- 8445
Три кар’єрні поради, слідуючи яким, ви припускаєтеся помилки
Work.ua публікує шкідливі та застарілі поради, до яких вам не варто прислухатися, якщо хочете побудувати успішну кар’єру.

«Не змішуйте роботу та особисте життя»
Робота окремо, особисте окремо: ще 10-15 років тому ця кар’єрна порада траплялась у більшості статей з порадами щодо роботи. Нею покеровувалися успішні кінобізнесмени та бізнесвімен — згадайте мегавпливову залізну леді Міранду Прістлі з фільму «Диявол носить Prada» або успішну адвокатку Міранду Хоббс із «Сексу у великому місті».
Проте сьогодні порада не змішувати робоче й особисте вже не настільки актуальна. Зараз рекрутери зацікавлені в особистості кандидатів на роботу, а керівники — в особистості кандидатів на підвищення не менше, ніж у їхній кваліфікованості та навичках.
Причина цієї зміни — в тому, що фахівці з персоналу тепер звертають багато уваги:
- на soft skills працівників;
- на те, чи відповідають погляди людини корпоративній культурі роботодавця.
Тож розказати на роботі/співбесіді про свої хобі, захоплення, особисті погляди або присвятити свій особистий час позаробочій активності зі співробітниками / опублікувати у фейсбуку допис про свою роботу та колег — це вже не помилка. Такі кроки зараз, навпаки, дуже схвалюються.
Крім того, доведено, що неформальне спілкування в колективі, розмови на особисті теми допомагають зблизитися з командою. А отже, і зробити співпрацю більш результативною.
«Ваша мета — висока зарплата»
Зарплата — це, звичайно, дуже важливо. Але орієнтуватися винятково на гроші, коли робите кар’єру, — програшна стратегія.
Коли ваша ціль — саме успішна кар’єра і класна репутація фахівця, то насамперед звертайте увагу на престижність компанії, де збираєтеся працювати, можливість зростати професійно на певній посаді, а також готовність роботодавця вам у цьому допомагати. І не забувайте про корпоративні «плюшки» — у деяких компаніях це і медичне страхування, і спортивні клуби, і навіть безкоштовні подорожі.
Іноді в гонитві за високими заробітками можна, наприклад, погодитись на посаду, яка взагалі не передбачає кар’єрного зростання (а отже, і подальшого зростання зарплати). Або взагалі потрапити на гачок до шахраїв.
«„Літуни“ й кар’єра несумісні»
«Обіцяю, я не „літун“», — каже герой Аль Пачіно у відомій кінострічці 90-х «Френкі та Джонні», влаштовуючись на роботу в ресторан.
Раніше людей, які змінюють роботу раз на 1,5 роки чи частіше, зневажливо називали «літунами» й на співбесіді влаштовували мало не допит з тортурами: «чому так часто?».
Та думка, що успішна кар’єра — це дорости від стажера до керівника відділу за 20 років в одній компанії, вже давно застаріла.
Тепер не працювати десятиліттями в одного роботодавця, отримувати досвід та навички в різних компаніях — це нормально. І претендувати на посаду заступника керівника в наступній компанії, якщо в попередній були рядовим співробітником (тобто зростати в кар’єрі від компанії до компанії), — теж нормально. Тож не бійтеся змінювати роботу, якщо ви вже «виросли» з попередньої, а підвищення не світить.
Ну а якщо хочете зростати саме там, де ви зараз, то так теж можна — неправильного шляху немає, головне — вибрати найкращий для себе.
10 коментарів
Щоб залишити коментар, потрібно увійти.
-Могу лестницу сделать! Только долго копать придётся!