- 30558
5 слів і виразів, які ви використовуєте неправильно та їхні реальні значення
Говорити незрозумілими фразами — модно і загадково. Але непогано б розбиратися в тому, що ви говорите. Інакше замість того, щоб справити враження людини з широким кругозором, ви ризикуєте здатися просто-таки смішним!

Work.ua розповідає, які слова ми часто використовуємо неправильно і які реальні значення новомодних термінів.
Проактивність
Думаєте, що проактивність — це активність підвищеного рівня? А ось і ні. Це взагалі про інше. Проактивність — це здатність протистояти складним обставинам, реагувати на виклики. Так, проактивну людину ніякі неприємності не зіштовхнуть з вибраного шляху, вона не заплаче через відмову, не завершить проект при перших же проблемах, не злякається, коли стане складно. Ну і, напевно, вона ще й має активну життєву позицію, але це вже зовсім інша історія.
Розпис
Поставити розпис в документі не можна. Тому що розпис — це декоративний живопис на предметах або стінах. А ось документи підписують, тобто ставлять підпис. Не плутайте!
Закрити гештальт
Цей вислів прийшов з психотерапії. Але ось вживають його частенько неправильно. Наприклад, коли ми говоримо, що потрібно закрити гештальт в сенсі завершити проект, закрити завдання, закінчити справи — це помилка. Закрити гештальт означає проаналізувати ситуацію, зробити висновки та більше до неї не повертатися, відпустити її.
Автентичний
Автентичність — це відповідність оригіналу, справжності. І це зовсім не про самобутність або святенність.
Фіча
Часто фічу плутають з оригінальністю або навіть стилем. Наприклад, дизайнер придумав власний концепт і каже, що це його фіча. Але ні. Фіча прийшла до нас зі світу геймерів і означає якусь незадокументовану можливість. А в світі програмування це слово означає не помилку в коді або програмі, а навмисно залишену можливість.
А які слова, що вживаються неправильно, знаєте ви? Діліться в коментарях, зробимо один одного більш обізнаними :)
19 коментарів
Щоб залишити коментар, потрібно увійти.
Касательно фичи: +1 к Alexey Onyshchenko
Хотя, подумав, винюсь. Некий древний трактат, написанный в древнем Египте содержит такую информацию: " ... нынешняя молодежь не почитает старших и богов. Она пренебрежительно относится к нашим традициям и языку. Придумывает нечто такое, что мы не в состоянии понять..."
© Назва Хамітов, доктор філософських наук, професор, член-кореспондент НАНУ.