День автомобіліста і дорожника

Водій

Професія водія вельми романтична. Адже більшість часу водій проводить сам на сам з дорогою, своїми думками та «баранкою».

вакансія
12 000
середня зарплата
задоволеність

Що робить водій

Частіше за все, коли говорять про водіїв, мають на увазі таксистів, особистих водіїв, а також далекобійників, що керують великими авто для перевезення різноманітних вантажів. Іноді професія водія включає також обов’язки вантажника чи експедитора. Як правило, такі умови оговорюються ще на етапі прийому на роботу.

Скільки отримує водій

Зарплата водія може залежати від кількості виконаних рейсів чи відпрацьованих змін. За домовленістю з роботодавцем, крім зарплати, можна отримувати гроші на бензин та амортизацію авто.

Середня зарплата
12000 грн
Розподіл зарплат
7000 грн
25000 грн

В середньому «Водій» в Україні заробляє 12000 грн. Це медіана заробітних плат за даними з 5937 вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком «Водій» і за схожими запитами-синонімами «Шофер», «Driver», «Trucker» та ін. за останні 3 місяці. Діапазон, що містить медіану, виділено на графіку.

Які навички потрібні водієві

 • По-перше, водієм не стати без водійського посвідчення тієї категорії, яка дозволяє керувати авто залежно від його габаритів.
 • По-друге, знадобляться базові знання автомеханіки.
 • Також треба вміти добре орієнтуватися на місцевості. Так, сучасні навігатори дуже полегшують водіям життя, але на них далеко не завжди можна розраховувати зі 100% впевненістю.
 • Професійний водій також має володіти бездоганною здатністю до концентрації та емоційною стійкістю.

Переваги та недоліки в роботі водія

  • Професія водія не потребує постійного саморозвитку чи підвищення кваліфікації. Головне — слідкувати за змінами та поправками до правил дорожнього руху.
  • Робота водія не потребує фізичних навантажень.
  • Завдяки постійному руху водій може відвідати багато різних місць чи навіть міст.
  • Щоб стати водієм, не потрібно мати вищу освіту. Достатньо закінчити автошколу та отримати посвідчення потрібної категорії.
  • Малоактивний спосіб життя. Працюючи водієм, потрібно близько 8-9 годин сидіти за кермом. Ні тобі фізичних вправ, ні навіть трошки прогулятися.
  • Якщо говорити про роботу далекобійника, можливі тривалі відрядження. Якщо у вас є родина, такий графік може стати відчутним недоліком.
  • Відсутність кар’єрного росту, оскільки в цій сфері практично неможливе просування кар’єрними сходами.
  • Ненормований робочий день. Якщо ви хочете працювати водієм, будьте готові до роботи у вихідні чи святкові дні.

Як самі водії оцінюють свою професію

За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих претендентів з досвідом роботи водієм.

Кар’єрне зростання

3.0

Зарплата

2.5

Задоволеність професією

4.0

Безпека

3.0

Баланс між роботою та життям

3.5

Наскільки затребуваними є водії

Дуже затребувані :) Водії потрібні в багатьох компаніях: для доставлення товарів, перевезення вантажів. Також дуже популярною наразі є професія водія таксі, особистих водіїв тощо.

вакансія на сайті

Де вчитися на водія

Щоб стати водієм, потрібно закінчити водійські курси та отримати посвідчення. Складаєте екзамен, і вперед у дорогу!


Ще більше інформації про курси та навчальні заклади.

Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!

Інші професії

Кухар

Кухар

Професія кухаря — дуже творча та цікава для тих, хто любить частувати інших смачними стравами та вигадувати нові мікси і смаки.

SMM-менеджер

SMM-менеджер

SMM-менеджер — зовсім не той, хто ставить хештеги і емодзі під селфі. Це фахівець, який працює з аналітикою, бюджетом та рекламними інструментами ключових соцмереж та месенджерів.

Вас зацікавила професія «Водій»?

Щодня ми можемо надсилати вам вакансії за запитом «Водій» на ел. пошту.