- 1006
300 000 українців постраждали від торгівлі людьми: куди телефонувати в разі небезпеки
Мінсоцполітики долучилося до всесвітньої кампанії з висвітлення теми торгівлі людьми, щоб звернути вашу увагу на явище й нагадати про інструменти для захисту в таких ситуаціях. Ініціативу підтримує Work.ua та закликає українців подбати про власну безпеку.
Сотні тисяч людей по всьому світі щорічно стають жертвами торгівлі людьми:
- За даними ООН, постраждалі від цього злочину особи з принаймні 127 країн експлуатувались у 137 державах світу.
- У країнах Європи понад 140 000 осіб потрапляють у пов’язані з насильством та сексуальною експлуатацією ситуації. Кожну 7-му постраждалу від торгівлі людьми особу використовували для зайняття проституцією.
Особливо шокуючою є інформація про те, що від цієї злочинної практики постраждала велика кількість українців — близько 300 000 осіб за 30 років. Саме такі дані наводить представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ).
Форми торгівлі людьми різноманітні й жорстокі та включають:
- трудову та сексуальну експлуатацію;
- використання у порнографії;
- залучення до жебракування;
- продаж дитини;
- вилучення органів;
- примусову вагітність / переривання вагітності;
- примусове одруження чи удочеріння / усиновлення з метою наживи;
- проведення дослідів над людиною;
- використання у збройних конфліктах;
- втягнення у злочинну діяльність.
У Всесвітній день торгівлі людьми, який відзначається 30 липня, Міністерство соціальної політики звернуло увагу суспільства на те, що кожен українець має право на захист і допомогу. І нагадало, що в Україні за торгівлю людьми передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі до 15 років.
«Цьогоріч ми знову долучаємось до всесвітньої кампанії з висвітлення теми торгівлі людьми, щоб заохотити й вас бути небайдужими та разом з нами запобігати торгівлі людьми шляхом надання допомоги постраждалим, щоб подбати про власну безпеку завчасно при пошуках роботи чи під час подорожей», — йдеться у пресрелізі відомства.
В Україні понад 12 років працює система допомоги постраждалим особам. Якщо ви або ваші близькі опинилися у важкій ситуації, ви можете отримати допомогу або проконсультуватися. Тож звертайтеся за телефонами:
- 15-47 — гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.
- 0 800 500 202 (102) — гаряча лінія Національної поліції України.
- 0 800 213 103 — контакт-центр системи безоплатної правової допомоги.
- 527 — гаряча лінія з протидії експлуатації.
- 0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 — «гаряча лінія» з запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації.
- 0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 — національна дитяча «гаряча лінія».
Щоб залишити коментар, потрібно увійти.