Сили оборони шукають різних спеціалістів

День дизайнера

Дизайнер

Дизайнер — одна з найкреативніших та найзатребуваніших професій у часи діджитал-маркетингу, реклами та стрімкого розвитку бізнесу.

722
вакансії
25 000
середня зарплата
задоволеність

Що робить дизайнер

Бути дизайнером — означає планувати, проектувати, розробляти та створювати графічний контент. Якщо мова йде про веб-дизайн, такий спеціаліст має знатися на тонкощах інтерфейсу, щоб робити його зручним та зрозумілим для користувача. Якщо це розробка одягу чи меблів, треба розумітися та тонкощах матеріалів та форм.

В роботі дизайнера є багато простору для креатива, але це лише на перший погляд здається, що такі спеціалісти покладаються виключно на фантазію. Існує багато правил та стандартів, яких потрібно триматися, щоб готова робота була не просто красивою а ще й практичною.

Існують різні спеціалізації дизайнерів, як то:

  • дизайнери інтер’єрів;
  • дизайнери-графіки;
  • дизайнери одягу та інші.

Але всіх їх об’єднує творча складова та бажання робити світ красивішим, зручнішим та більш гармонійним.

Скільки отримує дизайнер

Безумовно, розмір зарплати дизайнера залежить від його кваліфікації, навичок та знань. На нашій діаграмі можна побачити розподіл зарплат, які роботодавці вказують у своїх вакансіях на нашому сайті.

Середня зарплата
25000 грн
Розподіл зарплат
14 000 грн
46 000 грн

В середньому «Дизайнер» в Україні заробляє 25000 грн. Це медіана заробітних плат за даними з 1364 вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком «Дизайнер» і за схожими запитами-синонімами «Designer», «Помічник дизайнера», «Асистент дизайнера» та ін. за останні 3 місяці. Діапазон, що містить медіану, виділено на графіку.

Які навички потрібні дизайнеру

Якщо ви хочете стати дизайнером, вам потрібно володіти такими навичками:

  • вмінням працювати у спеціальних графічних програмах, наприклад, Adobe Photoshop, Corel Draw, Illustrator, InDesign;
  • творчим мисленням;
  • умінням відстоювати свої ідеї;
  • знати англійську (якщо плануєте працювати з іноземними компаніями).

Але залежно від вимог роботодавця також можуть бути потрібні знання психології (для UX-дизайнерів) чи взагалі основи опору матеріалів (якщо мова йде про промислового дизайнера).

Переваги та недоліки в роботі дизайнера

    • Працювати дизайнером можна на фрілансі або дистанційно чи в затишному офісі.
    • Навчитися професії можна досить швидко, треба лише невпинно практикуватися.
    • У дизайнера завжди є потенціал для кар’єрного зростання.
    • Зарплата дизайнера вища за середню в Україні.
    • Робота дизайнера дуже малоактивна. Майже весь час доводиться сидіти перед комп’ютером.
    • Майже щодня, якщо не щогодини, дизайнерам доводиться стикатися з правками замовника. І це, мабуть, найважче. «Погратися зі шрифтами» — ось головна біда, з якою вам доведеться мати справу.

Як самі дизайнери оцінюють свою професію

За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих шукачів з досвідом роботи дизайнером.

Кар’єрне зростання

4.0

Зарплата

3.0

Задоволеність професією

4.5

Безпека

4.0

Баланс між роботою та життям

4.0

Наскільки затребуваними є дизайнери

Наразі дизайнери є дуже затребуваними, тож якщо ви вирішили змінити або здобути професію, варто звернути увагу саме на цей напрямок. Все більше бізнесів виходять в інтернет, створюють сайти, рекламу. Також зростає попит на дизайнерів інтер’єру, як і кількість новобудов та будівництва.

722
вакансії на сайті

Де вчитися на дизайнера

Щоб стати дизайнером в Україні, є декілька варіантів навчання:

Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.


Ще більше інформації про курси та навчальні заклади.

День дизайнера

27 квітня, субота

Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!

Інші професії

Кур’єр

Кур’єр

Робота кур’єра нині дуже популярна. У часи пікової зайнятості люди користуються послугами кур’єрів для доставлення найрізноманітніших речей — від їжі до ділових паперів.

Сомельє

Сомельє

Сомельє — людина, яка знається на вині: проводить дегустації, знає все про історію напою, як виробляється будь-який сорт і з якою їжею поєднується напій.