витееватых порядках денежной помощи для ВПЛ , то реестр ВПЛ один, но для выплаты 2 тыс. переселенцев делят на тех, кто получил такой статус до 24.02. и те, кто после. Последние получат помощь, а первые, если через этот же реестр не изменили место проживания после 24.02 - не получат. Так работает помощь от ООН 2200(они об этом написали четко), а вот государственная 2000 - мало того, что через Дию нельзя подать заявку на помощь переселенцам со справкой до 24.02., так ещё в соцбесе очереди на 5 дней вперёд, чтобы внутрь попасть и нет четких разъяснений в виде объявлений. Я подал заявку на помощь просунув ее через забор сотруднику соцбеса. Сегодня ровно 2 недели прошло с этого времени - денег нет и скорей всего не будет, т.к. я со статусом переселенца до 24.02. Как вариант, если на работе не платят, то нужно увольняться и становится в центр занятости.
Ираида Волокитина 27.04.2022, 12:58
Спасибо. Я так поняла тоже, что на эту помощь претендовать не могу.
Галина Ветрова 26.04.2022, 20:59
нет коментариев
Денис Плаксін 27.04.2022, 12:22
Я подав документи на виплату допомоги ще 11.04-грошей немає.А казали протяго десяти робочих днів.
Виталий Калашник 27.04.2022, 16:50
Подскажите пожалуйста, Я переселенец из Харьковской области, г. Дергачи но у меня нету прописки с 2019 года( семейные разногласия) проживал с гражданской женой у на её жилплощади,сейчас переехали в Киев. Супруге статус ВПО дали а мне нет потому что я не могу подтвердить что я проживал в Харькове. Что с этим делать подскажите.
Ираида Волокитина 28.04.2022, 10:18
У мене спіробітниця має такуж проблему.
Їй в соціальній службі пояснили, що можна принести довідку з місця роботи ( у Вашому випадку з Харькова), щоб підтвердити, що Ваше постійне місце проживання - Харьков. Можна цю довідку попросити скинути через Вайбер.
Ludmila Kastenkova 28.04.2022, 07:27
А ще - є й такі, хто оформив допомогу якимось обхідним шляхом, не будучи біженцями.Кажуть, через "Дію"...
Є ті, хто справді потребує допомоги , а є - шкурники...
Сумно.
Ираида Волокитина 28.04.2022, 10:15
Так, я згодна з Вами, є й такі. Нажаль ці Накази про допомогу не продумані і поспішні. Є багато лазєєк для непорядних людей.
Ираида Волокитина 28.04.2022, 10:28
А чи може хтось підказати, як і куди треба звертатися за виплатою репарацій. Мені пояснили, що за втрачену під час воєнних дій роботу можна звернутися по виплату репарацій, тільки не сказали куди.
Артем Замай 29.04.2022, 11:00
Получил статус 30.0322г в Киеве, переселенец с Лисичанска,по сей день нет не каких выплат,как жить,вот такая помощь,...........обидно.
Ираида Волокитина 29.04.2022, 11:08
Якщо Ви получили статус переселенця 30.03.2022р., то виплати Вам прийдуть. Ви віртуальну картку у банку відкрили?
Андрій Манжула 29.04.2022, 12:06
Убеждаюсь в том, что это как игра в рулетку: одним помощь приходит через 2 недели; другим 3 тыс. вместо положенных 2-х, а третьим - вообще зеро. Многое зависит от того, где оформляли, какой банк выбрали и человеческий фактор никто не отменял.
Світлана Бриль 09.05.2022, 14:23
Я багатодітна мама, переселенка з Бучанського району. Переїхали 2 березня, тікали під обстрілами. Оформила допомогу 28.03. але так і не отримала. Дуже прикро(І дуже складно з трьома дітками.
Елена, Версия-Люкс, ООО 12.05.2022, 08:55
Люди, пишіть про свої потреби і проблеми на сайт Урядового порталу. На цьому сайті вам нічим не допоможуть. Це не той формат.
Игорь Пащенко 17.05.2022, 22:24
Таврии—а Не—Уряд-портал.!!!
Алёна Сергеева 19.07.2022, 16:37
Здраствуйте, а в приложении Дия- справка переселенца действительна? Я через Дия зарегестрировалась и мне выдали ? или надо брать справку именно на бумаге?