- 2 хв читання
- 4565
І знову «ні»: як у 5 етапів упоратися з відмовою у працевлаштуванні та отримати з неї зиск
Постійні відмови після співбесід можуть демотивовувати. Однак опускати руки точно не варто! Краще побачити зиск у численних «ні» та нарешті здобути омріяну роботу. Як це зробити — розповідає Work.ua.


«Дякуємо, що приділили нам час. Але ми зупинили вибір на іншому кандидатові», — почути таке не надто приємно, особливо якщо це вже не перша відмова в процесі пошуку роботи. Проте що як подивитися на ситуацію з іншого боку? Адже кожна відмова — це досвід, а досвід — ще один крок на шляху до роботи мрії.
Легко сказати, але як же відшукати цей позитив? Пропонуємо озброїтися відомою психологічною моделлю Кюблер-Росс, знаною в попкультурі як «5 етапів прийняття». От тільки трансформуємо її до процесу пошуку роботи.
Заперечення й ізоляція ➡️ Не беремо відмову близько до серця
Інколи люди сприймають відмову як особисту образу. Мозок швидко ототожнює ситуацію «мені відмовили у працевлаштуванні» з ідеєю «зі мною щось не так». Проте труднощі з пошуком роботи жодним чином не применшують вашу цінність як людини. Памʼятайте: «ні» рекрутера ніяк не характеризує вас як особистість.
Тож замість того, щоб ізолюватися від світу, спробуйте не брати відмову близько до серця.
Гнів ➡️ Просимо про ґрунтовний фідбек
Нещодавно Work.ua проводив опитування шукачів і роботодавців щодо зворотного звʼязку у разі відмови. Зʼясувалося, що 44% шукачів бажають отримувати фідбек від рекрутера. Але надають його лише 46% роботодавців. При тому ґрунтовне пояснення щодо відмови озвучують лише 26% опитаних HR-ів.
Невідомість може викликати гнів. Мозок вмикає фантазію і вигадує ймовірні причини відмови. Вони знову крутяться навколо особистості: «мені відмовили через вік», «одразу було зрозуміло, що я не сподобалася HR-у» тощо.
Але замість цього можна бути проактивними та попросити у рекрутера зворотний звʼязок. Так ви дізнаєтеся дійсну причину відмови та скорегуєте стратегію пошуку роботи.
Компроміс ➡️ Створюємо план подальших дій
Наприклад, ви шукаєте роботу юристом. Ви дізналися, що відмова повʼязана з браком знань у сфері міжнародного права та низьким рівнем англійської. І тут можна замислитися: чи готові ви працювати над собою задля цієї чи аналогічної посади?
Якщо так — варто працювати над прогалинами у знаннях. Якщо ж ні — скорегувати стратегію пошуку роботи та відгукуватися на вакансії від компаній, що працюють в іншій сфері юриспруденції.
Депресія ➡️ Працюємо над навичками, яких забракло для оферу
Згаданий вище юрист може записатися на профільні курси чи пройти стажування, щоб заповнити прогалини у знаннях. Також не зайвим буде записатися на курси англійської мови. Так наш герой прокачає hard skills, необхідні для здобуття нової роботи.
Але відмова може бути повʼязана і з soft skills, тобто мʼякими навичками. Для нашого юриста найважливішими з них є хист до публічних виступів, вміння лаконічно доносити власні думки та переконувати співрозмовника, навички тайм-менеджменту. Працювати над цими навичками можна за допомогою тренінгів, книжок чи просто зміни звичних патернів поведінки.
Прийняття ➡️ Пробуємо знову!
Коли нові знання та навички здобуті — сміливо надсилайте резюме на вакансії, що вас цікавлять. Можливо, робота мрії вже на відстані одного кліку?
Кадр з мультфільму Inside Out, 2015 р.
2 коментарі
Щоб залишити коментар, потрібно увійти.