- 19994
Тест: наскільки класна компанія, де ви працюєте
Ми сподіваємося, якщо ви приходите на роботу, це означає, що вона вам подобається. Пройдіть тест і підтвердіть для себе, що працюєте в кращій компанії або, може, ви замислитеся про зміну роботи.

Тест дуже простий: відповідайте на питання «Так» або «Ні» і підрахуйте бали. За кожну позитивну відповідь додавайте 1 очко.
Питання 1. У вас є перспективи для розвитку?
Сміливо відповідайте «Так», якщо начальство не тільки помічає ваші успіхи і досягнення, а й винагороджує їх або підвищенням зарплати, або кар’єрним ростом, або цікавим та корисним тренінгом.
Старанність повинна заохочуватися в хорошій компанії, адже ваші вдалі рішення, наполегливі переговори або впровадження нових технологій не просто для краси, а розвивають компанію.
Питання 2. Ініціатива схвалюється?
Якщо у компанії кредо — ініціатива карається, то нічого доброго з цього не вийде. Будь то поліпшення, пов’язані з робочим процесом або пропозиції зробити офісне життя трохи комфортніше. Адже саме схвалення ініціативи мотивує співробітника ефективніше працювати на благо компанії.
Питання 3. Вам довіряють?
Вам довіряють вирішувати задачу власним методом, не нав’язують ніякі інструменти? Не встановлюють трекер на кожному пристрої? Вислуховують не тільки точку зору клієнта в конфліктній ситуації, але і вашу? Не просять довідок, якщо застудилися? Тоді додайте ще один бал до вже наявних. Саме таке оточення сприяє продуктивній роботі й перешкоджає професійному вигоранню.
Питання 4. У вас гнучкий графік?
Важливий результат роботи, а не те, скільки часу ви просиділи за своїм столом в офісі. У вас є можливість працювати з дому, якщо на вулиці жахлива погода, а вам далеко їхати. Або просто є необхідність працювати звідки завгодно. Плюс балл, якщо це все про вашу компанію.
Питання 5. Вам подобається ваш офіс?
Правильно облаштоване робоче місце — дуже важливий пункт. Все ж в офісі ви проводите значну частину свого часу, навіть якщо вам дозволяють працювати віддалено. Зручні столи і крісла, природне освітлення, клімат-контроль — це базові речі для комфортної роботи. Ну, а для гарної компанії в такий базовий набір ще входять місця для відпочинку та переговорів.
Питання 6. Про вас дбають?
Мотиваційні програми для співробітників, знижки на курси або спортзал, медстрахування, активності з колегами після роботи — все це турбота про персонал. Так, здається, що без цього можна прожити, але повірте, навіть символічні подарунки на свята піднімають настрій і мотивують працювати краще.
Питання 7. Ваш керівник — лідер, а не командир?
Директор не сидить за столом з червоного дерева і золота в окремому кабінеті та вам не треба проходити охорону у вигляді секретарки? Ви можете спокійно звернутися до нього за порадою або призначити зустріч в месенджері без всяких посередників? Тоді швидше ставте ще один плюс. Так і повинно бути, гарний керівник цікавиться процесами на всіх рівнях. Він веде за собою, а не поганяє з-за спини.
Питання 8. У вас гідний рівень оплати праці?
Середній рівень зарплати легко перевірити. І якщо ваш оклад менше ринкового, то варто задуматися, в чому ж справа. Можливо, вам не доплачують і час придивитися до нового місця роботи.
Результати.
8-6 балів. Все добре, у вас робота мрії, ви ще раз в цьому переконалися. Тепер можете ще більш натхненно виконувати свої завдання на благо компанії та себе. Так, можливі якісь мінуси, але все можливо виправити, просто поговоріть з начальством.
5-3 бала. Це перший дзвіночок, щоб задуматися про зміну компанії. Подумайте, наскільки критична ситуація, можливо, вам поки що комфортно працювати в таких умовах, але не відмовляйтеся відразу, якщо підвернеться більш вдалий варіант.
2-0 балів. А це вже не просто дзвіночок, це бій у найбільший дзвін: вам варто знайти компанію з гідними умовами праці. Навіть якщо ви сильно любите свою роботу, але низька зарплата або відсутність перспектив — це не те, що потрібно для щасливого життя.
22 коментарі
Щоб залишити коментар, потрібно увійти.
По-перше, робочий клас в сучасному суспільстві стає анахронізмом. Якщо взагалі ще не здох у минулому столітті. Сьогодні економіки провідних держав тримаються на середньому класі. І якщо у нас ще не так, то до цього треба прагнути. А середній клас працює в офісах.
По-друге, далеко не всі офісні працівники - офісний планктон. Ну не всі ж працюють секретарками чи навіть бухгалтерами. Програмісти, архітектори, промислові дизайнери... І т.д. і т.п. Вони всі виготовляють якийсь продукт, навіть якщо якісь динозаври і не розуміються на сучасній економіці.
По-третє, я, до прикладу, працюю з 1992 року, і вже не один раз (може й десяток разів) знаходив роботу за спеціальністю. Хто на що вчився, як то кажуть.
писарикам кушать хочется.
сидит девочка лет 25ти макс
и ее реальность не обламала, но обламает)
Зверху йдеться, що деякі люди якраз на повітрі і працюють, декотрі в окопах, декотрі в забоях, декотрі в цехах...
Теперь в поисках.