Що робить кур’єр
Відповідь наче очевидна — він доставляє пакунки замовникам. Кур’єр може працювати на авто (іноді компанія надає автомобіль), мопеді, велосипеді чи навіть пішки. Він доставляє маленькі конверти та великі коробки. Він привозить піцу о другій ночі та встигає доставити важливі папери точно до часу ділової зустрічі. Робота кур’єра передбачає багато спілкування з різними людьми та дуже багато подорожей, навіть якщо ці подорожі обмежені одним містом чи навіть районом.
Працювати кур’єром можна у компанії чи на самого себе. Ви можете вибрати роботу в кафе чи ресторані, у службі перевезень або знаходити замовлення самостійно.
Скільки отримує кур’єр
Залежно від домовленостей з роботодавцем можна отримувати фіксовану суму за кожне доставлення, за зміну або за місяць.
на квітень 2025
*за даними 934 вакансій
Розподіл зарплат
Зміна середньої зарплати
«Кур'єр» по Україні
Які навички потрібні кур’єру
- Швидкість. І це навіть не про швидкість руху. А про швидкість реакції, швидкість знаходження найкоротших маршрутів, швидкість прийняття рішень. Адже якщо ви повільний, ваші конкуренти отримають ваше замовлення і ваші гроші.
- Вміння спілкуватися з людьми. Щоб отримувати чайові та взагалі мати гарну репутацію серед клієнтів, потрібно бути привітним та справляти приємне враження. Як правило, служби доставки цікавляться думкою своїх замовників щодо наданого сервісу, і якщо ви будете непривітним чи запізнитеся, про це дізнається ваш роботодавець.
- Активність. Робота кур’єра — то постійних рух. Якщо ви любите тихенько посидіти та подумати про життя — така робота не для вас.
Наскільки затребуваними є кур’єри
Кількість сервісів доставки постійно зростає. Їхні послуги користуються все більшим попитом. Через це і професія кур’єра стає популярнішою з кожним днем. Тож поки в Україні не розвинутий сервіс доставлення дронами тощо, кур’єрам завжди знайдеться робота.
Кількість вакансій
«Кур'єр» по Україні
Де вчитися на кур’єра
Вчитися на кур’єра не потрібно. Максимум — ви можете отримати водійське посвідчення, щоб працювати на автомобілі.
Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!
Інші професії

Таргетолог
Таргетолог — це той, хто займається налаштуванням і веденням реклами в соціальних мережах.

Няня
Няня — це людина, яка піклується про чужих дітей та може відповідати за їх виховання, освіту та розвиток, в залежності від обов’язків, які на неї покладено.