- 4 хв читання
- 7246
Хобіхорсинг, S.T.A.L.K.E.R. 2, іконографія — чи варто вказувати такі хобі в резюме?
Хобі в резюме — доволі суперечливий пункт. Чи варто розповідати про свої захоплення, а якщо так — то про які саме? Нумо розбиратися із цим!


Освіта, досвід роботи, навички — ні в кого не виникає сумнівів, чи варто вказувати ці пункти в резюме. А от щодо хобі однозначної думки немає. З одного боку, у багатьох шаблонах для створення резюме є цей пункт. З іншого — а хіба це не особиста справа кожного?
Саме так здебільшого вважають шукачі, показало опитування Work.ua. Лише 68% респондентів розповідають про захоплення в резюме.
Опитування проводилося в листопаді 2024 року. У ньому взяли участь 570 шукачів.
А проте 56% роботодавців поділилися, що звертають увагу на цей пункт у резюме кандидатів, адже він розкриває soft skills (мʼякі навички) і цінності кандидата.
Опитування проводилося в листопаді 2024 року. У ньому взяли участь 574 роботодавці.
А якщо здебільшого рекрутери звертають увагу на хобі, то захоплення можуть і вигідно виділити вас серед інших кандидатів, і відлякати роботодавця. Чому це може статися — розповідаємо далі.
4 причини вказати хобі в резюме
Спробуємо довести, чому про улюблені справи варто розповідати не тільки друзям! Ось щонайменше 4 причини поділитися цією інформацією з потенційним роботодавцем.
1. Ви даєте шанс рекрутеру почати співбесіду з неформальних запитань
У багатьох шукачів співбесіда спричиняє стрес. Щоб людина розслабилась і якомога краще показала себе, рекрутери намагаються розпочати розмову з повсякденних питань. І хобі — це чудова зачіпка.
Наприклад: «Бачу, ви вказали, що захоплюєтеся відеоіграми. Уже встигли оцінити „S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля“? Якраз нещодавно був реліз».
2. Роботодавець зможе оцінити, чи збігаєтеся ви за цінностями
Якщо цінність компанії — постійний розвиток, вона точно зауважить вашу любов до книжок чи вивчення іспанської мови як хобі.
А от якщо ви полюбляєте риболовлю та мисливство, то, мабуть, не варто розповідати про це під час працевлаштування у природоохоронну організацію. Або ж подавати туди резюме 😉
3. Через хобі можна проявити мʼякі та тверді навички
Стресостійкість, проактивність, комунікабельність — роботодавці спраглі до кандидатів, що мають ці риси. Однак якщо в резюме немає жодних тез, які підтверджують такі якості, це лише порожні слова.
Хобі ж допомагають проявити себе. Так сталося в історії, якою поділився кар’єрний консультант Сергій Денисюк у LinkedIn:
«Навіщо в резюме вказувати хобі? Це якась маячня, — кажуть мені кандидати. Кейс: великий багатопрофільний холдинг. На один із напрямів шукають СЕО. Підбір довгий і прискіпливий. Якщо бути точним, ніхто не підходить.
І тут — бінго! Людина підходить. І цьому є одна причина — хобі! Він займається IronMan — це такий довгий марафон із тріатлону. Усе інше не важливе в резюме цього кандидата. Виявилось, що власник холдингу теж займається IronMan. Він каже, що цей вид спорту вимагає супердисципліни, витривалості, зосередженості на меті й великого бажання перемоги. Якщо кандидат цим займається — у нього точно все вийде, ми точно на одній хвилі та близькі по духу. Так ми закрили складний кейс. Топменеджер працює і сьогодні в цьому холдингу».
4. Хобі можуть продемонструвати обізнаність у сфері роботи компанії
Інколи хобі прямо впливають на експертність кандидата. Наприклад, ви подаєтеся на вакансію маркетолога до компанії, що розробляє застосунок для медитацій. Якщо й самі займаєтеся такими практиками — про це варто розповісти в резюме або супровідному листі. Адже щира цікавість і розуміння цієї теми може позначитися на тому, наскільки ефективно ви просуватимете продукт на ринку.
Хобіхорсинг і фільми Тарантіно: як роботодавці ставляться до незвичайних хобі
До заповнення пункту «хобі» в резюме варто підійти зважено. Адже ви не знаєте напевне, як ставиться до того чи іншого захоплення людина по той бік найму.
Наприклад, у резюме ви розповіли про захоплення відеоіграми. Рекрутер може вважати це дитячою забавкою і сприйняти вас як фахівця вже через цю призму. Проте насправді відеоігри розвивають низку корисних якостей: швидкість реакції, стратегічне мислення, уважність, логіку, зорово-моторну координацію, багатозадачність, памʼять тощо.
А ще деякі хобі можуть видатися екстравагантними. Наприклад, Артем Нікітюк, Talent Acquisition Lead у Deloitte, поділився в LinkedIn незвичайним переліком захоплень кандидата, серед яких були: хобіхорсинг, іконографія, відеогра S.T.A.L.K.E.R., читання, перегляд фільмів Тарантіно, хайкінг, мотокросинг, волонтерство на свинячій фермі.
У коментарях люди захоплювалися кількістю вільного часу та різносторонністю шукача. Хоча були й ті, хто сприйняли ці уподобання критично. А от що розказав нам сам автор допису:
«Кандидат, що претендував на посаду .Net інженера, дозволив опублікувати цей шматочок резюме в Linkedin. Ці хобі дали нам змогу почати цікавий діалог. Я запитав про хобіхорсинг, бо це трохи дивина для мене. Кандидат розповів, що це доволі цікава субкультура. Хобіхорсинг позитивно впливає на здоров’я, бо ти бігаєш та стрибаєш весь час.
Як це вплинуло на найм? Фактично ніяк. Але, з іншого боку, я зміг зацікавитися кандидатом та глибше дивився на нього. Чи продовжив він із нами працювати після співбесіди? На жаль, ні, він отримав зворотний звʼязок і продовжив шукати роботу».
Як бачите, інколи хобі може виділити вас серед інших кандидатів і навіть стати вагомим фактором для ухвалення остаточного рішення про найм. А когось ті самі хобі відлякають і стануть на заваді працевлаштуванню.
Можливо, воно й на краще? Бо хіба це робота мрії, якщо колеги не розділяють вашого захоплення офіційним плейлистом зі «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» або не готові послухати про вчорашнє тренування з хобіхорсингу?
А що ви думаєте з цього приводу? Чи бували у вашому житті ситуації, коли хобі зіграли вагому роль у наймі?
23 коментарі
Щоб залишити коментар, потрібно увійти.
Советская система, что хороший специалист не должен распыляться на другие направления, а только самосовершенствоваться в одном доминирующем направлении- это ошибочно. И сейчас , в ьольшинстве случаев хобби становится основным средством хорошего заработка.
Поэтому раздел хобби в резюме можно рассматривать как два минирезюме в одном общем- основная информация и хобби.
Якщо вся його "компетентність" полягає в біганині туристичними доріжками чи в скаканні гілляками дерев, то він візьме на роботу таку ж мавпу нікчему, якою є сам. )
И это очень хорошо. На протяжении 30 лет была совдепия, где не ценили сотрудников и нормально относились к текучке. При этом имея менеджеров с просто заоблачными зп относительно всех остальных ниже по рангу. Сейчас сотни голодранцев не будут кормить единиц того топа с оверзп.
Просто на роль голодранцев никто не пойдет.
Эйджинг уже почти отсутствует, но и это не спасет работодателей- пенсионеры физиологически не вывезут ситуацию. В цивилизованных и развитых странах ценят сотрудников, а не сотрудник должен труситься как удержаться на работе.
А эйчарам придется диаметральоо противоположно смотреть на кандидатов относитнльно довоенной своей практики.
Хочеш, щоб тебе цінувало "керівництво", то сам ставай керівництвом, підприємцем і цінуй себе, любимого. )
А якщо хочеш бути рабом, то скигли. )
А може, все ж таки, ви не такі цінні, як вам здається? )
До речі, щодо роботодавців які не звертають уваги на хобі працівника, а потім відмовляють то вони дурні.
«Хорсинг»… Чи вже слів у словнику не залишилося зовсім? А що щодо захоплення «Вайт хорсингом»? [ненормативна лексика видалена модератором Work.ua] рідкісне, треба зазначити. Загалом, кожному своє.
Трохи про інше. Надокучлива реклама на сайті ворк.юа останнім часом набирає оборотів. Вона вже висить і зверху, і збоку, і в окремому віконечку з’являється. Але то хоч можна закрити) У поважаючих себе та користувачів ресурсах має бути можливість ВИМКНУТИ те оголошення і зверху, і збоку)
Тенденція нарощування «обов'язкової» реклами сумна.
Просто я не знав, що пив волонтерське молоко і їв волонтерське сало. Тепер буду знати і проводити тренінги серед сео і хрд, а може навіть гру забацаю? О_о )
Ну і слава богу, розповів про хобі і тут на тобі, взагалі вважаю хобі особистою справою людини, а роботодавці часто вважають, що ми працюємо лише ради їх бізнесу і не маємо право на вільний час, поки вони весь заробіток собі забирають та їдуть на відпочинок.