Сили оборони шукають різних спеціалістів

День будівельника

Будівельник

Будівельник — фахівець, який займається зведенням найрізноманітніших інженерних конструкцій: будинків, мостів, доріг чи залізничних колій. Практично всі, що ми бачимо навколо, будівельники перенесли з креслень в реальність.

207
вакансій
25 000
середня зарплата
задоволеність

Що робить будівельник

Діяльність будівельника різниться в залежності від того, працює він на великому виробництві, де є чіткий розподіл обов'язків, чи в невеликій бригаді, яка виконує різні види будівельних робіт.

І якщо в першому випадку більшість робочого часу будівельник виконує досить одноманітні дії, як то нанесення розчину, укладання цегли та інші, в залежності від його спеціалізації (кранівник, каменяр, покрівельник, електромонтажник, електрогазозварник, маляр-штукатур, лицювальник).

А працюючи в складі невеликої багатопрофільної бригади будівельники, як правило, не мають можливості вузько спеціалізуватися на чомусь одному, а поєднують кілька спеціальностей, та є «майстрами на всі руки».

Скільки отримує будівельник

Найчастіше будівельникам платять за виконаний обсяг робіт, точніше — за квадратний метр площі. Розмір цієї оплати залежить від кваліфікації, досвіду та вмінь фахівців.

Середня зарплата
25000 грн
Розподіл зарплат
15 000 грн
43 000 грн

В середньому «Будівельник» в Україні заробляє 25000 грн. Це медіана заробітних плат за даними з 395 вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком «Будівельник» і за схожими запитами-синонімами «Фасадчик», «Оздоблювальник», «Finisher» та ін. за останні 3 місяці. Діапазон, що містить медіану, виділено на графіку.

Які навички потрібні будівельнику

  • Знати основи будівельної справи та техніку безпеки.
  • Вміти працювати з різними матеріалами, розбиратися в їхніх властивостях.
  • Розбиратися в специфіці застосування інструментів та обладнання.
  • Мати хорошу фізичну форму та бути витривалим.

Переваги та недоліки в роботі будівельника

    • Професія масова і затребувана, її представники мають стабільний попит на ринку праці.
    • Можна працювати «на себе».
    • Швидкі гроші, адже на багатьох будівництвах практикується щоденна оплата праці.
    • Працювати доводиться і в спеку, і в холод, а умови праці досить некомфортні.
    • Небезпека для життя та здоров’я, особливо, якщо не дотримуватись техніки безпеки.

Як самі будівельники оцінюють свою професію

За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих шукачів з досвідом роботи будівельником.

Кар’єрне зростання

4.0

Зарплата

3.5

Задоволеність професією

4.0

Безпека

1.5

Баланс між роботою та життям

3.0

Наскільки затребувані будівельники

Будівельник — професія масова і затребувана, її представники користуються стабільним попитом на ринку праці. В топі найбільш затребуваних професій будівельник міцно займає позиції золотої середини. Попит схильний сезонності: влітку він зростає, взимку — знижується.

207
вакансій на сайті

Де вчитись на будівельника

Працювати будівельником можна й без професійної освіти. Але якщо є прагнення просунутися в цій професії, можна закінчити коледж або ВНЗ, в яких навчають за напрямом «Будівництво, архітектура», що значно підвищить шанси на кар’єрний успіх.

Навчання дозволяє зрозуміти процес будівництва в цілому і відшліфувати вузькоспеціальні навички, ознайомитися з сучасними технологіями та інструментами. Крім того, навчання дозволяє отримати одразу 3-й або 4-й розряд. А це впливає на дохід.

На будівництві також легко перекваліфікуватися — працюючи в бригаді, реально набратися досвіду у колег і освоїти додаткову спеціальність. Що ж до кар’єрного зростання, то можна стати бригадиром, а потім виконробом.

Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.


Ще більше інформації про курси та навчальні заклади.

День будівельника

11 серпня, неділя

Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!

Інші професії

Помічник керівника

Помічник керівника

Помічник керівника — це людина, яка допомагає начальнику у всіх справах. Без нього керівник не згадає навіть дорогу до свого кабінету, тому помічник або асистент стає, по факту, другою за важливістю людиною в компанії.

Охоронець

Охоронець

Охоронець — людина, яка відповідає за безпеку людей та / або збереження матеріальних цінностей.