- 2566
В Україні скорочується розрив в оплаті праці жінок і чоловіків
Порівняно з країнами ЄС, в Україні ще існує високий рівень гендерного розриву в оплаті праці між жінками та чоловіками, але динаміка щодо його скорочення є позитивною. Наприклад у 2020 році розрив зменшився на 20%, а у 2021 — на 18%.
Під час виступу на 83-й сесії Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна повідомила, що Україна взяла на себе зобов’язання в межах міжнародної ініціативи «Партнерство Біарріц» з утвердження гендерної рівності. Задля виконання цього завдання уряд країни готує низку рішень і деякі з них вже ухвалені.
«Зокрема, Мінекономіки підготувало нову редакцію закону „Про працю“, що забезпечить побудову трудових відносин на принципах рівної оплати за працю, рівної цінності та недопущення будь-якої дискримінації», — зазначила заступниця міністра економіки України.За її словами, в Україні існує високий рівень гендерного розриву в оплаті праці між жінками та чоловіками порівняно більшістю країн ЄС та інших розвинених країн світу. Але попри це розрив в оплаті праці в Україні за останні два роки скорочується: у 2020 році на 20,4%, у 2021 році на 18,6%.
Нагадаємо, Україна стала повноправною учасницею міжнародного «Партнерства Біарріц» 11 вересня 2020 року. Метою цієї міжнародної ініціативи є досягнення рівних прав і можливостей у суспільстві та відсутності обмежень за будь-якими ознаками.
Раніше Work.ua повідомляв, що жінкам знадобиться 132 роки, щоб мати рівні права з чоловіками.
2 коментарі
Щоб залишити коментар, потрібно увійти.
З 2011 року працювала в Адвокатському об’єднанні «Юридична фірма «Василь Кісіль і Партнери». У 2017 році отримала свідоцтво на право на зайняття адвокатською діяльністю.
А чому ця людина працює заступником міністра економіки?
У її біографії немає жодного слова про економіку, у цій сфері вона повністю не компетентна.