- 39741
Які професії стануть актуальними після війни та де навчатися майбутнім фахівцям
Work.ua вирішив розібратися, які фахівці знадобляться Україні після війни та де майбутні спеціалісти можуть отримати бажану освіту.

Ринок праці в Україні з початком повномасштабної війни сильно трансформувався. Велика кількість фахівців втратила свої робочі місця та знаходиться у пошуку нового. Постають питання, які спеціалісти знадобляться для відбудови нової, сучасної, технологічної України.
Розберімо сфери та професії, які точно стануть у пригоді країні та де пророкується зростання кількості вакансій.
👉 IT, комп’ютери, інтернет
Безумовно, ІТ-фахівці мають попит в Україні під час війни, і вони будуть потрібні після неї. На це є низка причин.
По-перше, під час війни з’явилося багато соціальних проєктів у безлічі сфер — від медицини до будівництва, де ставка робиться на швидкість та доступність. Айтівці допомагають у розв’язанні багатьох питань: розробляють чат-боти, застосунки, які наближають перемогу України, спрощують комунікацію між державою і громадянами, автоматизують процеси й багато іншого.
По-друге, цифровізація в країні буде набирати ще більше обертів, і тут не обійтися без програмістів, розробників, вебдизайнерів, аналітиків, програмістів-інженерів. Особливо високий попит буде на фахівців у сфері кібербезпеки.
По-третє, через санкції ринок ІТ-послуг росії та білорусі скорочується. Міжнародні компанії все менше хочуть звертатися за технологічними послугами до громадян цих країн. Українців наймають охочіше.
Наостанок: держава сама наголошує, що ринок України вимагає ще більше ІТ-спеціалістів у різних галузях. Саме тому уряд започатковує грантові програми для збільшення кількості фахівців у цій галузі та буде надавати можливості для створення ІТ-стартапів.
👉 Будівництво, архітектура
Для розбудови сучасної та захищеної країни знадобляться спеціалісти в будівельній та архітектурній галузі — будівельники, проєктувальники, архітектори, інженери, дизайнери.
В Україні впроваджуватимуть нові схеми будівництва. Наприклад, житлових будинків та інших споруд. Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков на своїй сторінці в Facebook писав, що війна дала можливість переосмислити та перезапустити життєдіяльність постраждалих міст.
Гостро знадобляться такі робітничі спеціальності, як зварювальники, столяри, муляри, маляри, слюсарі, електрики, облицювальники.
👉 Логістика, склад, ЗЕД
Через війну звичні логістичні шляхи для транспортування вантажів могли бути заблоковані. Тому вже зараз постав виклик для спеціалістів — налагодження нових шляхів. А коли війна закінчиться, перевезення мають не просто відновитися, їх має стати більше — Україна потребуватиме швидких перевезень різних товарів, сировини для відбудови, масштабування торгівлі між областями та з іншими країнами.
Тож потрібні будуть водії, оператори перевезень, менеджери з закупівель, логісти тощо.
👉 Медицина, фармацевтика
Українці від війни постраждали як фізично, так і морально. Тому зростатиме попит на професії, пов’язані з психологічним та фізичним відновленням людей. Військовим і цивільним громадянам потрібно буде інтегруватися у звичайне, мирне життя. Перед психологами, психотерапевтами, лікарями постає багато задач.
👉 Освіта, наука
Одна з найбільш постраждалих галузей за часи коронавірусу та повномасштабної війни.
Через відтік кадрів за кордон після початку вторгнення рф в Україну всі сфери, зазначені у цій статті, не обійдуться без освіти — Україна потребуватиме якісно нових спеціалістів. Потрібно буде готувати кваліфікованих та конкурентоспроможних фахівців.
👉 Роздрібна торгівля
Український бізнес довів, що вистоїть попри всі перепони. Навіть під час війни підприємці відкривають компанії. А після перемоги України на нас чекає збільшення вакансій у сфері роздрібної торгівлі. Продавці, касири, консультанти, адміністратори не залишаться без роботи.
👉 Сільське господарство, агробізнес
Україна відома у світі не тільки своєю ІТ-галуззю, а й сільськогосподарською. Україна є одним з найбільших світових виробників зернових та олійних культур. До великої війни через наші порти йшло понад 90% експорту зерна та олії, зазначає видання DW. Коли вдасться розблокувати всі логістичні шляхи експорту, безсумнівно, країна повернеться до довоєнних показників, а для цього знадобляться вправні фахівці.
👉 Маркетинг, реклама, PR
Такі сфери, як логістика, роздрібна торгівля, ІТ, будівництво не обійдуться без професіоналів з маркетингу, реклами та PR. Для побудови бізнесу потрібні будуть нові маркетингові стратегії та переосмислення комунікації з клієнтами. Коли купівельна спроможність громадян повернеться до довоєнного рівня, роботи для маркетологів, SMM-фахівців, контент-менеджерів, менеджерів з продажу стане тільки більше.
👉 Безпека
Війна ще раз довела, наскільки важлива безпека країни на реальному та кіберфронті. Держава потребуватиме ще більше гідних кадрів у правоохоронному та безпековому секторі. До того ж значно зросла і продовжує зростати престижність військових професій. Кожен українець з повагою ставиться до хоробрих працівників правоохоронних органів і героїв, які стають на захист кордонів та громадян держави.
Де навчатися майбутнім фахівцям
Скоро в Україні почнеться нова вступна кампанія. У майбутніх студентів ще є час проаналізувати свої здібності та схильність до тих чи інших професій у різних сферах.
У підготовці до вступу допоможе один із провідних освітніх сайтів України Education.ua. На Education.ua зʼявився дуже корисний розділ — «Вступ». Це докладна покрокова інструкція, з якою у вас не буде проблем з тим, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи тощо.
Абітурієнтам, які ще не вирішили, яку освіту обрати, також радимо подивитися випуски освітнього тревел-шоу Саші та Лєри Педан «УніверСheck» з оглядом вишів у 10 містах України.
Читайте також
- Як підтримати близьких і колег, не граючись у психолога
- Як заробляти більше, не виходячи з зони комфорту
86 коментарів
Щоб залишити коментар, потрібно увійти.
Моя жена была в Германии. Там большинство хочет назад. Но многих останавливают обстрелы городов.
И врачу, учителю, экономисту и другим интеллигентным профессиям как-то неповадно таскать мусорки где-то на плантациях и в парниках химикаты вдыхать, а потом инвалидом вернуться домой!
Это вообще анекдот - приходится самому ставить диагнозы знакомым и родным хорошо порывшись в интернете и проанализировав симптомы и - таки - да ! - это реально помогает ! Только некоторые ещё не полностью обнаглевшие частные клиники хоть как -то лечат за хорошие деньги. Гос. врачи - просто выписывают что попало - пищевые добавки, какие-то совершенно не нужные препараты и это в лучшем случае. А в обычном - вообще не слушают пациента - лишь бы отметить и выгнать поскорее. Диагнозы ставят на уровне уборщицы поликлиники.
Это пропаганда "нашептала" тебе о 8 млн выехавших? 😄 Ну-ну...
По данным госпогранслужбы Украины, где-то на начало июня 22г выехало около 4-4,5 млн человек (наверное, и детей сюда тоже считали!). Но и вернулись уже около 2,5 млн граждан Украины.
А в ответ на твою цитату "і вже не повернутися в злидні а ви всі в один голос Слава Україні.. ДЕ вона Україна"
- могу сказать только одно: чтоб вообще понимать настроение украинцев, ТЕБЕ НАДО БЫЛО ЖИТЬ ВСЕ ЭТИ 35 ЛЕТ (!!!) В УКРАИНЕ, а не в Московии! А теперь ты уже говоришь и думаешь, как "сепар"!
До речі! А що ти робиш на українському сайті пошуку роботи? Невже вирішив повернутися? 😄
То ж у Московії так класно! Навіщо тобі "українські злидні"?... 😂
1. Перейдіть до розділу «Найти вакансії»: work.ua/jobs.
2. У запиті вкажіть посаду, на якій хочете працювати, наприклад, «Виконроб» та натисніть «Найти вакансії».
3. Відкрийте знайдені вакансії та відгукніться на ті, що вас зацікавлять.
Успішного пошуку роботи!
Для меня очевидно, что (как и до войны) будет проблема с нахождением хорошей работы (условия труда и оплата) — таких работ будет мало (потому, что капитализм не подразумевает решение проблемы безработицы, а заинтересован в ней). Как и до войны будет превалировать предложение простых работ (рабочие специальности, в основном в сфере торговли и строительства) с, как правило, плохими условиями (труда и оплаты).
Обучение сейчас платное и не все имеют возможность его получить (нужны деньги и время на это занятие).
То есть проблема не в войне (как пытается представить автор статьи), а в капиталистической системе отношений (частью которых есть и война). Ничего не изменится в жизни людей, если не изменить систему общественно-экономических отношений.
Это тебе не "офис -менеджером" порхать по офису. Я почти не встречал электриков, электронщиков младше 50-ти лет. Да и тех единицы. Как мне рассказывал один мой младший коллега - у них в группе было 26 человек, учились только трое (!!!) , остальные по окончанию пошли официантами, барменами или поехали за рубеж аниматорами.
Вот как-то так.
Им же только высшее подавай. А, что в школе были троечниками и двоечниками - то -таке, и что девчонки лезут по блату на мужские специальности и потом всю жизнь безработные -то тоже - таке. Ну - ну , продолжайте гнаться за понтами , а потом тут ныть и жаловаться.
Шукаю роботу,- логiстика, диспетчер перевезень. (Львiв та/або Львiвська обл.)
З попереднiм навчанням. Менi 42 роки, освiта Вища, права кат. В,В1,С,С1
1. Перейдіть до розділу «Знайти вакансії»: work.ua/jobs.
2. У запиті вкажіть посаду, на якій хочете працювати, наприклад, «Диспетчер перевезень» та натисніть «Знайти вакансії».
3. Відкрийте знайдені вакансії та відгукніться на ті, що вас зацікавлять.
Например я инженер-строитель, до войны работа была, сейчас её просто нет или "царьки" хотят, чтобы на них работали киборги с 5 летним стажем за копейки.
1 - как дожить до конца войны?
2 - где гарантия, что в нашу страну буду вбухивать деньги и вообще отстраивать?
По своему личному опыту могу сказать, что автор статьи живёт в каком-то выдуманом мире, где пони ходят в туалет радугой...
Одна беда - зарплата на уровне 18-го года. Понятно,что никто не хочет работать, хотя фирмы продают свой товар по новым ценам. Сами себя задавят в итоге.
але кілька уточнень ...
майже чотири місяці як колишній
" Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков на своїй сторінці в Facebook писав "
... далі тексті в нього про велике будівництво
яке багато хто сприймають критично, як те що завадило нормальній обороні.
інше коментувати довго
і автор тексту не зазначений, нажаль
В загранице зарплаты хватает только на аренду жилья и страховку, если работает один человек. Тебе не дадут заработать, чем больше заработаешь, тем больше с тебя вывернут денег. Прогрессивная налоговая ставка, с зарплаты отжимают 35-45%. Дикие суммы штрафов за глупые законы, например: сорвешь подснежник штраф выпишут в 50 000 евро, убъёшь осу заплатишь 35 000 евро. Транспорт безумно дорогой, выгодно иметь машину для передвижения, чем кататься на городском транспорте. Если попал в поле зрения номинальной юстиции, приезжает полиция и забирает детей, всё это очень серьёзно. Уже много украинских детей забрали и отдают другим семьям, судятся по пол года. Медицина ужасная, к узкому специалисту например к окулисту, кардиологу, эндокринологу и т.д. будешь ждать запись пол года, один зуб будут лечить 3 месяца(один визит в месяц). Ужасная Бюрократия.
Я живу в заграницей уже год, хочу сказать, что Украина это развитая страна.
Или в Америку, чтобы покрыть все расходы нужно пахать на двух, а то и трёх работах.
Кстати, отсутствие работы (безработица) ещё одно свойство капитализма.
Это первый вопрос (хоть я и понимаю уровень вопрошающего и потому, вопрос риторический, скорее для случайного зрителя).
Ну и второй вопрос (такой же риторический) — а как то, что я комментирую/обсуждаю/критикую капиталистические отношения, связано с "кацаботами"?
Ну и напоследок. Хотел промолчать (насчёт твоего ника), но не могу — твой ник (опанас опанасенко) — это же не настоящее имя, фамилия. Это просто ник (интернет-прозвище), который как раз и свойственен тем, кого называют ботами.
Ми допоможемо розібратися з блокуванням та розмістити ваше резюме для плідного пошуку роботи 😊
Как вам такое ?
В любом случае, как правило есть функция удаления коммента (можно удалить и написать заново). Должен быть функционал, позволяющий управлять своим комментарием.
Соц сети - это для подростков и домохозяек. Для остальных есть тематические сайты.
Наразі ми не можемо повідомити про ті задачі, над якими працюємо, але можемо впевнено сказати, що вони будуть корисні для наших користувачів. Все, що буде реалізовано, ви зможете побачити у розділі «Новини» 😊
Що стосується коментарів до таких статей, то більшість з них також не втратили актуальність. Тому видаляти їх або приховувати не вважаємо правильним. Проте ми спеціально поряд з іменем користувача пишемо дату і час, коли коментар був написаний.
До війни було погано, а тепер ще гірше
чекали — нечекали але отримали при катающемся туди сюди [образа видалена модератором Work.ua]!